Hledáte menší odolný reproduktor na cesty? Otestovali jsme Smartomat Museeq

Přiznám se, že i když muziku miluji, nikdy jsem si nekoupil nějakou skutečně hifi audio soustavu. V mládí jsem na to neměl peníze, teď zas čas, abych před ní seděl. U PC mám staré Genius 5.1 audio, o zvuk v obýváku se stará Google Home a na cesty nebo práci na zahradě jsem si oblíbil maličké bluetooth reproduktory. Proto mě v této kategorii zaujal odolný repráček Museeq od Smartomatu a byl jsem zvědavý, jak se liší od mého primárního modelu od Xiaomi.

Obsah recenze

Balení

Mám slabost pro zelenou, takže mě krabice potěšila a ostatně i reporduktor samotný jsem si vybral v zelené. Obal je poctivý a krabička patří mezi ty, kterým můžete doma najít využití, aby nemusela do koše.

Uvnitř kromě reporduktoru najdete ještě napájecí kabel se starším a hojně rozšířením micro-USB typ B a také oboustranný 3,5″ jack. Ano, reproduktor nemusí fungovat pouze přes bluetooth, ale i kabelem. Píšu plus, nemusíte jej tak používat pouze s telefonem a do hry můžete dát třeba starší mp3 přehrávač. Potěší i poutko na zavěšení reproduktoru. Pochopitelně nechybí ani návod.

zpět do menu článku ↑

Design a konstrukce

Vzhled reproduktoru musím pochválit. Odolnost je vidět na první pohled. Reproduktor není jen obalený v gumě, obal obsahuje i různé prořezy, které usnadní držení a brání klouzání v ruce. Gumová vrstva je dostatečně robustní, abyste se nemuseli bát pádu a okraje překrývají i kovové části, které chrání repráčky uvnitř.

Obě boční strany obsahují očko na poutko. Jedno je přibalené. Na zadní straně je sestava konektorů ukrytá pod gumovou zátkou. Ta jde snadno oddělat i vrátit zpět a podílí se tak na zvýšené odolnosti reproduktoru, která je na hodnotě IPX4. To znamená, že reproduktor snese například déšť, ale určitě ne potopení do vody.

Přední i zadní mřížku v metalické šedé k tělu přitahuje 8, resp. 9 přiznaných šroubků, které tímto podtrhují odolný vzhled. Tenhle reproduktor to nehraje na krásu, ale na výdrž. Přesto má ale své kouzlo a neudělá ostudu, když jej někde vytáhnete.

Pod přední mřízkou je schovaná LED, která v různých odstínech signalizuje různé stavy:

 • modré světlo znamená, že repro právě používáte jako powerbanku
 • červené rychlé blikání je hledání BT zařízení v okolí
 • červené krátké blikání indikuje dokončené spojení
 • zelená barva patří buď USB módu nebo zapojení kabelu v AUX konektoru

Na horní straně najdete logo Museeq a pět ovládacích tlačítek. Spodní strana je obsahuje pouze nutné informace (ROHS, místo výroby, FCC certifikaci a název).

Smartomat Museeq

Odolný a výkonný přenosný bluetooth reproduktor s unikátním designem
zpět do menu článku ↑

Funkce a ovládání

Reproduktor kromě samotného přehrávání umí i něco navíc. Má v sobě integrovaný mikrofon a tak jej můžete použít i jako handsfree. Při práci skvělá věc. Ještě zajímavější je však možnost jej pomocí USB využít jako powerbanku! Kapacita baterie je 3300 mAh a díky ní můžete nouzově nabít nejeden běžně prodávaný telefon.

Ovládání je velmi jednoduché. Reproduktor stačí zapnout a sám se přepne do režimu vyhledávání. V mobilu tak jen povolíte párování, zařízení se identifikuje jako W-200BBT.

zpět do menu článku ↑

Baterie a výdrž

Jak jsem už uvedl výše, kapacita baterie je 3300 mAh. Je to více, než jednou tolik, než má o něco menší Xiaomi a je to rozhodně jedno z velkých pozitiv Museeq. Podle zvolené hlasitosti by měl Museeq vydržet hrát až osm osm a to můžu potvrdit, postačí mi na celé odpoledne třeba na zahradě.

Doba nabíjení je 6 hodin při použití 1A nabíječky.

zpět do menu článku ↑

Zvuk

Od pomalu kapesní velikosti nelze mít velmi vysoká očekávání. Museeq ale hraje velmi rozumně. Na velikost těla má poslouchatelné basy i středy, i když těm spodním frekvencím chybí potřebný prostor. Výšky by mohl být o něco čistší, ale zvukové podání je poslouchatelné, ať už poslouchám metal nebo elektroniku. Díky vysoké hlasitosti se mi osvědčil i jako metronom k bicím. U hudby už ale při nastavení hlasitosti opravdu na plný výkon začínán mírně kreslit a je lepší zlehka ubrat. I tak jej uslyšíte velmi dobře.

zpět do menu článku ↑

Hodnocení

 

8.5 Total Score
Dobře hraje, dlouho vydrží

Museeq je dobrý ve své kategorii. Díky gumovému obalu a IPX4 odolnosti se o něj nemusíte tolik bát. Výdrž baterie je nadprůměrná a zvukové podání ve své kategorie je na vyšším průměru. Přijde mi jako fajn volba pro cestování nebo juniory.

Smartomat Museeq

Odolný a výkonný přenosný bluetooth reproduktor s unikátním designem
Baterie
10
Zvuk
7
Vzhled
8
Odolnost
8.5
Cena
9
PRO
 • Velká baterie
 • Odolnost IPX4
 • Handsfree
 • Funkce powerbanky
PROTI
 • Větší hmotnost

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

   Leave a reply

   GeekLife.cz