Jak vybrat chytrý telefon?

V dnešní době je na trhu nepřeberné množství mobilů. Každým dnem přibývají nové modely a spousta lidí začíná ztrácet přehled. Jakmile pak dojde ke koupi nového smartphonu je výběr velmi obtížnou situací. V následujícím článku se zaměřím na otázku, se kterou se potýká mnoho z nás, tedy jak vybrat ten správný smartphone? Nebudu zde jmenovat konkrétní modely, ale zaměřím se na parametry, podle kterých byste měli vybírat vašeho nového „miláčka“.

Obsah článku

Operační systém

Operační systém je základ chytrých telefonů. Na trhu jsou nejrozšířenější tři operační systémy a to iOS, Android a Windows.

  • iOS – operační systém firmy Apple. Tato firma se vyznačuje kvalitou a také tento operační systém je dokonale funkční. Ze zmíněných tří systémů je tento nejkvalitnější. Nevýhodou může být cena chytrých telefonů, které s tímto systémem pracují.
  • Android – tento operační systém je jednoznačně mezi lidmi nejpoužívanější. Důvodem je fakt, že jej využívá velká škála výrobců mobilních telefonů. Kvalitou se řadí těsně za iOS. Kvalita tohoto systému neustále stoupá.
  • Windows – tento operační systém se také stále více zdokonaluje, avšak z tří uvedených systémů je nejméně kvalitní a také jej používá nejméně uživatelů.

K výběru dle operačního systému lze jednoznačně doporučit iOS, pokud však hodláte investovat do svého mobilního telefonu méně peněz, se systémem Android neprohloupíte.

zpět k menu ↑

Výkon procesoru

Výkon procesoru je jeden z nejzákladnějších parametrů, na který bychom se měli dívat. Výběr je velice individuální podle toho, na co budete svůj chytrý telefon používat. Pokud bude telefon určen k telefonování, SMS a prohlížení internetu, bohatě vám postačí například čtyřjádrový procesor s výkonem 1.0GHz. Naopak, pokud budete používat náročnější aplikace, pak je vhodné koupit výkonnější procesor a zajistit tak plynulý chod přístroje.

zpět k menu ↑

Vnitřní paměť

Dalším důležitým parametrem je vnitřní paměť mobilního telefonu. Zde platí jednoduché pravidlo – čim více, tím lépe. Důležité je také zjistit, o kolik a zda můžeme paměť navýšit díky paměťové kartě.

zpět k menu ↑

Výdrž baterie

Každý po svém mobilním telefonu vyžaduje, aby vydržel co nejdéle. Je tedy vhodné sledovat také výdrž baterie.

zpět k menu ↑

Jaké jsou aktuální nejlepší mobily?

Několik dalších parametrů shrnu pouze do jednoho podbodu. Jedná se o parametry, které jsou velmi individuální pro každého uživatele a záleží, na co se chystá uživatel svůj chytrý telefon používat:

  • Fotoaparát – zde je vhodné sledovat rozlišení (pokud budete vyžadovat kvalitní fotografie, vyplatí se koupit lepší rozlišení), dále je vhodné, aby měl fotoaparát blesk, přední kameru a automatické ostření.
  • GPS – většina mobilních telefonů GPS má, ovšem najdou se i výjimky, proto si raději ověřte, zda vybíráte smartphone s GPS či nikoliv. Tato funkce bývá mnohdy velice užitečná.
  • Velikost mobilního telefonu – záleží jen na vás, jak bude váš mobilní telefon velký a jak vám padne do ruky.

Na závěr je nutno doporučit, ať si při výběru chytrých telefonů pročítáte recenze k jednotlivým modelům, v některých případech vás to může ušetřit výběru poruchového či jinak vadného přístroje.

  •  
  •  
  •  
GeekLife.cz