Difuzér máme v obývacím pokoji už dlouho. Musí se ručně zapnout, má časovač. Možnost plně automatizovat, nastavit časová okna nebo ovládat hlasem ale s vůněmi spojil chytře Vocolinc, takže tu je recenze jejich chytrého difuzéru s názvem Ripple.
Rychlé hodnocení
Vocolinc Ripple je kompaktní difuzér s chytrým ovládáním přes hlasové asistenty nebo vlastní aplikaci. Oceníte časovač s velkými možnostmi nastavení i dlouhý napájecí kabel.
Balení
V celkem malé krabičce dostanete difuzér Ripple a napájecím kabelem. Difuzér tvoří celkem tři díly, po složení ale působí jako jeden kompaktní kus. Délka napájecího kabelu je metr a půl, čili docela dost na to, abyste mu našli pěkné místo. Díky osvětlení si ho totiž zaslouží.
Vzhled
Ripple se mi líbí více, než kolega Flowerbud od stejné značky, o kterém jsem na GeekLife už psal. Ovální tvar je univerzálně kompatibilní, i když uznávám, že někomu může přijít moc suše technofilní.
Rozměry:
- výška 16cm
- průměr 11,2 cm
Většina těla je bílá. Spodní část je šedá a najdete na ní tři ovládací tlačítka. Díky nim může Ripple fungovat jako klasický difuzer. Zapnete samotné odpařování, nastavíte délku ve třech předem definovaných úsecích nebo zapnete osvětlení.
Dominanci bílé narušuje v samotném korpusu jen název značky a štěrbina na LED. Korpus si můžete otočit podle potřeby. Jeho horní část je z průhledného zvlněného plastu, skrze něj prosvítá osvětlení, které si navolíte. Ze zapnutým světlem připomíná barevnou vodní hladinu.
Horní bílý korpus a spodní šedý díl spolu nesedí těsně po celém obvodu a místy prosvítá osvětlení. To je škoda, trošku to kazí celkový dojem. Jinak je ale dojem z osvětlení skvělý a zařízení v noci připomíná Apple design.
Vše důležité je ukryté uvnitř. Tedy nádržka na vodu a díl s komínkem. Na nádržce je černě vyznačená ryska, po kterou máte nádržku napouštět. Její objem je 220 ml a vystačí vám na osm hodin provozu, klidně tedy přes celý týden, když jej necháte provonět vzduch hodinu za den.
Úvodní zapojení
Na úvod musíte Ripple přidat do Vocolinc aplikace. Tu už jsem měl, protože používám zásuvku VP3 od Vocolincu i chytrou žárovku L3. Jde o snadný proces, zařízení se připojí k mobilu a ten jej pustí do vaší 2,4 GHz wifi sítě. Jiné frekvence Ripple neumí. Poté jej zařadíte do určené místnosti v aplikaci a můžete používat.
Ripple jde propojit s chytrými asistenty Apple HomeKit, Amazon Alexa a Google Assistant. Naše domácnost jede na Google, kde propojíte Vocolinc účet s Google domácností. Následně se objeví dvě nová zařízení (proč dvě, o tom níže), které si šoupnete do příslušné místnosti. Integrace s Googlem je bezproblémová a je jedním z důvodů, proč jsem Ripple chtěl a doporučím ho.
Funkce
Ripple jsou vlastně zařízení dvě. Lampa a difuzer. Obojí může fungovat nezávisle a taky mě to trošku zmátlo při párování s Google Home. Zde se totiž objeví samostatně a je třeba na to myslet při ovládání nebo tvorbě rutin.
Začnu osvětlením. RBG LED má prakticky neomezené možnosti (16 milionů barev) konfigurace. Použít můžete základní předvolené odstíny, případně si hejblátky v aplikaci nastavit barvu naprosto na míru. Vypnout a zapnout LED jde už výše zmíněným tlačítkem, pro nastavení musíte vždy do aplikace.
Pro milovníky barev jsou k dispozici i efekty, jako třeba dýchání barev. Na to mě moc neužije:) Samozřejmě jde nastavit i intenzitu osvětlení, pokud se nechcete nechat světlem moc rušit, zároveň ne úplně vypnout.
Tvorba efektů Tuning barev Nastavení jasu
Difuzér samotný je ultrazvukový. Při fungování mírně bzučí, nejde ale o nic rušivého. Nabízí dvě úrovně intenzity. Ten nižší základní bohatě stačí a poradí si s místností do 30 čtverečních metrů. Na vyšší výkon provoněl aroma oleji i naše propojené kombo obývák, jídelna a kuchyně s 65 metry. Pokud voda dojde, difuzér se zastaví.
Informace o zařízení Nastavení časového plánu
Mírné výhrady mám k doplňování vody. Jakmile se nádržka vyprázdní, musíte difuzér rozložit a z komínkového dílu mi vždy pár kapek skočilo na nábytek. Je na to prostě třeba myslet a pokud se zapomenete, utíráte.