XiaoAi Speaker HD – opravdu chytrý reproduktor od Xiaomi

Xiaomi dobývá trh s chytrou elektronikou, nyní i v oblasti bezdrátových reproduktorů. Předchozí verze, XiaoAi, zaznamenala od svého uvedení na trh už více než milion aktivací. V Xiaomi dodali do nové verze XiaoAi Speaker HD výkonnější reproduktory, vyšší verzi Bluetooth, dodali Wi-Fi a umožní používat jej jako hlasového asistenta, podobně, jako je tomu u Google Home nebo Alexy od Amazonu. Kdy bude k mání na Evrospkém trhu, to se zatím neví. V Číně se nyní prodává za cirka 76 euro.

Sympatické rozměry a stylový design

XiaoAi Speaker HD sází jednak na stále ještě únosné rozměry přenosného reproduktoru, konkrétně 150 x 150 x 230 mm, ale také na stylový design, který sedne do většiny interiérů. Jde o téměř hranatou záležitost se zaoblenými rohy, která je potažena (hodně) tmavě šedou nebo světle šedou melírovanou textilií.

Vyšší výkon a opravdu prostorový zvuk

Předností XiaoAi Speaker HD je dobrý výkon za rozumnou cenu. A také umístění jednotlivých komponentů přístroje. Výstupní výkon se totiž dostal na krásných 30 W, což je ve srovnání s reproduktory podobných rozměrů slušný náskok.

Reproduktory pro vyšší tóny jsou osazeny tak, aby směřovaly do všech světových stran. Díky tomu dosáhlo Xiaomi dokonalého prostorového efektu, uživatel uslyší zvuk kvalitně, ať bude pobývat kterýmkoliv směrem od svého repráku.

Woofer velkého kalibru a DSP optimalizace

Xiaomi osadilo nový XiaoAi Speaker HD velkým wooferem. Ten má průměr 104 mm. K tomu si přidejte dynamic compensation DSP, což je kompenzace k dosažení kvalitnějšího audio výstupu. Jde o DSP algoritmy, které optimalizují zvykový výstup se zohledněním možností přístroje a také jeho okolí (tvar a velikost místnosti, její akustika apod.).

XiaoAi Speaker HD

$120.00
Offer aliexpress.com
Last update was on: 22.6.2020 17.06

Ovládání tlačítky i hlasem

Na horní straně XiaoAi Speaker HD jsou čtyři základní ovládací tlačítka, konkrétně pro zapnutí a vypnutí, zesílení zvuku, zeslabení zvuku a ke spuštění nebo přerušení přehrávání. Okolo ovládacích tlačítek bylo umístěno šest mikrofonů, které zvládnou snímat i nejjemnější zvukové podněty z okolí. Toho využijete právě při hlasovém ovládání domácnosti nebo i k telefonování (přes Bluetooth spojení s telefonem).

Nechybí ani Wifi

Výrobce dal reproduktoru do vínku nejen Bluetooth 4.1, ale také Wi-Fi připojení, konkrétně v pásmu 2.4GHz a 5GHz. I díky tomu se reproduktorem snadno spojíte s ostatními zařízeními v domácnosti, budete je moci ovládat hlasem, stejně jako to umí zařízení Google Home nebo Alexa. Rozsvítit, zhasnou, změnit barvu světla? Stačí říct!

Kup na Aliexpress

Chytrá elektronika mě baví, fascinuje a stále nechává napjatou, co nového zase dokáže. Můj zájem o smart technologie podnítil Zdeněk, se kterým v téhle branži spolupracuju od roku 2017. Pozornost věnuju i chytrým hodinkám, které testuju. Najdete je na webu Nejchytřejšíhodinky.cz.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz