Motorola Moto G7 Power – velký mobil s obrovskou výdrží

Výrobci telefonů jdou v trendu větších a větších displejů. Telefonům se sice snaží ztenčovat rámečky, ale i tak těla telefonů utěšeně kynou. Důkazem tohoto tvrzení může být i novinka od Motoroly, model moto G7 Power, který je součástí nové rodiny G7. D ní patří ještě Moto G7, Moto G7 Plus a Moto G7 Play, přičemž poslední jmenovaný je jediný z rodiny G7, který šel cestou malých rozměrů a neskutečně tenkého těla. My jsme dostali k testování Moto G7 Power, model s největší baterií z celé rodiny Moto G7. Tak se pojďme podívat, jak si vedl.

Obsah recenze

Balení

Typická mobilová krabička od Motoroly. Opět v zeleno-stříbrných tónech (stejně jako generace G6), jen tentokrát o něco tmavší, designově krásně vyladěno. Krabička má sundavací víko, je celá papírová a i bezpečnostní výplň je z papíru. Mobil je hned pod víkem, položený v papírovém držáčku. A samozřejmě s displejem překrytým ochrannou fólií. Moto G7 Power je hned z výroby vložen do silikonového obalu (že je kryt soušástí balení, to je ukázáno i na víku krabičky).

Pod telefonem pak je zbytek balení, vše zabezpečeno v papírových výstelkách. Balení obsahuje ještě adaptér s výstupem 3A (pochvala), nabíjecí USB-C kabel, jehlu pro vysunutí šuplíčku na SIM karty (2) a paměťovou kartu (celkem tři políčka v šuplíčku), dále nutné bezpečnostní pokyny a základní manuál. Sluchátka přibalena nejsou.

Design a konstrukce

Telefon je pevný, těžký, na první pohled precizně dílensky zpracovaný, ale bez zvýšené odolnosti proti prachu a vodě. Naše varianta je celá černá, ovšem k dostání bude i decentně lila-metalické provedení, které jsem měla možnost naživo vidět v Praze při představení rodinky Moto G7. A myslím, že lila odstín neurazí žádnou ženu, není totiž barbie, je opravdu líbivý.

Lila varianta, už trochu oťapaná, ale opravdu líbivá

Lila varianta, trochu oťapaná

Vraťme se ovšem k testovanému kousku v černém provedení. Není to žádný drobeček, velká 5000 mAh baterie se musela někam vejít. I proto jsou velikostní parametry následující:

  • rozměry (v x š x h): 160.83 x 76.00 x 9.40 mm
  • hmotnost: 198 g

Téměř 200 g, to není málo. Mobily mívají okolo 160 g, ty větší okolo 180 g. Taková nálož hmotnosti navíc, to už je znát, hlavně v kapse kalhot, které vám tak pod vahou telefonu stále sjíždí dolů. V kabelce však rozdíl hmotnosti nepoznáte, to je jasné. Při používání jsem vyšší hmotnost cítila, hlavně po delší době zacházení s telefonem.

Čím výrobce osadil telefon zvenčí? Zadní strana nabídne (nově) čtečku ostisků prstů s logem Motoroly, která se také může stát hlavním ovládacím tlačítkem telefonu, což při běžné manipulaci s ním sice nemusí být špatné, ale jen pro lidi s větší rukou. Mně umístění čtečky nevyhovuje, mám malé ruce, krátké prsty, těžko se mi na ni dosahuje při běžném uchopení mobilu, natož abych střídala činnost na obrazovce a ovládání pomocí čtečky.

Nad čtečkou je fotoaparát s jednou čočkou a s bleskem. I přes to, že je fotoaparát vybaven jen jednou čočkou, dokáže aplikace vykouzlit rozmazané pozadí a další drobnosti. Fotoaparát má tyto parametry:

  • kapacita: 12 Mpx
  • světelnost: f/2,0
  • fotodiody: 1,25 mikronů

Zatímco čtečka je zapuštěna pod úroveň povrchu telefonu, fotoaparát z ní opět vystupuje (i když jen malinko) a opět v typickém kruhovitém výřezu. Víko telefonu je z plastového (polymerového) skla.

Boční hrany jsou vlevo osazeny šuplíčkem na 2 SIM karty a na paměťovou kartu, přičemž šuplíček má tři přihrádky. Paměťovou kartu sem lze vložit s kapacitou až 512 GB. Horní hrana je osazená mikrofonem a kombinovaným 3,5 mm audio jackem pro sluchátka. Na dolní hraně najdeme také mikrofon a USB-C konektor. Reproduktor byste hledali marně, ten je pouze na čelní straně.Moto G7 Power 11 e1550578545922

Vedle reproduktoru nabídne čelní strana Moto G7 Power přední kameru, s těmito parametry:

  • kapacita: 8 Mpx
  • světelnost: f/2,2
  • fotodioda: 1,12 mikronů

Displej vévodí celému čelu telefonu, zabírá více než 80 procent plochy přední strany, je totiž s tenkými rámečky, vyřezaný a hlavně má menší dolní bradu, ze které byla čtečka otisků prstů přesunuta dozadu.

Reproduktor sluchátka je zároveň hlasitým reproduktorem. Jeho kvalita mě ovšem nijak neoslnila. Velikostní omezení je v tomto případě obrovské. Hudbu si napřímo z Moto G7 rozhodně pouštět nebudete, vždy jen do sluchátek nebo Bluetooth reproduktoru.

Moto G7 Power 24

Displej

Další mírné zklamání přišlo s displejem. Jde o obrazovku s výřezem v horní části, což by samo o sobě nevadilo, kdyby nebyl výřez tolik široký. Díky němu totiž není polovina notifikací vůbec vidět. Dobrá zpráva z rodiny Moto G7: model Plus má kapkovitý výřez, který omezuje horní část displeje jen minimálně, takže vše, co je potřeba, v horní liště krásně vidíte.

Co bylo však horším zklamáním, byl typ displeje a jeho rozlišení. Pojďme se podívat na parametry:

  • typ displeje: LTPS LCD
  • úhlopříčka: 6,2 palce
  • rozlišení: 1520 x 720 px
  • jemnost displeje 270 PPI
  • poměr stran: 19:9
  • krycí sklo: Gorilla Glass 3

Poměr 19:9 je teď moderní a přiznávám, že je i příjemný. Sice se s ním některé aplikace ještě nesrovnaly, ale to není problém telefonů. Krycí Gorilla Glass je další pozitivum. Jenže tím pozitiva končí. Rozlišení 720 px? To jsme někde v roce 2013, možná. Ale na moderní telefon mi to přijde opravdu hodně málo. I na low-cost kategorii (nehledě na to, že vyloženě v low-cost se s Moto G7 Power nepohybujeme).

Nízké rozlišení je patrné hned po prvním spuštění telefonu. Displej je sice luxusně zapracovaný do těla telefonu a díky zakřivení ochranného skla máte trochu pocit, jakoby byl displej nad tělem telefonu. To je zajímavý efekt, který zvyšuje dojem luxusního zpracování.

Moto G7 Power 18Ale dojem zmizí, jakmile se na displej zadíváte pozorněji. I původní tovární nastavení s většími symboly, respektive ikonami a s větším písmem jen zdůrazňuje hrubší rastr obrazovky.  Zvyknout se na to dá, ale přijde mi to dnes jako zbytečné omezení pro uživatele. Graficky náročnější hry si tady prostě nevychutnáte.

Podsvícení displeje je naopak dostatečné. Obrazovka totiž v maximálním jasu přímo září, aby byla dobře viditelná i na přímém sluníčku. Samozřejmě, že přímý sluneční svit dost komplikuje čtení i z tohoto telefonu, avšak jeho obrazovka se na sluníčku nepromění v téměř černé nic. Statečně se se slunečními paprsky pere.

V místnosti je maximum jasu displeje Moto G7 Power vyšší než u mého Moto X4. A to i přes fakt, že G7 Power jede hlavně na výdrž baterie. Je znát, že baterie má opravdu vysokou kapacitu, když si může dovolit „živit“ tolik zářivý jas.

Možnosti personifikace obrazovky jsou obrovské, prostě je to telefon, kam si můžete dát cokoliv. Dotyková vrstva reagovala vždy dobře, a to na jakékoliv povely. Rozhodně nebylo nutné cokoliv opakovat.

Rozdělená obrazovka je příjemně velká, dá se v pohodě používat (ale protože je tu Android Pie, musíte si nejdříve doinstalovat aplikaci pro rozdělení obrazovky /Splitted Screen/, protože z devítky tato možnost nesmyslně vypadla).

Ještě se podívejme na zobrazení barev displeje. Jsou tři možnosti, a to sáhnout po barvách přirozených, zesílených nebo rovnou po sytých. Nuance v zobrazení jsou malé, navíc na zvolené fotografii kolibříka a kytky s výrazně máznutým pozadím nejde rozdíl v barevných režimech moc vidět. Hodně jsem se musela soustředit na to, abych si všimla, kde se udála změna mezi barevností sytou a zesílenou.

Výkon a výdrž, nabíjení

Co se výkonu týká, v podstatě téměř není co vytknout. Motorola zvolila cestu novějších procesorů, snad se poučila z chyby s Motorola One, kde byl starší procesor, což vůbec nevypadalo dobře. V Moto G7 Power (ale i v ostatních modelech rodiny Moto G7) je procesor řady 630. Výkonové parametry jsou následující:

  • procesor: Qualcomm Snapdragon 632
  • počet jader: 8
  • frekvence procesoru: 1,8 GHz
  • operační paměť RAM: 4GB
  • grafická karta: Adreno 506

Jak jsem už zmínila, téměř není co vytknout. Až na frekvenci procesoru. Ta rozhodně nepatří k nejvyšším a na hrách s vyššími požadavky na výkon to bylo malinko znát. Samozřejmě, nejde o prvotřídní a nejdražší model, cena za Moto G7 Power je pod průměrem cen telefonů s touto velikostí operační paměti a vnitřního úložiště (o něm později). Ale je potřeba, aby uživatel věděl, že si kupuje telefon s omezeními výkonu, i přesto, že operační paměť je na 4 GB.

Dostáváme se k výdrži, což je nejsilnější stránka telefonu. Baterie má totiž kapacitu luxusních 5000 mAh. A výdrž až tři dny běžného provozu (podle údajů výrobce 60 hodin). Když telefon zatěžujete jen průměrně, tak vydrží i déle. Při plném nasazení vydrží den a půl nebo dva dny.

A jak to ve skutečnosti? Úplně stejně, možná lépe. Výdrž telefonu byla opravdu až neuvěřitelná. Baterie stále držela, přestože jsem s telefonem dělala psí kusy. Poprvé jsem jej dobíjela až dva dny poté, co jsem si ho přivezla z Prahy. A to jsem cestou měla zapnutá data, a jak po cestě, tak doma jsem na něm zkoušela, co vydrží.Moto G7 Power 53

Nabíjení je klasika přes USB-C, přičemž je baterie přizpůsobena na turbo nabíjení s výstupem adaptéru 3 A při 5V. U této velikost baterie je to více než vítané, přímo nutné. Perfektní je rychlé nabití na devět hodin provozu – nabíječka nadupe do baterie tuhle dávku za 15 minut, ať žije USB-C. Tady to Motorola vyřešila fakt dobře.Moto G7 Power 23 e1550579411802

Konektivita a úložiště

Motorola Moto G7 Power nabídne veškerou konektivitu, která je v současnosti od mobilů požadovaná, tedy:

  • 4G LTE
  • Bluetooth 4.2 LE, aptX
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n,2,4 GHz, wi-fi hotspot
  • AGPS, LTEPP, GPS SUPL, GLONASS
  • NFC (na trhu je i varianta bez NFC)

V podstatě nechybí nic důležitého, přestože Bluetooth a Wi-Fi nejsou na nejvyšším standardu současnosti. Opět si uvědomme, že jde o poměrně levný telefon. Bluetooth je tu již LE, což je dostatečné pro propojení s nejnovějšími Bluetooth zařízeními, i když ta mnohdy už frčí na Bletooth 5.

Úložiště je nadstandardní, a to rovných 64 GB. K tomu lze dodat paměťovou kartu až na 512 GB, to jsou kvanta prostoru pro uložení videí a filmů. Paměť tohoto telefonu vás omezovat nebude.  Jak se s tolika daty popere procesor s frekvencí 1,8 GHz, to se teprve uvidí.

Ovládání

Opět je v telefonu mnou vždy tak chválená klasika od Motoroly, tedy Moto funkce a Moto displej, nyní do kupy nazývané Moto Experience. Zůstaly zde v tom složení, na jaké jsem zvyklá i ze starších modelů, jen mají nový kabátek v podobě nové, graficky vyladěnější aplikace. A něco málo ještě i přibylo.

Na mě je aplikace zbytečně přeplácaná obrázky, ale já jsem typ soustředící se na účelovost, nikoliv na mašličky okolo. Nicméně, Moto displej stále umí vše důležité i na zamknuté obrazovce a Moto povely vám usnadní rozsvícení svítilny, spuštění fotoaparátu, přehození fotoaparátu, ovládání hudby, ztišení mobilu apod.

Většina z Moto Experience zůstala stejná. Pojďme se proto podívat jen na nová vylepšení Androida od Motoroly. Detaily starších Moto Experience najdete v recenzi Moto G6 Plus. Nové rozepíšu zde.

Nejdříve seznam všech současných Moto povelů, tedy povelů pro mobil, na základě kterých on i v zamknutém stavu udělá to, co vy po něm chcete. Pro Motorolu už „klasické“ Moto povely jsou následující:

  • Navigace jedním tlačítkem
  • Odemknout zvednutím
  • Dvojitým zatřesením zapnout svítilnu
  • Snímek obrazovky třemi prsty
  • Otočením pořídit Rychlý snímek
  • Gestem zmenšit obrazovku
  • Zvednutím ztišit vyzvánění
  • Otočením zapnout režim Nerušit

A nyní k novým dvěma (které se díky aktualizacím dostaly i do starších telefonů):

  • ovládání médií – při zamknuté obrazovce přepínáte stopy (písničky) jen tlačítky pro ovládání hlasitosti. A i hlasitost stále můžete ovládat. Kratším přidržením tlačítka měníte hlasitost nahoru či dolů, delším přidržením pro změnu posouváte stopu vpřed nebo zpět. V zimě venku a s telefonem stále v kapse přímo perfektní
  • editor snímků obrazovky – když pořídíte snímek obrazovky (jen přidržením tří prstů na obrazovce), tak jej můžete hned editovat, jakkoliv potřebujete. A pak také hned sdílet. Skvělé, pokud někomu na dálku něco vysvětlujete, nebo když chcete obchodníkovi zakroužkovat tu správnou položku na faktuře, která se váže k vaší reklamaci

V případě Moto displeje zůstala nabídka stejná, jen noční režim se přesunul do klasického nastavení v hlavní aplikaci určené k nastavení displeje telefonu.

Pojďme k ostatním prvkům ovládání. Už jsem zmínila, že dotyková obrazovka fungovala skvěle, bez potřeby na ni více tlačit nebo nějaká gesta opakovat. Celkem jsem využila i ovládání jedním tlačítkem, což ještě zvětší využitelnou plochu displeje.

Perfektní je možnost stáhnout si horní rolovací lištu, ať jste prstem na obrazovce kdekoliv. Stačí jen rychleji přejet prstem směrem dolů, třeba i z poloviny displeje, a lišta se stáhne. Super.

Čtečka otisků prstů fungovala spolehlivě (tedy když jsem na ni dosáhla). Při vyndání telefonu z kapsy je fajn možnost přejet po čtečce otisků prstů dolů, aby se ukázala oznámení na zamknuté obrazovce. Ale vzhledem k tomu, že si můžete nechat zobrazovat zamknutou obrazovku při změně polohy telefonu nebo při změně světla dopadajícího na telefon (nad telefonem přejedete rukou nebo se k němu přiblížíte), je toto nastavení celkem zbytečné.

Dalším prvkem ovládání je fotoaparát. Parametry má na úrovni lepšího středu, rozhodně nepatří ke špičce. Aplikace k fotkám je ovšem docela nabitá. Ne tedy tolik, jako například u modelu Motorola One, ale stále se jedná o dobrou službu, kterou vám G7 Power při focení nabídne – i při jeho poměrně nízké ceně. Na G7 Power jsem fotila i nedávno recenzovaný tablet Lenoto Tab M10, abych si pořádně vyzkoušela, jak se s foťákem dělá a jak následně pracuje aplikace.

Využít můžete klasické fotky nebo i jejich vylepšení, třeba pomocí kinematografu. To je několik fotek poskládaných za sebou, kdy se na výsledném spotu pohybuje jen ta oblast, kterou vymezíte. V nabídce je i portrét, přičemž člověk je zaostřený, ale jeho pozadí už ne. Ano, jde to i s jednou čočkou fotoaparátu.

Pixely velikosti 1,25 mikrometru vpustí více světla, takže i při světelnosti f/2.2 je možné dělat kvalitní selfie fotky v šeru. Vyzkoušela jsem, světelnost je podobná jako u jiného telefonu s hodnotou na přední kameře f/2.0. Viditelně kvalitní fotky uděláte i s přiblížením. Fotografie jdou navíc přetáhnout přes Google Lens a zjistit tak, cože jste to vlastně právě vyfotili.

U videí je možnost točit až ve 4K kvalitě, natočit si můžete časosběrný snímek, kdy se bude film promítat 4x – 32x rychleji, než se odehrávala původní točená scéna. Nebo můžete zase naopak výsledné video zpomalit. A to díky rychlosti snímkování 120 snímků za vteřinu. Takže kdo potřebuje analyzovat třeba svůj pohyb (techniku) během sportovního výkonu, pomůže si zpomaleným videem. Full HD video se natáčí rychlostí 30 snímků za vteřinu.

Samozřejmostí je pak sériové snímání, auto HDR, časovač, panorama a další funkce, na které jsme u mobilních fotoaparátů zvyklí.

Postřehy z používání

První, co mě zarazilo, byla velikost telefonu. Fakt to není drobeček. A díky baterii jde o pěkně těžkou cihlu. Ovšem, má to své opodstatnění. A když na Moto telefony s Moto Mods (řada Z) nasadíte power banku, jsou stejně těžké. Hodně energie znamená zatím ještě (při současných technologiích) i hodně hmotnosti. Prostě, něco za něco.Moto G7 Power 12

Druhé, co mě zarazilo, byl obal – silikonový kryt, který byl na telefonu hned z výroby. Nesedí! A vypadá to strašně. Na fotce to příliš vidět není, reál je mnohem horší. Samozřejmě, že si můžete koupit jiný obal nebo používat telefon bez obalu, ale sakra, jak to na zákazníka působí, když přijde do obchodu nebo když si doma rozbalí krabičku a je v ní mobil, co je v nepřesně vyrobeném obalu?!? Řekne si: “Když tady kašlou na obal a na to, jak sedí, jak to bude asi vypadat vevnitř v telefonu?“ Já osobně bych v showroomu takový telefon ihned položila zpět do poličky.Moto G7 Power 22

Přesunutí čtečky otisků prstů na zadní kryt telefonu mi vůbec nevyhovovalo. Doposud jsem byla ráda, že čtečky jsou u Moto telefonů vepředu (vyjma Z modelů, kdy byly na hlavním tlačítku ovládání). Zde byla čtečka  dána dozadu, prý aby na ní mohlo být logo Motoroly (takto byla změna prezentována při oficiálním představení telefonu v ČR).

Čtečka otisků prstů pro mě byla trochu problém, protože mám malou ruku a krátké prsty. Musela jsem se učit jiný úchop telefonu, abych na čtečku dosáhla.

Ještě horší to pro mě bylo s odemykáním telefonu položeného na stole nebo uchyceného v držáku na palubní desce auta. Protože je čtečka otisků prstů vzadu, je v obou případech nedostupná. Zbývá tedy odemknutí pomocí obličeje, ale to se nad telefon musíte naklonit nebo se k němu v autě přiblížit, abyste byli v zorném úhlu. A jestli patříte do skupiny řidičů, kterým jdou ruce na volantu tam, kam jde tělo, tak je to dost průšvih… Navíc výrobce nedoporučuje odemykání obrazovky obličejem, je to méně bezpečné než gesto nebo otisk prstu.

Stejné je to při vyndávání telefonu z kabelky. Když je čtečka vepředu, odemknu si telefon hned během vyndávání (mám ho v úzké kapsičce určené pro mobil). Ale když je čtečka vzadu, musím odemykat, až držím telefon pevně uchopený v ruce. Nepříjemně to zdržuje a mně tohle opravdu nevyhovovalo.

Ale teď k příjemnějším stránkám telefonu. Výdrž baterie byla úžasná! Nabila jsem, a s telefonem jsem mohla dělat cokoliv náročného na spotřebu energie, přesto baterka zvládala. Každodenní nabíjení rozhodně není potřeba.Moto G7 Power 52

Jeden den jsem s telefonem pracovala intenzivně, další dny běžný provoz, nabíjení bylo v tomto případě nutné za dva a půl dne. Běžný provoz bez extrémů znamenal nabíjení jednou za čtyři dny. A náročnější vytížení vycucalo baterku za tři dny.

Telefon reagoval rychle, mezi aplikacemi přecházel plynule. Po výkonové stránce jsem s ním žádný problém nezaznamenala. Hry obsluhoval taky dobře. Formát 19:9 je příjemný na sledování, vyřezaný displej trochu rušil, ale jde o zvyk. Notifikace nejsou ve výřezu vidět, což mně vadí, ovšem jde zase o osobní preference.

Displej je v maximu jasu přímo zářivý, ale umí i téměř zčernat, když si na telefonu chcete číst nebo sledovat videa v noci.

Naplno jsem si užívala Moto Experience, ty já mám fakt ráda. Co jsem hodně ocenila, bylo stažení horní lišty nabídky odkudkoliv na displeji. Telefon má předinstalovány pracovní aplikace – dokumenty a tabulky. Displej je dost velký na to, aby se po připojení hardwarové klávesnice daly psát běžné texty nebo používat jednodušší tabulky.

Na zkoušku jsem si přidala astronomickou aplikaci o velikosti 211 MB. Vyžaduje poměrně velkou část operační paměti. Aplikace se stáhla i nainstalovala během chvilky. Telefon se s ní popral bravurně. Všechny informace, které od ní chtěla, veškeré přepínání ve vnitřním nastavením, vše šlo jako po másle. Jen s mapou noční oblohy mi telefon moc nepomohl, protože v Moto G7 chybí ten správný kompas. Aplikace tak jen ukáže přesnou polohu hledaného objektu, už vás k němu však nedovede (aplikace nepozná, kam je telefona nasměrovaný).

No a my jsme telefon k recenzování dostali už osazený chatovacími aplikacemi, jako je Messenger, Facebook Lite, WhatsApp a Twitter. To abychom si ušetřili čas stahováním a mohli se více věnovat samotnému používání mobilu. V originálním nastavení si budete muset tyto aplikace stáhnout sami, Motorola nezahlušuje telefon zbytečným softwarem.

Ukázkové fotografie

Video

Hodnocení)

[maxbutton id=”1″ url=”https://www.alza.cz/search.htm?exps=Motorola%20Moto%20G7%20Power%20?idp=6415&banner_id=21315” ] [maxbutton id=”2″ url=”https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Motorola+Moto+G7+Power+#utm_source=geeklife.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20538&utm_content=Text%20link” ] [maxbutton id=”6″ url=”https://www.mall.cz/hledej?s=Motorola+Moto+G7+Power&b=motorola&quRedir=1” ]

7.5 Naše hodnocení
Motorola Moto G7 Power – velký mobil s velkou výdrží

Velký a těžký mobil s ohromnou výdrží baterie. K tomu s velkou operační pamětí (4GB) a slušným vnitřním úložištěm (64GB), to vše pod taktovkou novějších procesorů Snapdragon řady 630. Velikost Motorola Moto G7 Power a jeho hmotnost sice už nejsou pohodlné, ale v chlapské ruce vypadá mobil mnohem menší, než se zdá v ruce mojí. Takže pánové jistě budou početnější cílovou skupinou tohoto telefonu než dámy. A pokud chcete opravdový a v podstatě levný držák, který vydrží minimálně dva dny plného provozu, ale i čtyři dny pohodového používání, jistě se rádi smíříte s vyšší hmotností telefonu. Moto G7 Power dostalo do vínku horší displej, který však nedostatky v jemnosti zobrazení dožene svým zářivým jasem. Telefon potěší všechny, kdo jsou zvyklí (nebo si zvyknou) na pohodlné a rychlé ovládání pomocí Moto Experience a hlavně na možnost pracovat se zamknutou obrazovkou. Fotoaparát telefonu nabídne rozšířenou výbavu. Koupi Moto G7 doporučím všem, kdo častěji cestují na déle než jeden den, nebo všem, kdo nechtějí denně řešit dobíjení telefonu. Navíc si na devítihodinový provoz dobijete za 15 minut.

[maxbutton id="1" url="https://www.alza.cz/search.htm?exps=Motorola%20Moto%20G7%20Power%20?idp=6415&banner_id=21315" ] [maxbutton id="2" url="https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Motorola+Moto+G7+Power+#utm_source=geeklife.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20538&utm_content=Text%20link" ] [maxbutton id="6" url="https://www.mall.cz/hledej?s=Motorola+Moto+G7+Power&b=motorola&quRedir=1" ] [maxbutton id="4" url="http://www.anrdoezrs.net/links/7635520/type/dlg/https://www.smarty.cz/Vyhledavani?query=Motorola%20Moto%20G7%20Power" text="Kup na Smarty" ] 

PRO
  • velká baterie s dlouhou výdrží, turbonabíjení
  • rozumná cena
  • displej s vysokým jasem a úhlopříčkou 6,2“
  • Moto Experience
  • čistý Android, žádný bloatware
  • šuplíček na dvě SIM plus na paměťovou kartu
  • FM rádio
PROTI
  • nízké rozlišení displeje (HD+)
  • vysoká hmotnost
  • čtečka otisků prstů na zádech telefonu (pro někoho výhoda)
  • pouze jeden reproduktor
  • nízká odolnost proti vodě

👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.

30 Komentáře
  1. Jak to napsat, asi by stačilo dnes moderní wov! Nejlepší recenze na motoroly jaké jsem kdy na českých webech četl. Děkuji moc! Těším se a doufám i v recenzi na novinku Motorola one vision. Jste prostě skvělá!

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 29.5.2019 at 6.45

      Wov (!!!) Děkuji za pochvalu, potěšila! 🙂 S Motorolou se recenze dělají dobře 😉 Co se One Vision týká, ráda bych ji recenzovala, zaujala mě designem, foťákem, úložištěm, displejem (tvarem), změnou výrobce procesoru. Jen škoda LCD displeje, respektive, že ještě není AMOLED (ale cenová kategorie to asi zatím neumožňuje). Pokud se mi One Vision dostane do ruky, jistě se tu v recenzích objeví! 😉

  2. Recenze je naprosto skvělá,objektivní, nic nezamlčuje. Je poznat že není dělaná na zakázku firmy. Jen tak dál a houšť!!!

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 29.5.2019 at 13.39

      Děkuji za pochvalu, velmi potěšila! Čistě uživatelský pohled, to je hlavní cíl mých recenzí. A jsem ráda, že je to znát.

  3. Dobrý den, máte chybu v kapitole Displej – jemnost displeje je 279 ppi a poměr stran 19,5:9
    https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g7_power-9527.php

  4. Motorola na svých stránkách uvádí jemnost displeje 270 ppi a poměr stran 19:9 což bude správně, ale i 19,5:9 může být také správně, kdesi v diskuzi jsem totiž četl názor, že je to prý kvůli těm zakulaceným rožkům displeje, které nepatrně změní rozlišení

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 20.7.2019 at 15.54

      Aha, takže nakonec úplně jiné rozlišení vypočtené, jiné oficiální a jiné původně uvedené, které jsem přebírala já… Děkuji za upozornění, opravím na novější verzi uvedenou na stránkách Motoroly.

  5. Ještě je dobré tam uvést, že krycí sklo je Gorilla Glass 3 a teď už se do nových smartphonu dává Gorilla Glass 5 a 6

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 22.7.2019 at 7.36

      Myslím, že jste to právě uvedl 😉 Na webovkách Motoroly jsem info o ochranném skle nenašla, ale máte pravdu, že na stránkách společnosti Corning jsem údaj o Gorilla Glass použitém pro Moto G7 Power našla. Je tu seznam všech telefonů, pro které se ochranné sklo této značky kdy použilo. A to je příjemné zjištění pro budoucí recenze, nějak mě doteď nenapadlo u nich pátrat. Trojkovou verzi doplním. Ano, na telefony se dává i Gorilla Glass 5 a 6, ale také se do nich dávají mnohem menší baterie s násobně kratší výdrží. Vždycky je to o tom, co od telefonu chcete. Žádný nenabídne všechno, a už vůbec ne v této cenové kategorii. Tady je to o preferenci dlouhé výdrže bez doplňkových Moto Mods nebo bez neustálého nošení powerbanky s sebou. Na displej se dá pohodlně pořídit ochranné tvrzené sklo. A jak si vybrat a nalepit ho? Mrkněte! https://www.geeklife.cz/jak-vybrat-nalepit-tvrzene-sklo/

  6. Ačkoli se to nikde v recenzích neuvádí, výřez v displeji jde skrýt, návod je zde
    https://youtu.be/vjKragU2X4s

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 22.7.2019 at 10.06

      Super, děkuji za tip! 🙂 Určitě se návod bude hodit! Máte info, o kolik se změní rozměry a poměry stran displeje, když výřez odstraníte, respektive když zobrazíte jen spodní část dipleje pod kamerou?

  7. Takovou informaci nikde nenajdete, jedině ten výřez změřit a odečíst od celkových rozměrů displeje, odhaduji, že poměr stran se tím změní na 18:9

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 22.7.2019 at 10.17

      To vypadá na rozumný odhad, díky! Můžu video vložit rovnou do recenze s odkazem na Váš komentář?

  8. Ještě mám pro majitele Motoroly G7 Power jeden tip, a to na vypnutí displeje dvojitým poklepem, stačí nainstalovat Nova Launcher Prime (placená verze) a tam je možno aktivovat v Nastavení – Gesta – Dvojité ťuknutí

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 22.7.2019 at 20.37

      No, zajímavých launcherů je v nabídce spousta, ale myslím si, že zrovna Motorola je z telefonů, kde jiný launcher není vyloženě nutný. Ovšem tohle je na vkusu každého z uživatelů, vyzkoušet jiné launchery jistě doporučuji, vžýdycky je fajn mít možnost upravit drobnosti, které případně nevyhovují. A k tomu je nutné znát alternativní nbaídky. Teď se vrátím k předešlému tématu: Jak s tím odkazem na video? Mohu použít do recenze s odkazem na Vás nebo ponecháme v komentářích?

  9. K tomu launcheru, Motorolu mám a před pár dny jsem zkusil používat jejich launcher a velice rychle jsem se vrátil k Nova Launcher Prime. Takže tak.
    To video je z YouTube, klidně jej můžete přidat i do recenze…

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 25.7.2019 at 6.38

      Děkuji, Franto, video přidám. Též jsem uživatelem Motorola telefonu, resp. Lenovo Moto, ale s launcherem naprostá spokojenost. Také jsem zkoušela natáhnout si do telefonu jiné launchery, ovšem neviděla jsem v nich nic lepšího. Vámi doporučovaný však vyzkoušený nemám. Manžel má telefon od Xiaomi. A tady jsme hledali nový launcher celkem rádi.

  10. ještě něco k HD displeji, ten zde použila Motorola záměrně, u tohoto smartfonu je vše podřízeno skvělé výdrži baterie a jak známo, FullHD displej má vyšší spotřebu energie…
    proto bych jej do mínusů nedával, mám na své Motorole také HD rozlišení s 267ppi a zrno vidím jen při vysokém jasu blízko displeje, co naopak oceňuji, je velmi pěkná barevnost displeje

  11. měl jsem také FHD displej u smartphonu ale slabou výdrž, tak jsem koupil Motorolu s 5000 mAh baterií a na HD displej jsem si zvykl, ta famózní výdrž stojí za to… kdybych potřeboval za něj náhradu, tak bych pravděpodobně vzal zde testovanou Motorolu G7 Power 🙂
    p.s. ještě v úvahu přichází Asus Zenfone Max Pro M2 s FHD displejem a také 5000 mAh baterií

    • Jj dát do Motoroly G7 Play jen 2GB RAM, to nechápu. A všiml jsem si, že i někteří další výrobci se v nižší cenové kategorii uchýlili k tomuto nepochopitelnému downgrade

      • Odpověď Avatar photo
        Lenka Rutteová 25.7.2019 at 9.22

        Přesně tak, také jsem nepochopila. Možná spoléhají na novější procesor, který nepotřebuje tolik operační paměti k tomu, aby dobře fungoval, možná spoléhají i na novější verzi RAM, která má lepší prostupnost. Neměla jsem možnosdt tento model vyzkoušet, a tak nevím, o kolik je pomalejší než běžně prodávané čtyřgigové varianty.

        • Franta K. 21.8.2019 at 2.35

          Motorola G7 Power prodáváná u nás NFC nemá!

        • Avatar photo
          Lenka Rutteová 21.8.2019 at 6.58

          Pokud se u nás prodává Motorola bez NFC, tak s tím já bohužel nic nesvedu. Recenzovala jsem telefon, který jsem dostala k recenzi přímo od Motoroly. A v něm NFC bylo. Dopíšu do recenze upozornění, že jsou různé varianty. Děkuji za překvapivou informaci…

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 25.7.2019 at 8.58

      Motorola G7 Power oslovila svou výdrží i mě, jen je moc těžká. Ale zase jsme u preferencí. Mně by rozměrově nejvíce seděla Moto G7 Play, ovšem její “střeva” nikoliv, tam to značně pokulhává.

  12. naše recenze píší že NFC nemá, tedy verze 4/64GB ale GSMArena uvádí opak, když si ve specifikacích nahoře rozkliknete Europe a USA
    https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g7_power-9527.php

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 22.8.2019 at 7.21

      Evidentně každý dostává k testování jiný model … A to je celkem škoda. Hlavně ale dneska telefon bez NFC … Aspoň tedy já už se bez NFC nehnu…

  13. Dobrý den, předem upozorňuji že nejsem žádný vědec a nyní k mému problému : koupil jsem si pro začátek G7 power a jsem s ním spokojen avšak jediná věc co mne zneklidňuje je že při zmeškaných hovorech se sice objeví ikonka i se zvukem ale pokud si nezapnu obrazovku tak ten zmeškaný hovor nevidím , všiml jsem si u ostatních telefonů že bliká kontrolka, jiné je to u emailů tam vyskočí na tmavou obrazovku puntík, hledal jsem v nastaveních ale to aby se rozssvítila kontrolka jsem nenašel možná G7 není takto vybavenacož by asi byla škoda pokud však existuje nastavení které to řeší dost by mě to potěšilo.
    Díky za zprávu do emailu

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo