Minimalismus v klíčenkách má jméno Orbitkey

Nedávno jsem zahlédl tweet Davida Eiselta, kde ukazoval svoji novou klíčenku s názvem Orbitkey. Viděl jsem ji prvně, ale na první pohled mě zaujala. Netrvalo dlouho a měl jsem ji doma. Jaké jsou moje dojmy po čtrnácti dnech?

Produkt zahájil úspěšnou cestu do kapes zákazníků na podzim 2013 na crowd fundingovém serveru Kickstarter, kde jej podpořilo skoro 5000 lidí celkovou sumou lehce přes 210 tisíc australských dolarů.

orbitkey-7

Stejně jako mě i je tenkrát asi zaujal praktický nápad. Pokud vám klíče někdy rozedřely kapsu, poškrábaly telefon nebo jen otravně cinkaly, víte, o čem je řeč. AutoryOrbitkey prostě napadlo je schovat a ukotvit.

Klíčenku Orbitkey u nás můžete koupit třeba v Gentlemanstore.cz. Není to úplně levná záležitost, ale platíte za nápad a hlavně za prvotřídní provedení z poctivých materiálů. Poctivá a bezchybně pečlivě prošitá hovězí kůže v kombinaci s kovem u pantů nebo očka prostě zaujme. Hlavní fígl ukrývá Orbitkey v konstrukčním řešení, kdy jsou klíče nasazeny na ose tvořené dvěma do sebe spojenými díly se závitem. Naprosto perfektní fixaci klíčů pak podporují podložky a hlavně drobné zámky v horní části kloubu.

Orbitkey v různém stavu. Líbí se mi moc.

Pokud často potřebujete přenášet data, můžete si jako příslušenství dokoupit modul s 8 GB flash paměti nebo otvírák na láhve. Na mé klíčence je i malé kovové poutko při přidělání klíčů od auta.

Úvodní montáž pro mě nebyla nejjednodušší, klíčů mám sice pouze 5, ale jeden tučnější plastový způsobil, že jsem klíčenku naplnil na maximum a chvíli mi trvalo, že mi do sebe závity zapadly. Povedlo si mi i mírně poškrábat povrchovou úpravu, protože jsem musel použít šroubovák. To je ale asi tak jediné, co bych mohl Orbitey vytknout, ale snad za to může jen moje přirozené daná manuální slabost:) Před případným nákupem si jěstě zkontrolujte, jestli má otvor v každém vašem klíči větší průměr, než 4 milimetry. To je totiž naprosté minimum, abyste mohli své klíče použít v Orbitkey.

Suma sumárum, pokud chcete dát svým klíčům elegantní a opravdu praktický obal, Orbitkey je ta pravá cesta.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

5 komentářů
 1. Reply
  lední brtník 31.5.2015 at 22.47

  zrovna odkaz na flashku v příslušenství je nešťastný:
  – tato flashka je neskutečný oem shit,
  – flashka s jakoukoli klíčenkou deformuje vahou kontakty usb konektoru, po nějaké době je ten konektor v pc/notebuku navždy nefunkční.

 2. Za sebe bych ještě doplnil jeden negativní efekt, a tím je samotné odemknutí dveří v případě zámku hned u zárubních.. Ten mám naštěstí z 6 klíčů jen 1, takže to přehlížím a Orbitkey mohu jen doporučit.

 3. Zdarec, uvažuji nad tím, ale ve většině případů vidím na fotkách tohodle produktu jen obyčejné klíče, ale ne třeba tipu Mul-T-Lock /oplastování kovové části…/.
  Takových klíčů mám víc + například od auta klíč od Constructu.
  To bude asi problém, že?
  Jinak od samotného auta (klíč s dálkou), bych si dokázal představit na té sponě.

 4. Reply
  Adam Klimovič 17.4.2019 at 12.04

  Dobrý den, já v Orbitkey používám pouze tři klasické klíče. Všechny ostatní jsou jiného druhu a funguje to. Klíče s oplastováním mám připnuty k Orbitkey pomocí Orbitkey ring. Mrkněte na video: https://www.youtube.com/watch?v=_wKm3cGLapQ&t=120s

  Leave a reply

  GeekLife.cz