Spoutejte neposlušné klíče s pomocí Magkey

Firma Magkey z USA vyvinula velmi elegantní a jednoduchou klíčenku. Je levná, lehká a docela netradiční a přitom jde o docela prostý nápad. Jaký?

Jak Magkey funguje?

Řešení je v zásadě velmi jednoduché a funguje na všechny ploché typy klíčů. Na každý klíč se z obou stran nalepí necelý 1 mm tlustý a 0,13g těžký neodymový magnet. Díky tomu se všechny klíče navzájem spojí, nerozjíždí se a necinkají. Tento typ klíčenky nevyžaduje žádné extra pouzdro či šroubky a je maximálně univerzální. Základní balení obsahuje 8 samolepících neodymových magnetů (tedy na 4 klíče) za cenu $12.

magkey-2

Možnou nevýhodou silných magnetů může být citlivost některé elektroniky (zejména magnetických HDD), kovových hodinek a platebních karet na magnetické pole, které je může i trvale poškodit.

Příslušenství

Ke klíčence lze přikoupit silný kovový kroužek na klíče s logem Magkey. Dále lze koupit poutko z černé kůže s kovovým klipsem. Pro labužníky je poutko spletené z černé padákové šňůry a s hořčíkovým škrtacím zapalovačem uvnitř.

magkey-4

Firma Magkey

Malá a nová firma Magkey sídlí v San Franciscu v USA. Jak sami o sobě tvrdí, je jejich cílem jednou provždy odstranit cinkající svazky klíčů. Firemní team je malý, ale zjevně schopný vymyslet i propagovat zajímavý produkt.

Jak koupit?

V současnosti lze pouze zadat předběžnou objednávku, dodání klíčenek je v plánu v průběhu ledna a února 2016. Projekt žádá o podporu na Kickstarter v plánované výši $15000. Do konce kampaně zbývá ještě 40 dní a již teď je vybráno přes $35000, zájem je tedy opravdu značný.

magkey-3

Příprava a propagace klíčenky Magkey trvala přibližně rok a firma má důkladně připravené spuštění výroby i prodeje. Pokud by samotné Magkey nebylo schopno obsloužit všechny zákazníky, mají připravenou i zálohu v podobě smluvního partnera. Podle údajů na webu zatím vše běží podle plánu.

Není Magkey ta správná volba? Podívejte se na kovovou klíčenku KeySmart nebo elegantní Orbitkey z hovězí kůže.

Komentujte jako první!

Komentujte

GeekLife.cz