Australané pracují na automaticky se utahující podprsence

Vytvořit podprsenku, která se bude automaticky stahovat v reakci na pohyb, to je cíl týmu Bionic Bra na University of Wollongong v Austrálii.

Jednou ze členek týmu je i profesorka Julie Steel, která je ředitelkou Brest Research Australia. To bych mohl přeložit asi jako Výzkum ženského poprsí v Austrálii. Podle popisu je cílem výzkumu snížit nepohodlí a zranění spojená s ženským poprsím. K nim patří například mrtvení prstů na rukou nebo obecně známější bolesti krku a zad.

První práce na Bionic Bra začaly už před patnácti lety, ale teprve teď se technologie začínají blížit představám týmu výzkumníků a tým objevil nové možnosti pohonu a snímacích technologií.
rofessor Julie Steele, Professor Gordon Wallace and Dr Sheridan Gho with the 'smart yarn' used to create the Bionic Bra.
Podle Julie Steele ty jsou nejvíce podpůrné podprsenky současně ty nejméně pohodlné a podle průzkumu 85 procentům žen jejich podprsenka nesedí nebo neposkytuje prsům dostatečnou podporu. I když už údajně dosáhli velkých pokroků, cíl je ještě daleko. Ale podle členů týmu Bionic Bra změní design všech podprsenek.

Tak za nás chlapce držím palce!

Zdroj: http://media.uow.edu.au/releases/UOW184372.html

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz