AirFloss Ultra od Philipsu přináší extra péči o zuby. Jak funguje?

Měl jsem možnost vyzkoušet poněkud netradiční přístroj, který se tak trošku dá zařadit mezi gadgety. Jde o mašinku na čištění mezizubních prostor a byla to zajímá zkušenost. Airfloss Ultra totiž pod tlakem vstřikuje ústní vodu mezi jednotlivé zuby.  

Obsah článku

Balení

V krabici optimisticky laděných barev a nezbytného obrázku zubní dutiny najdete tělo přístroje Airfloss Ultra, nabíjecí kolébku a dvě trubičky pro vstřikování ústní se stojánkem. Výbava je praktická, stojánek poslouží k tomu, abyste trubičky jednoduše neztratily a dobře po používání uschly. Doba si žádá, aby vše bylo zabalené navíc v igelitu. No minimálně u nabíjecího kolébky mi to přijde jako zbytečné plýtvání.

 

zpět do menu článku ↑

Konstrukce

Tělo přístroje je plastové. Ve spodní části je konektor pro nabíjení, který je dobře chráněný proti styku s vodou a nabíjení nejspíš probíhá indukčně. Airfloss Ultra budete do nabíječky nejspíš dávat vždy. Stejně tak jsem to dělal i já a vlastně tak ani nevím, jak dlouho vydrží zařízení nabité. V přední spodní části je tlačítko pro volbu vypnutí/zapnutí a počtu vstříknutí ústní vody. Počet vstřiků si tedy lze nastavit od jednoho do tří a aktuální nastavení ukazují zeleně svítící LED.

LED ukazují, že mám nastavené dva vstřiky po sobě

V horní polovině se nachází nádržka pro ústní vodu. K ní se dostanete odklopením transparentního krytu, díky němuž máte přehled o tom, kolik ústní vody vám ještě zbývá. Nádržka není velká, ale při dvojitém denním použití vám na pár dnů vystačí.

Úplný vršek zařízení patří tlačítku na spuštění vstřiku a konektoru pro zastrčení trubičky.

zpět do menu článku ↑

Montáž

Montáž do funkčního stavu je jednoduchá. Trubičku zasunete do konektoru a máte hotovo. Stačí nabít a naplnit nádržku.

zpět do menu článku ↑

Používání

Jakmile je Airfloss Ultra připravený, musíte k zubům nasměrovat vyústění trubičky. Udělat to musíte “po hmatu”, určitě nemějte otevřenou pusu. Jinak vám z ní brzy poteče ústní voda po bradě. 🙂 Když jste na správném místě, zmáčknete horní tlačítko a stroječek provede počet střiků, které jste si navolili. Tak musíte projít zuby jeden po druhém.

Nezdá se to, ale už po několika zubech budete mít v puse dost vody na to, abyste ji chtěli vyplivnout.

Může Airfloss Ultra nahradit mezizubní kartáček? Na větší nečistoty bych si na to nevsadil, ale jako doplněk k péči o zuby mi přijde zajímavý. Každému navíc mezizubní kartáčky nesedí.

Philip uvádí “vyčistěte mezizubní prostory během 60 vteřin”, což je myslím dost optimistický čas a počítejte na celá ústa spíše s dvojnásobkem.

Místo ústní vody můžete k tlakovému čištění používat i čistou vodu.

zpět do menu článku ↑

Video

zpět do menu článku ↑

Kde koupit

Last update was on: 25.7.2020 19.39
zpět do menu článku ↑

Hodnocení

8 Total Score
Philips Sonicare AirFloss

Philips Airfloss je elegantní mobilní mezizubní sprcha. Oceníte snadné ovládání, vše je přehledné a přístupné a zvládnout ji používat i malé děti. Nenahradí mezizubní kartáček, to ale není ani jejím účelem.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz