Vlastní filtry pro více uživatelů v Tabulkách Google

Obrátila se na mě nedávno spolupracovnice s dotazem, jak by se dala vyřešit práce více lidí ve sdílené tabulce,  kdy si každý uživatel libovolně pracuje s filtry v jednotlivých sloupcích, čímž způsobuje, že se ostatním tabulka “mění” před očima a znemožňuje jim to práci. Řešení se nakonec našlo.

V týmu asi 15 lidí jsou dvě odlišné kategorie pracovníků, které si vzájemně vyměňují informace v tabulce. Řešením nakonec bylo vytvoření filtru pro celou tabulku pro každého uživatele samostatně.

Tato možnost se v Tabulkách Google nachází v záložce Data. Nejprve musíte označit rozsah, který má být součástí výsledného zobrazení. Poté v záložce data najdete položku Zobrazení filtrů a následně Vytvořit nové zobrazení filtru.

Výběr v záložce Data.

Výběr v záložce Data.

Zkontrolujete si nastavení filtru a pojmenujete jej.

Nastavení filtru.

Nastavení filtru a přejmenování.

Poté stejným postupem vytvoříte tolik filtrů, kolik je třeba a pojmenujete je podle vlastních požadavků, v našem případě to byla jména.

tabulka-4

Výsledný výběr z vytvořených filtrů.

Každý člen týmu si pak před započetím práce ve sdíleném tabulce musí zvolit svůj filtr. Data se průběžně aktualizují všem v reálném čase, ale při použití filtru v jednotlivých sloupcích se ostatním nemění vzhled tabulky, tyto akce ostatní uživatelé ve svých vlastních zobrazeních nevidí.

Za nasměrování patří díky tabulkovému mágovi Filipu Knapčíkovi.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz