Twitter Cards pro WordPress – návod

Jak se Twitter vyvíjí v čase, vývojáři stále rozšiřují možnosti obohacení obsahu, který v něm uživatelé sdílejí. Jednou z nedávných novinek jsou takzvané Twitter Cards, nebo-li karty. Ty představují především vizuálně atraktivnější prezentaci obsahu, na který odkazujete a dnes vám ukážu, jak jednoduše Twitter Cards nastavit pro WordPress.

Cesta vede přes plugin

Jako obvykle na WordPressu šikovná komunita vytvořila několik pluginů. Mně vyhovujte Twitter Cards Meta, který zatím umí dvě karty – Summary a Photo – a který po klasické instalaci stačí aktivovat a projít jednoduché nastavení. Twitter Cards v základu nabízí karet osm, snad se tedy dočkáme rozšíření od vývojářů pluginu.

Twitter Cards Meta plugin

Nastavení pluginu

V nastavení tedy přiřadíte twitterový účet, který patří ke stránce, nebo můžete zvolit možnost použít účet autora daného článku. Vyberete, jaký obrázek budou karty automaticky přiřazovat ke tweetovanému obsahu a doporučuji vybrat i základní obrázek pro případ, že v článku nebudete mít žádný obrázek nebo nepoužijete nějaký featured u článku. Ideální je vaše logo, ale fantazii se meze nekladou.

Nutný je také popis webu s rozsahem do 200 znaků (zde můžete využít moje počítadlo znaků, autor pluginu na to jaksi zapomněl).

Nastavení pluginu Twitter Cards Meta

Nastavení pluginu Twitter Cards Meta.

Validace karet

Následně si musíte nastavení karty vyzkoušet ve validátoru Twitter karet, kde si pod titulkem Card Validator vyberte záožku Validate & Apply a vložte URL nějakého článku z webu, kam jste plugin nainstalovali. Pokud vše funguje, ukáže se náhled vaší karty a musíte ještě požádat Twitter o schválení přes tlačítko Request Approval, jak ukazuje screenshot níže. Mailem vám poté přijde vyjádření od Twitteru.

schvaleni-karty

Odešlete žádost o schválení, viz. zelená šipka.

Následně při tvorbě nových článků pouze vybíráte z checkboxu Twitter Card Type na pravé straně admin rozhraní typ karty. A to je celé. Takže na nic nečekejte a získejte více návštěv z Twitteru díky atraktivně vypadajícím tweetům.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře

    Leave a reply

    GeekLife.cz