Tusky, pohodlná Android appka pro Mastodon s podporou více účtů

Zdeněk Dvořák Zdeněk Dvořák

SEO expert (pod značkou Linki.cz) se zájmem o novinky v elektronice a digitálním světě, kde žiju posledních dvacet pět let.

Zajímají mě e-knihy, chytré hodinky, aplikace, mobily, AI, ale i investice nebo zdraví.

Jestli jste také ze zvědavosti vyrazili na Mastodon, možná vám nesedí mobilní aplikace se stejným jménem. Neumí totiž spravovat více různých účtů, které třeba máte. Já jsem jako náhradu našel open source projekt s názvem Tusky.

Tusky jako odlehčený klient pro Mastodon. Podporuje všechny funkce Mastodonu, jako jsou fotografie, videa, seznamy, vlastní emotikony, a je navržený v souladu s pokyny pro material design od Google.

Aplikace je i v češtině.

Vzhledem se snaží velmi přiblížit Twitteru. V nastavení se mi moc líbí možnost si zvolit, jestli ovládací lišta bude v horní nebo dolní části obrazovky. Přece jen to ještě není úplně standard a dole jsou ovládací prvky přece jen více na dosah.

Tusky umí také plánování příspěvků a pochopitelně i rozdělení publika, kterému je příspěvek určený. Ten tak může být:

  • veřejný
  • pouze pro sledující
  • tzv. neuvedený – nepošle se na veřejné časové osy
  • přímá zpráva (DM)

Zatím jsem si všiml jen jedné drobné nepříjemnosti. Na hlavní stránce se mi neaktualizují i příspěvků hodnoty boostů a oblíbených, ty jsou vidět až v detailu příspěvku. Možná je to ale vlastnost Mastodonu nebo konkrétní instance.

Podívejte se, jak aplikace vypadá na screenshotech níže.

Tusky najdete v Google Play.

Pomohl vám článek? Ohodnoťte jej, prosím!

Klikněte na ikonu hvězdy, více je lépe

Hodnocení článku 0 / 5. Počet hlasů: 0

Buďte první!

Více na téma ➡️

Zdeněk Dvořák
Zdeněk Dvořák

SEO expert (pod značkou Linki.cz) se zájmem o novinky v elektronice a digitálním světě, kde žiju posledních dvacet pět let. Zajímají mě e-knihy, chytré hodinky, aplikace, mobily, AI, ale i investice nebo zdraví.

2 Komentáře
  1. Konečně něco co se dá používat – v mobilu. Pod Woknama koukám na Mastodon na Firefoxu a nějak mi to nevyhovuje. Neexistuje nějaký Tusky pro Windows?

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo