Tracer Flipper – levná vstupenka do světa vertikálních myší

Už víc než rok laboruji s nemocnou rukou. Před loňskými Vánocemi jsem si uhnal extrémní namožení od pravého zápěstí až k loktu, skončil s ortézou, dvěma týdny klidu a následnými dvěma měsíci rehabilitace. Marně. Příčinu, extrémně jednostranné zatížení při práci s počítačem, jsem si totiž ponechal. Změna byla nevyhnutelná.

K lopatě nechci, takže cesta musí jinudy. Už dřív jsem zkoumal, jestli existují alternativy k běžnými myším. Existují. Říká se jim vertikální myši a jejich konstrukce respektuje přirozenou pozici radiálních kostí na ruce (to jsou ty dvě kosti mezi loktem a zápěstím, abych tu nedělal machra:)

Rozhodl jsem se to zkusit. Opatrně a tudíž levně. A moje volba padla na myš Tracer Flipper v ceně okolo tří stokorun. Recenze měla dobré a za dva dny u mě zvonilo DPD.

Myš je bezdrátová, v balení najdete ji samotnou, baterii a bezdrátový vysílač do USB portu. Nastavení a spuštění je jednoduché, maličký vysílač zapíchnete do USB portu a počkáte, než systém nastaví ovladače. Klidně můžete nechat zapojenou i drátovou původní myš, budou v pohodě fungovat obě současně.

Jak se s ní pracuje? První pohyby jsou trošku nervózní, přece jen celé ovládaní se musí podřídit jinak položené ruce. Ale velice rychle si zvykám. Ale to nejlepší teprve přichází!

Neustálé pnutí, které jsem v ruce cítil s běžnou myší, je prakticky hned a pryč a po pár dnech běžného provozu (6 a více hodin práce s myší za den) bolesti v ruce velmi ustoupily. Já vůl, že jsem ji nekoupil dřív…

Jestli máte nějaké potíže s rukou, ať už je to v jen v oblasti zápěstí, nebo i jinde na ruce a živí vás práce s myší, vyprdněte se na silikonové podložky a zkuste vertikální myši.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

4 komentáře
  1. Diky za tip – uz delsi dobu mam unavu “myssi” ruky, ale moc pozornosti jsem tomu nedaval. Ta cenovka je ne ozkouseni idealni – mas pripadne vyhlidlou nejakou drazsi/sofistikovanejsi?

  2. Dva týdny mi trvalo, než jsem se rozhoupal a dnes ji prvně v rukou. Jsem zvědavý jaké budu mít pocity po pár dnech. Zatím po prvních hodinách to vypadá dobře.

    Leave a reply

    GeekLife.cz