Toshiba připravuje svůj fitness tracker na vstup do USA

Další velká značka si nechce nechat ujet nastartovaný vlak s fitness či activity trackery. Toshiba právě prohání svůj tracker přes americkou Federal Communications Commission (FCC) pod označením 2ADLXS1100AM00. Co o tomto trackeru zatím víme?

Ze záznamů zatím vyplývá, že zařízení bude přes Bluetooth (3.0 a výš) propojitelné s Android (4.0 a vyšší) a iOS (7.0 a vyšší) zařízeními. Používat se bude ve spojení s během, chůzí a spánkem při teplotách od 5 do 50°C a vlhkosti od 20 do 90%.  Tracker samotný je uložený v pásku a měl by dosahovat odolnosti proti vodě a prachu na úrovni IPX57. K nabíjení bude dodáván samostatný držák s oddělitelným microUSB kabelem. Mimochodem, zajímavá je udávaná výdrž baterie až 14 dnů, což je v oblasti trackerů zatím dost nadprůměrná hodnota.

Toshiba tracker manual

Takto vypadá tracker v manuálu, který se dá najít na webu FCC.

Tracker bude vybavený LED  a tlačítkem v boční části. Podle popisu v manuálu bude LED pomocí změny barvy poskytovat různé informace, jako například úroveň dobití. Zajímavá je pasáž o  situacích, v nichž může tracker poskytovat nepřesné výsledky:

 • chůze v sandálech
 • jiné sporty než chůze a jogging
 • jízda na motorce, kole, v autě nebo autobusu
 • časté mávání paží
 • užití v hlučném prostředí nebo při silných vibracích

V tomto se asi nebude lišit od ostatních trackerů. Sympatická je funkčnost se staršími verzemi obou podporovaných operačních systémů. Cena ani dostupnost v Evropě zatím známy nejsou. Tracker je ovšem v prodeji v Japonsku od srpna 2014.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

   Leave a reply

   GeekLife.cz