SugarSync ruší služby zdarma

Včera dostali majitelé účtů k neplaceným tarifům cloudové úložny SugarSync mail s oznámením,  že od 8.2.2014 bude SugarSync pouze placenou službou. Pro první rok dostali současní uživatelé nabídku na slevu 75% na zvolený tarif.

Jsou to skoro 3 roky, co SugarSync používám v neplacené verzi. Díky přivádění dalších  uživatelů jsem si dokázal navýšit datový prostor na 10,4 GB, z nichž dnes využívám zhruba 75%. SugarSync si mě získal tím, že umožňoval zálohovat a synchronizovat různé složky mezi různými zařízeními, což v té době konkurence neuměla a nebudu měnit adresářovou strukturu, na kterou jsem zvyklý, abych mohl používat DropBox. SugarSync měl podle některých komplikovanější nastavení, což ale vycházelo z konceptu služby, ale po úvodním nastavení o službě vůbec nevím a data mám zálohovaná v cloudu i na nepracovním PC. A jako zálohu této zálohy pro obchodní dokumenty používám ještě Google Drive, které asi obsluhuji manuálně.

Ceny a tarify SugarSync

A teď řeším, jestli přejít na placený tarif, pro což se podle mailu od provozovatele musím rozhodnout do 16.12.2013. Krok SugarSyncu je zajímavý tím, že ukazuje, jak asi bude více poskytovatelů upouštět od služeb zdarma, pokud tyto nebudou sloužit větším plánům, jako třeba Drive od Google. Ale i u něj nikdy nevíte, viz. osud dříve nezpoplatněných Google Apps. SugarSync si asi spočítal, že odříznutí uživatelů, kteří pouze konzumují místo na discích a kapacitu přenosového pásma, pro něj bude výhodnější. Zřejmě ani konverze affil programem nahraných uživatelů nevedly k požadované výši konverze k placeným tarifům.

Na první rok tedy asi využiji nabídku na 60 GB za 18,75 USD a rozhlédnu se po trhu, jaké jsou alternativy. Ani regulérní měsíční platba 7,49 USD není vysoká jako samostatná částka, ale protože různých online služeb používám poměrně dost, začíná to dohromady tvořit nepěkný pravidelný výdaj.

Doporučíte mi službu, která je spolehlivá, má nějakou historii a umožňuje sync mezi různých složek mezi zařízeními?

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

5 komentářů
 1. No asi neřeknu nic nového, když zmíním, že Dropbox už taky podporuje selektivní synchronizaci. Tím pádem si nedokážu představit lepší alternativu.

 2. To teda neumí! (mám poslení ofiko 2.4.7 verzi)
  U Dropboxu si můžu vybrat, které podadresáře z adresáře Dropbox se nemají synchronizovat. zatímco Sugar uměl vybrat iks různých adresářů z celýho kompu, které pak synchronizoval.

 3. Ano umí selektivní synchronizaci, ale pořád v rámci jedné hlavní složky, což s odstupem času nepovažuji za nevýhodu, stačí si vytvořit pár zástupců a nevadí to.

  Svého času se dalo jednoduše přes PPC za pár korun získat registrované uživatele a dosáhnout tak celkem rychle na cca 10 GB zdarma. Možná to jde i dnes.

  • S těmi zástupci to znám, přijde mi to ale jako divný postup, tak napůl cesty. Na akvírování uživatelů pro SugarSync mi stačil dobře napsaný článek, to bylo ale v době, kdy tyhle služby začínaly, dneska už každý něco má.
   Pro mě vlastně ani tak není problém ta částka, ale to, že mi jako minumum nabízejí 60 a víc GB. To nepotřebuji.

  Leave a reply

  GeekLife.cz