Splay Launcher – opravdu originální ovládání Androidu

Ldyž před skoro třemi lety oznamovala izraelská firma Emblaze nový smarpthone First Else, zaujala především unikátním ovládacím rozhraním. Koncept ovládání jedním palcem byl velmi originální. First Else se bohužel do prodeje nikdy nedostal. Nicméně pro uživatele Androidu se právě objevila možnost, jak si toto rozhraní užít. Pokud jste připraveni na úplně jiný přístup k domovské obrazovce a nemáte problém s učením se, pak přivítejte Splay Launcher.

Vývojáři ELSE Mobile vypustili betaverzi nedávno a stále ještě obsahuje nějaké chyby, nicméně k používání se už launcher hodí. Pokud jste posedlí widgety a vaše domovská obrazovka je k prasknutí nacpaná informacemi, bez nichž se neobejdete, pak není Splay pro vás. Nabízí totiž rozhraní, které bych popsal jako prostupování kruhy v různých úrovních.

K ovládání vám stačí opravdu pouze palec a jednoduchá gesta, s nimiž otvíráte další úrovně. Ty základní jsou pouze Telefon, Diář, Media a Aplikace. Ty pak obsahují další a další úrovně buď pro přístup k programům, nebo k provedení zvolené akce, jako je třeba založení schůzky v kalendáři. Na konci už nastupují běžné programy, jak jste na ně v telefonu zvyklí. Práce se Splay launcherem nicméně vyžaduje na začátku docela trénink. Nejvíc vám asi napoví vložené video.

Na domovské obrazovce mimo ovládacích prvků najdete ještě tlačítko lupy pro vyhledávání, oproti továrnímu nastavení Androidu je ale nutné po napsání hledané  řetězce ještě volbu odeslat, což není zrovna komfortní.

Při provozu mi aktuálně Splay ukusuje 27 MB z RAM. Momentálně také postrádá nějaké širší možnosti nastavení mimo možnost přidat si 7 rychlých voleb do záložky aplikací.

Splay Launcher stahujte z Google Play. Testováno na Nexus 4 s Android 4.2.2., pokud jste Splay zkoušeli na jiné konfiguraci HW+SW, dejte vědět v komentářích. Na závěr upozornění: aplikace vyžaduje rozsáhlá oprávnění.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz