Sexy čtyřiadvacítka – monitor AOC I2481FXH

Koukáte do něj často celý den. Kromě toho, že chcete pěkný obraz, by monitor nemusel ani špatně vypadat. Tohle si asi řekli u AOC, když vymýšleli design pro model s báječným názvem I2481FXH.

Monitor AOC I2481FXH  na to jde několika způsoby. Stojí na elegantní, poměrně nenápadné, ale zajímavě tvarované kovové noze. K tomu přidává na svou cenovou kategorii tenké rámečky v černé barvě a celé to korunuje extra tenkým profilem. Má pouhých 7,5 mm.

Samozřejmě ne všude, ve spodní části vzadu najdete “bouli”, kde jsou ukryté všechny nezbytné objemné prvky. Monitor je ale díky tomu poměrně lehký a na stole působí velmi decentně.

aoc-monitor-12481FXH-1

Nechybí kloub, abyste si mohli měnit polohu displeje podle toho, jak vysoko máte monitor umístěný. V této kategorii to rozhodně není standard. Rozsah pohybu kloubu je od -3° do 20°. Tedy tak akorát. Mezi konektory najdete 2 kousky HDMI a jeden D-SUB.

Monitor 23,8″ s rozlišením 1920 x 1080 při 60 Hz využívá k zobrazování technologii AH-IPS a nabízí velmi slušný pozorovací úhel 178°. Dojem z obrazu podporuje odezva 4 ms. Obnovovací frekvence je 30-83khz/50-76hz. V pohotovostním stavu má monitor spotřebu 0.5W, když běží, pak 23W.

Při hraní Battlefield 4 jsem z něj měl subjektivně lepší dojem, než z mého běžného LG 23MP47HQ, který má odezvu o 1 ms vyšší.

Při běžné práci zaujme více tenký rámeček okolo displeje. I když na trhu najdete modely s rámečky i mnohem tenčími, dojem pracovní plochy skoro od kraje ke kraji monitoru je velmi působivý.

Výrobce přidal i Flicker-free technologii, která zamezuje blikání a má šetřit oči. Nechybí ani celá řada různých profilů pro úpravy zobrazení. Na ovládání a pohyb v menu si musíte zvyknout, nejde ale o žádnou vysokou školu.

Monitor AOC I2481FXH není ani drahý. Pořídíte jej od 4300,-. Cena je s parametry mírně vyšší oproti konkurentům, za peníze navíc ale dostanete kvalitní design, kovovou nohu a možnost nastavení polohy displeje, což je dobrá přidaná hodnota. Pokud je pro vás vzhled jedním z faktorů při nákupu monitoru, s tímto kouskem od AOC nešlápnete vedle. Nebo si vyberte jiný monitor, třeba na zboží.cz.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

2 komentáře
  1. Co je na názvu I2481FXH báječného?

    Leave a reply

    GeekLife.cz