Lenovo Ideapad Yoga 710 pod drobnohledem

lenovo-yoga-710

Notebooky od Lenova mám rád, doma jsme měli už tři a dva z nich stále slouží. A protože stále vybírám nástupce za můj E320 z roku 2011, možnost otestovat 14“ model Yoga 710 jsem uvítal.

Koncept ukrytý pod značkou Yoga nejspíše není nutné představovat. Plně otočné displeje si mezi uživateli našly řadu fanoušků. Kousek s modelovým číslem 710 navíc nabízí i solidní mobilní výkon, což splňuje moje požadavky. Jak si Yoga 710 tedy stojí?

Konstrukce

Notebook je v černé barvě (k dostání je i stříbrná) a pouze na víku najdete stříbrné logo Yoga. Okolo displeje i klávesnice se nachází stříbrné rámečky a hlavně ten okolo klávesnice dodává jinak celkově nevýraznému tělu trošku elegance. Horní část víka kryje hliník, zbytek je plast. Konstrukce je ale bytelná, nevrže a neprohýbá se.

Dotykový displej kryje lesklé sklo, o němž se zmíním dále. Pochopitelně jde o magnet na otisky prstů, ty ostatně dobře drží i na víku displeje.

Na displeji uvidíte nejen svou práci

Na displeji uvidíte nejen svou práci

Samotné otevření notebooku vyžaduje trošku síly a delší nehet. Není se totiž o co zapřít prsty a dovření víka je klávesnici je velmi těsné. To je důkazem celkově kvalitního dílenského zpravování notebooku.

Víko ke spodní části přiléhá opravdu těsně

Víko ke spodní části přiléhá opravdu těsně

Lenovo udává, že notebook váží lehce přes 1,5 kg. V ruce se mi zdál výrazně těžší, jde ale opravdu o subjektivní dojem.

Na levé straně najdete nabíjecí konektor, čtečku SD karet a 3,5 mm jack pro slucházka s mikrofonem (v jednom). Na pravé straně najdete zapínací tlačítko s LED, 2xUSB 3.0 slot a microHDMI port. Škoda, že chybí mobilní konektivita v podobě LTE modemu. Tu ale cílová skupina nejspíše nepotřebuje.

Hardware

Yoga 710 se prodává ve dvou provedeních, 11“ a 14“ palců. Druhý zmíněný model došel v následující konfiguraci:

  • CPU: Intel Core i7-7500 U (2,7 GHz, 4MB cache)
  • RAM 8 GB DDR (pouze 1 slot)
  • Displej Full HD 1920 x 1080 dotykový lesklý
  • Konektivita: Wifi, Bluetooth 4.1
  • SSD
  • OS: Windows 10 Pro
  • Baterie 58 Wh

Osazený procesor podává na notebook špičkové výkony, ale současně se také podepisuje na spotřebě. Tu naštěstí můžete snadno řídit ve Windows a při běžné práci je výdrž velmi slušná. Počítejte také s tím, že procesor při vyšší zátěži velmi slyšitelně roztočí větráček.

Nezbytné informace o výbavě

Nezbytné informace o výbavě

Protože pracuji s programy náročnými na operační paměť, velmi mě mrzí, že v řadě Ideapad celkem důsledně Lenovo nasazuje pouze jeden paměťový slot. Modul 8GB by měl jít podle všeho nahradit větším 16 GB, tím ale možnosti posílení končí. Je to docela škoda, protože navyšování operační paměti dokáže pomoct každému počítači. Řada Ideapad ale nemíří na profíky, takže se s tím musíme smířit.

Displej

Byl jsem zvědavý na dotykový displej. Ten reaguje perfektně na kontakt s prsty, díky pevným kloubům displej také při dotyku jen velmi mírně zapruží. Daní za dotyk je lesklý povrch zobrazovače. I za běžného světla při středním podsvícení při práci sledujete svůj obličej a vše za vámi. Za slunečného dne je práce opravdu hodně ztížená.

Intenzitu podsvícení můžete měnit celkem v 11 úrovních.

Yoga 710 jako stan, super na filmy

Yoga 710 jako stan, super na filmy

Zobrazení ale nejde nic vytknout, rozlišení je dostačující a maximální jas zajistí perfektní obraz. Určitě se nehodí pro profesionální grafiky, což nikdo ani nečeká. Všichni ostatní budou naprosto spokojení. Jemnost zobrazení je 157 PPI.

Protože by většina prvků byla na 14“ displeji s Full HD rozlišením docela malá, Lenovo softwareově obraz zvětšuje na 150 %, což jsem docela ocenil.

Samostatnou kapitolou je možnost pracovat v tabletovém režimu. Jakmile displej otočíte o 360 stupňů, Windows nabídnou tabletové rozhraní. Na běžné surfování na gauči to není špatné, když si notebook položíte na klín. Jinak to použitelné není, na to je hmotnost Yogy příliš vysoká.

Trackpad

Hlavní ovládací prvek je dostatečně velký. Povrch je naprosto hladký a neklade odpor. Jak už je zvykem, chybí tlačítka nahrazující ty z myši. Místo toho se mačká celá plocha a po stisku uslyšíte klapnutí. Vizuálně jsou ale „myší“ tlačítka ve spodní části trackpadu vyznačena. O rozlišení, které dělá co, se stará software.

Trackpad na Yoga 710

Konektivita

Připojení k sítí je bezproblémové, Yoga 710 zvládá i využití 5 GHz sítí, což je dnes standard. Antény jsou šikovně umístěné v kloubech, a tak je signál v pořádku, ať si otočíte displej jakkoliv.

Zvuk a video

Na těle notebooku najdete logo značky JBL a zvuk je díky tomu docela dobrý. Hlasitost je perfektní a na poměry  mobilních počítačů ujdou i basy. Mikrofony pro audio a video konference jsou na těle dva. Bohužel se nacházejí u výstupu větráčku, a tak se o jejich zvuk částečně podělíte s druhou stranu při hovoru.

Integrovaná webkamera má rozlišení 1080 x 720 pixelů a patří mezi ty lepší.

Klávesnice

Je ostrůvková a zdvih je tak akorát. Za mě je pozitivní, že CTRL a Fn mají normální pozice.

Rozložení kláves na Yoga 710

Rozložení kláves na Yoga 710

Došlo i na nějaké kompromisy u pozic nebo velikostí kláves, jak vidíte na fotce výše.

Výdrž na baterii

Tady mi notebook udělal radost. V úsporném režimu a s rozumným jasem vydržel mezi 8 a 9 hodinami provozu. Jakmile ale procesoru více naložíte, baterka se dokáže vybít dost rychle. Lenovo naštěstí hodně zmenšilo i kabel s trafem, takže není problém jej mít a cestách u sebe. Notebook se do plné kapacity nabije za cca hodinu a půl. Kabel by ale mohl být delší.

Hodnocení

7.3 Naše hodnocení
Skvělý notebook

Yoga 710 mě velmi mile překvapila. Až na lesklý displej tomuto notebooku není co vytknout. Pokud potřebujete výkonný, ale mobilní počítač, určitě jej zařaďte do svého výběru.

Harware
10
Ovládání a klávesnice
10
Displej
9
0
PRO
  • Decentní design
  • Dobrá výdrž
  • Kvalitní konstrukce
  • Dobrý touchpad
PROTI
  • Lesklý displej

👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.

Přidejte své zkušenosti do diskuze jako první!

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo