Lenovo Phab 2 Pro: gigant pro rozšířenou realitu

Kde se zastaví snahy o růst úhlopříček u telefonů? Lenovo si aktuálně myslí, že 6,4″ je použitelné a na trh vyslalo model Phab 2 Pro. Navíc mu přidalo podporu rozšířené reality od Google Tango. Jak se žije s obrem v kapse a u ucha?

Obsah recenze

Obsah balení

Protože Phab2 je high end model ve své kategorii, v krabici toho mimo telefon samotný najdete manuál, nabíječku, USB kabel i pecková sluchátka.

Design a zpracování

Model v barvě champagne na první pohled působí luxusně a díky barvě i provedení detailů mi hodně připomněl tablet Yoga Book. Podobnost najdete i u materiálů, stejně jako tablet od Lenova je i tělo Phab 2 Pro celokovové. Zpracování je opravdu luxusní. Zamrzí jen místy ostřejší hrany.

Na pravé straně telefonu najdete dvě tlačítka. Jedno pro zapnutí telefonu, druhé se stará o obsluhu hlasitosti. Levá strana ukrývá šuplíček pro karty. Nahoře najdete pouze konektor pro sluchátka. Dole pak microUSB a dvě mřížky. Mohlo by se zdát, že telefon tak bude mít hlasitý stereo zvuk, ale není tomu tak.

Na zadní části těla najdete snímač otisku prstů, čočku foťáku, blesk  a senzory pro Tango. Na snímač otisků prstů jde dosáhnout dobře, ale umístění vzadu má své jasné nevýhody.

Na přední části se mimo displeje našlo místo pro reproduktor, přední fotoaparát  a notifikační diodu.

Ovládání telefonu je ale silně poznamenáno jeho velikostí a váhou. Přece jen 259 gramů už v ruce cítíte. Na ovládání jednou rukou zapomeňte, Phab 2 Pro je prostě lepší v jedné ruce držet a druhou ovládat.

Jakmile jej někde vytáhnete ven, okamžitě přitáhne pozornost. A velikost velmi vynikne, jakmile jej přiložíte k uchu:)

Displej

Už jsem to nakousl na začátku. Displej u Phab 2 Pro je skutečně obří. IPS panel s uhlopříčkou 6,4″ má rozlišení 2 560 x 1 440 pixelů.

Lenovo Phab 2 vedle tabletu Nexus 7 2013

Lenovo Phab 2 vedle tabletu Nexus 7 2013

Pozorovací úhly jsou dobré a maximální jas je velmi výrazný. Ale musím říct, že už jsem viděl lepší displeje v akci, především barvy na mě moc nezapůsobily.

Hardware

Operační paměť je 4 GB spolupracuje s procesorem Snapdragon 652. Procesor sice není high hend, ale prostředí je živé, nic se neseká.

Pro data máte přímo v telefonu 64 GB místa. Z této hodnoty si pochopitelně odečtete místo pro operační systém. Komu to nestačí, přikoupí si microSB kartu, které Phab2 podporuje.

Konektivita a baterie

S podporou pro připojení k sítím je na tom Phab 2 velmi dobře. Umí:

  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n,
  • Bluetooth 4.0
  • LTE na všech českých frekvencích

Nechybí ani FM rádio a GPS, které ale není z nejsvižnějších. Při check-inech na Swarm jsem se občas načekal.

Kapacita baterie je 4050 mAh a na první pohled to vypadá jako obří číslo. Ale zase musí živit velký displej, byť s rozumným rozlišením. Telefon mi vydržel 2 dny běžného používání, což je fajn. Díky rychlé nabíječce se i nabije za rozumnou dobu.

Focení

Phab 2 Pro nabízí dva fotoaparáty s rozlišením 16 a 8 MPix. Rád bych se podělil o dojmy, jak fotí. Ale na mém recenzním kusu se prostě fotoaparát odmítal spustit, ať jsem dělal, co chtěl. A to byl kousek po obnovení továrního nastavení. Na dojmy z fotek jsem se tedy musel podívat jinde.

16 MP snímač umí za dobrého světla rozumné fotky, ostatně jako většina telefonů. Mezi průměrem a špičkou se ale láme chleba právě při úbytku světla a podle ohlasů je Lenovo Phab 2 Pro spíše průměrný kousek.

Výbava jde díky technologii Tango ještě o kousek dál a kromě běžné čočky najdete na zádech i senzor pro měření vzdálenosti a pohybový senzor.

Tango

Při ohlášení vypadala technologie zajímavě a potenciál jistě má. Ve zkratce – telefon díky rozšířené senzorové výbavě umí nasnímat své okolí a pak pomocí software v telefonu a díky doplňkovým aplikacím tyto údaje využívá v aplikacích pro rozšířenou (AR) nebo virtuální (VR) realitu.

V telefonu pár předinstalovaných aplikací bylo a rozdělil bych je na dvě skupiny.

Zábavní aplikace jsou spíše drobné hříčky. Nějaké mikro závody, kde se vám díky telefonu uprostřed místnosti objeví jakási závodní dráha, mě nezaujaly.

Druhou skupinou jsou první prodejní vlaštovky. Na výběr byly dvě. Nakupování oblečení a výběr nábytku. Hádejte, co jsem zkusil.

AR je pro výběr nábytku vlastně skvělý nápad. Z katalogu si vyberete kus nábytku nebo sestavu. Telefon nasnímá váš pokoj a vy si můžete sami zkusit, jak budou nový kousek nebo kousky vypadat přímo u vás doma. Vše můžete posunovat, kam je třeba.

Ovládání mělo ještě drobné mouchy, ale potenciál tam rozhodně je.

Každopádně se provoz AR aplikací slušně podepisuje na spotřebě energie, takže si buď nehrajte dlouho, nebo si hrajte poblíž zásuvek nebo powerbank.

Tango na videu

S touto appkou si zase vyhrají ti nejmenší:)

Hodnocení

6.6 Naše hodnocení
Průměr pro nadšence

Lenovo Phab 2 Pro zaujme jen totální technologické nadšence a milovníky phabletů. Pro ostatní je to zbytečně obří telefon, který mimo rozšířené reality nenabízí nic extra.

Vzhled
8
Výdrž
7.5
Fotoaparát
6
Software
8
Konektivita
9
Výdrž
8
0
PRO
  • Kvalitní konstrukce
  • Vysoké rozlišení
  • Tango pro geeky
  • Rozumná cena
PROTI
  • Velké rozměry
  • Velká hmotnost
  • Průměrný displej

👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.

Přidejte své zkušenosti do diskuze jako první!

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo