Recenze: Chytré hodinky Pebble Steel

Pebble Steel jsou hodinky, které patří do rodiny chytrých hodinek Pebble. Pebble vznikl jako jeden z mnoha úspěšných projektů na Kickstarteru, kde získal dotaci od uživatelů už 12. května 2012. První Pebble smartwatch se mi nelíbily, byly hranaté plastové a s plastovým řemínkem mi přišly příliš umělé.

Proto jsem zajásal když Pebble přišel s edicí Steel, které už trošku vypadají. Jsou velmi podobné běžným hodinkám a kovový “řemínek” jim dává styl a černá barva jim dodává eleganci.

Pebble SteelPebble hodinky

Jak hodinky Pebble objednat

Objednání je velmi jednoduché, provedete ho přímo přes web a zaplatíte kartou, kterou můžete platit přes internet. Počítejte s tím, že dodací doba je velmi dlouhá – já jsem čekal skoro 3 měsíce. Další komplikace vznikne s proclením, ale pokud už dáte cca 5 000 za Pebble, tak vás to příliš nerozhodí, jen je to další administrativní zdržení. Co je super, že si Pebble opravdu vyhrál s balením, které je opravdu velice hezké.

Balení Pebble Steel

V balení je jak kovový tak kožený řemínek k hodinkám.

Tip: Pebble nabízejí i některé eshopy u nás.

Co Pebble umí?

Pebble se přes Bluetooth dokáží spojit s vaším mobilem na operačním systému iOS a Android a dokáže vám zobrazovat upozornění ze zásadních aplikací. Musíte mít zapnutý Bluetooth a nainstalovanou Pebble aplikaci. Je třeba ale upozornit, že Pebble neumí v základu upozorňovat na vše, ale je toho dost:

 • Příchozí hovory
 • Příchozí SMS
 • Příchozí e-maily
 • Upozornění z kalendáře
 • Upozornění z Google Hangouts
 • Upozornění z Facebooku

Na všechno ostatní  musíte nainstalovat aplikaci. Je jich k dispozici poměrně dost, ale máte omezený počet slotů pro nainstalované aplikace. Aktuálně je k dispozici pouze 8 slotů. Aplikace mají nejoblíbenější mobilní aplikace jako Foursquare nebo Navigace Google, ale já jsem pro ně nenašel velké využití. Osobně jsem využil pouze aplikaci na ovládání mobilu přes hodinky. Je pro mě důležité umět na dálku vypnout zvuk, zapnout vibrace,zapnout nebo WiFi, zjistit nabití mobilu atp. Nejlepší mi na to přišla aplikace Android Settings (nemohu odkázat, protože aplikace nemají veřejnou URL, lze procházet a instalovat jen přes aplikaci Pebble v mobilu). Experimentoval jsem i s navigací a počasím, ale nikdy jsme to v podstatě nevyužíval.

Krom aplikací si můžet instalovat i vzhledy hodinek tzv. watchfaces. Mě se nejvíc zalíbil vzhled Heavy, protože krom hezkých hodinek ukazuje i datum včetně dne v týdnu, počasí i úroveň nabití hodinek.

Pebble Steel

Co se mi na hodinkách Pebble líbí?

 • Výdrž baterie – na jedno nabití je avizovaných 5 dní  a někdy i více úplně v pohodě. (Nabíjet můžete s nabíječkou do USB, kdy na druhém konci je specifický konektor, který se přiloží k Pebble.)
 • Dokázaly mi vyřešit můj problém ovládání mobilu na dálku.
 • Vzhled hodinek je jednoduchý, přesto atraktivní.
 • Osvícení displeje po zatřepání.
 • Jednoduché a intuitivní ovládání.

Co se mi na Pebble nelíbí

 • Design UI je opravdu retro, připomíná mi počítačové hry z dob Commodora a Didactica, ale černobíle. Nečekejte žádný oslnivý design.
 • Nedokáže pokrýt všechny notifikace.
 • Aplikací je málo.
 • Omezený počet aplikací a “watchfaces” na hodinkách.
 • Cena není malá a doba dodání je vážně dlouhá.

Pebble Steel

 

K čemu jsou Pebble dobré?

Pebble jsem si pořizoval s tím, že vyzkouším novou technologickou hračku a tak jsem nebyl zklamán. Nicméně praktické využití podle mne není velké. Notifikace se občas hodí, protože nemusím vytahovat mobil. Ale nejsou dokonalé, u textů mailů mají problém s kódováním češtiny, mají omezený počet znaků a nepodporují všechny aplikace. Osobně jsem nejvíc využil rychlé odmítnutí hovoru pomocí hodinek a stejně tak vypnutí zvuku na dálku. Největším zklamáním byl pro mne ošklivý retro design, takže se nyní budu spíše poohlížet po něčem barevnějším z edice Android Wear. Ano, Pebble jsou zajímavá hračka, ale zatím ne technologická a prospěšná a praktická novinka.

Věnuji se aktivně SEO a internetu již od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz, Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení nejen o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu nejen na Lupě.cz a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o sociální sítě a jejich využití. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

2 komentáře
 1. Dobrý den, je v balení i nabíjecí kabel?

Komentujte

GeekLife.cz