Powerbanka Doca 15000 nastartuje i vaše auto

Segment power bank je už slušně zaběhnutý a narazit na nějaký netradiční kousek je docela náročné. Čínská značka DOCA to ale umí a v praxi jsem si vyzkoušel, že se hodí i záložní baterka, která umí nastartovat i auto.

Co v recenzi najdete:

Balení

Odlišnost modelu DOCA 15000 na cesty začíná  už u balení. Protože u tohoto kousku jde o víc, než nabíjení mobilu, dostanete rovnou celý kufřík v černé barvě. V něm kromě poměrně rozměrné baterie dostanete:

 • sadu kabelů s různými koncovkami (Lightining výstup pro iPhone, USB-C či Micro-USB)
 • nabíjecí adaptér
 • adaptér do autozapalovače
 • startovací kabely pro autobaterii

Celé balení váží  přes jeden kilogram. Tohle je prostě baterka na cesty autem nebo třeba na motorce. Přiložená sada kabelů je fajn, ale káblíky jsou poměrně krátké a po pár měsících  došlo je jejich narušení v místě, kde se ohýbají. Nejde o žádnou hrůzu, kabelů má doma každý poměrně dost, spíše mě mrzí ta délka.

zpět do menu článku ↑

Vzhled

Samotná baterie váží  450 gramů a má rozměry  160 x 79x 37,5 mm. Korpus je plastový a kombinuje černou a zelenou barvu. Na bočních částech baterie najdete konektor pro napájení a pak výstupy pro kabely. Možnosti výstupu jsou úctyhodné:

 • 5V-2A
 • 12V/16V/19V-3A
 • 12V Startovač aut

Nechybí ani šoupátko pro zapnutí/vypnutí a tlačítko pro spuštění nabíjení. Na čele pak uvidíte dvojici LED, k nimž se dostanu níže.

Takovouto konfiguraci  prostě běžně neuvidíte. I design si nehraje na žádnou eleganci, je praktický a takový kutilský.

zpět do menu článku ↑

Fotogalerie

zpět do menu článku ↑

Funkce

Co powerbanka  DocCA 15000 umí, je trošku jasné z popisu konektorů. Kromě nabíjení různých mobilních hraček, jako jsou smartphony a tablety, můžete s její pomocí nabíjet i další spotřebiče, pokud k nim sedí kulatý konektor a voltáže. Ty si můžete přepínat a powerbanka tak doplní šťávu i třeba notebooku (výkon je 166.5 Wh).

Extra schopnost je startování auta, které jsem měl už možnost v praxi vyzkoušet. Stačí jen správně připojit kabely (červený na plus, černý na mínus) na konektory autobaterie a rodinná Škoda Roomster s vybitou baterií chytila na drc.

Musím říct, že po této zkušenosti jsem svůj názor na Doca 15000 změnil. Běžně si vystačím s malou power bank od Ankeru se stejnou kapacitou.  Tu mívám v batohu nebo cestovní brašničce. Schopnost nastartovat auto nebo dobít notebook se ale na cestách může taky hodit a vlastně docela řeším, že bych jednu do auta pro strýčka Příhodu vzal. Tu samou myšlenku má i majitelka auta, které jsem tak nastartoval.

Využití si najde i již zmíněná dvojice LED, díky níž DOCA 15000 funguje i jako baterka s červeným či klasicky bílým světlem.

zpět do menu článku ↑

Hodnocení

8.5 Total Score
Skvělá baterie pro cestovatele

Doca 15000 využijete, pokud často cestujete autem nebo neřešíte váhu v batohu, ale potřebujete šťávu pro notebook. Díky početné sestavě konektorů napojíte prakticky kde co. Výhodou je i praktický kufřík, který prostě necháte v kufru auta. Baterie DOCA můžete koupit i specialisty Ilin.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

3 komentáře
 1. A zkoušel jsi startovat tímhle udělátkem při -15 °C?

  • Mám ji doma pár měsíců letos, na -15°C stále čekám;-) Při aktuálním startování to bylo okolo oběda před pár dny, takže žádné extra teplíčko.

 2. 30.12. 2017 je u nás -7c zkouším nastartovat svého Golfa 1.9 Tdi mám 5let starou autobaterii Vartu !!! které se fakt už moc kolem nuly nechce startovat. Na nákup jdem pěšky !! golfajs odmítl naskočit !! Power banku DOCA mám doma a trošku se obávám ji použít jestli jsem náhodou nevyhodil prachy oknem za nějakou blbou reklamu !!!! Připojím chvíle pravdy je tady !! a šup Golfajs chytl jak za mlada na prvnííí pokus !!!! takže ta powerka fakt funguje. Co to ale umí ve větším MRAZU na to si budu muset asi dost počkat.

  Leave a reply

  GeekLife.cz