Pomohou data z Fitbitu vyhrát soud?

Jak fanoušek Fitbitu sleduji vše, co se okolo tohoto trackeru šustne. A proto mě na Forbesu zaujala zpráva o tom, že by Fitbit měl pomoci vyhrát soudní při v Kanadě.

Ve sporu jde o mladou ženu, která před čtyřmi roky prodělala zranění, které se trvale podepsalo na jejím zdravotním stavu. A protože pracovala jako osobní trenérka, existuje předpoklad, že vedla aktivní život. Pomocí současných dat z Fitbitu, který ji nasadili, chtějí za pomoci platformy Vivametrica provést srovnání s běžnou populací a dokázat tak, že ji zranění trvale poškodilo.

Podle Forbesu jde o první známý případ využití dat z wearables u soudu. Právník Simon Muller, který ženu zastupuje, tvrdí, že je možné, že s vývojem technologií se požadavky na užití dat z wearables budou u soudů objevovat častěji. Podle jiných by se wearables mohly stát “černou skříňkou” pro lidská těla.

Tip: Přečtete si moji recenzi Fitbitu nebo recenzi Nike Fuelbandu od Tomáše Potěšila.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz