Phorce. Další kousek mezi “chytré” tašky

Běžná zavazadla už nejsou dost cool a praktická. Před dvěma měsíci jsem tu psal o chytrém kufru Bluesmart nebo o batohu Energi+, dneska k nim přidám tašku s názvem Phorce, která se zaměřuje na řešení největší bolístky dnešních uživatelů elektroniky. Na nedostatek energie pro pohon jejich stroječků.

Phorce si můžete koupit ve dvou provedeních. Ten menší s názvem Force Freedom má rozměry 42,5 x 32 x 8 centrimetrů. Kromě kapes uvnitř ukrývá 15 000 mAh baterii, kterou lze dobíjet přes microUSB  a 2 USB konektory pro připojení telefonu či tabletu. Dovnitř se mimo tabletů a mobilů vejde notebook do velikosti 13″ nebo dokumenty do velikosti A4.

Váha prázdné tašky je 1,6 kilogramu, což není úplně málo. K dispozici je pouze v černé barvě a nosit ji můžete třemi způsoby. Jako batoh na zádech, messenger tašku nebo aktovku na dokumenty. Cena je 199 EUR.

Phorce Freedom

Brašna Phorce Freedom si ovšem až tak nezaslouží přídomek “chytrá”. Ten si může nárokovat až skoro trojnásobně dražší Phorce Pro. Ten je vybaven baterií o kapacitě 26 000 mAh, má 3 USB konektory a mí nabíjet i notebooky. Tady by mě docela zajímalo, jak se autoři poprali s tím, že konektory u notebooků se různí. O “chytrost” se stará aplikace, která se s Phorce Pro spojí díky Bluetooth a má ukazovat stav baterie a odhadnout počet možných nabití vašich zařízení. Phorce Pro se díky aplikace stará také o to, abyste jej někde nezapomněli a to za pomoci notifikace při ztrátě spojení. Stejnou funkci nabízel i výše zmiňovaný Bluesmart.

Takto to vypadá uvnitř Phorce Pro .

Takto to vypadá uvnitř Phorce Pro .

Vyšší kapacita baterie se pochopitelně podepsala i na hmotnosti tašky, která je 2,1 kilogramu. S takovou taškou už budete fit:) I rozměry oproti Freedom verzi narostly a dovnitř se tak vejde notebook s displejem o velikosti 15″. Mimo černé si můžete pořídit i červené provedení.

Menší provedení Phorce mi přijde docela sympatické, ale nemůžu se ubránit myšlence, že kombo brašna a baterie bych si dovedl sám poskládat lépe. Samotná brašna je nicméně vyrobena z kvalitních a odolných materiálů a pokud bych chtěl držet stejnou kvalitu, možná by se náklady srovnaly. Oba modely jsou určeny těm, co často pracují na cestách a nemají úplně hluboko do kapsy. My ostatní si vystačíme s běžnými taškami a externí baterií z Číny, jako je například 10 400 mAh od Xiaomi za lidových 895,- Kč.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz