Origin: Účet je již používán

Poměrně dost majitelů herního účtu ve službě Origin si stěžuje, že se potýkají s problémem, kdy je klient odpojí ze hry s hláškou Účet je již používán a musí se opětovně přihlásit. I já jsem do včerejška patřil mezi ně, nicméně se zdá, že se mi povedlo problém vyřešit. Jak?

Pokud budete hledat řešení na Google (i anglicky jako “account already in use origin”), najdete několik tipů. První z nich se týká možnosti, že Vám někdo hacknul účet a používá jej souběžně s vámi. I v mém případě se zdálo, že by to mohlo být ono. Kontrolní otázka u mého účtu totiž byla nastavena v nějakém asijském jazyce, viz. obrázek níže.

Unesený účet na OriginuŘešením je kontaktovat herního poradce na telefonní lince EA, nejprve ale musíte projít procesem hledání odpovědi online. Pokud řešení nenajdete, pomůže telefonní linka, kterou se dozvíte až na konci. Se mnou veškeré nastavení změnil Slovák Matěj, u účtu jsme po mailovém ověření změnil jméno účtu, mailovou adresu a samozřejmě kontrolní otázku. Chvíli jsem doufal, že to bude řešení, leč marně.

Druhý pokus se týkal odinstalování Originu a vymazání cache v prohlížeči. K odinstalování Originu vám doporučím program Revo, který počítač vyčistí opravdu důkladně od zbytků v registrech a různě roztroušených souborů. V mém případě ani toto nepomohlo.

Přemýšlel jsem tedy, co by mohlo být důvodem, proč se Origin odpojuje. Odpověď se po vyzkoušení výše uvedeného nabízela pouze jedna. Výpadky připojení. Při běžném surfování jsem nic nepozoroval, ale při stahování větších objemů dat se mi poslední dobou stávalo, že někdy se prostě download přerušil. Všechny testy přes ping a ztráty packetů ale nic neukázaly. Co když je ale problém v HW?

A to se zdá být řešení. Nejprve jsem svůj starý router AirLive 5470 vyřadil z trasy a připojil síťový kabel přímo do počítače. Všechno běželo, jak má, Origin se neodpojoval. Aby vyloučil obskurní představu, že by Origin mohl mít problémy s routery obecně,  vyměnil jsem AirLive 5470  za novější router vše je také OK.

Pokud tedy u svého Origin účtu trpíte podobným problémem, zkuste se podívat na hardware.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz