Nahraďte ovladač Samsung TV smartphonem

O  naší LED televizi Samsung UE40ES6300 už jsem tu několikrát psal, ať se jednalo o kritiku úrovně  uživatelského komfortu, nebo návodu, jak Samsung TV spárovat s YouTube. Po víc než roce teď začalo být jasné, že já o dálkový ovladač opravdu nebudeme kamarádi a musel jsem se poohlédnout po náhradě, neboť to, co Samsung k ovládání televize dává, je prostě velmi nepraktické. Naštěstí máme doma chytré telefony a tablety s Androidem a tak se řešení našlo.

Aplikace to vyřeší

Smart TV Remote je bezplatná aplikace, kterou najdete v Google Play a měla by podporovat všechny smart televize z řad B, C, D, E- a  F. Jednou z mála nevýhod tohoto řešení je, že původní ovladač budete stále potřebovat a to k zapnutí televize.

Nastavení

Po instalaci aplikace vyžaduje spárování se Samsung TV přes wifi a následně si musíte namapovat kanály, což je jediná složitější, resp. časově náročnější činnost, která je s používáním Smart TV Remote spojena. U kanálu si volíte jeho jméno, párujete s pořadovým číslem kanálu v televizi a přidělíte mu pořadové číslo kanálu v aplikace. Velmi povedená je možnost přiřadit ke každému kanálu ikonu, což aplikace řeší automatickým hledáním na Obrázcích Google podle názvu kanálu. Funguje to skvěle, jak vidíte na screenshotu níže. Nastavení kanálů jde naštěstí exportovat.

Nastavení kanálů ve Smart TV Remote

Následně můžete s ovladačem dělat vše, co s tím pevným od Samsungu. Chytré funkce televizoru mají vyčleněnou samostatnou obrazovku, přepínání mezi kanály a základní ovládací funkce jsou pak dostupné přímo ze základní obrazovky.

Skvělé jsou i doplňkové možnosti nastavení, kdy si například můžete zvolit, aby se při přepínání mezi kanály zobrazilo info k danému kanálu a nastavit i dobu zobrazení informací o právě vysílaném pořadu.

Nedostatky

Jediný zásadní nedostatek, mimo již uvedené nemožnosti televizor z aplikace zapnout, je absence možnosti zadávání znaků. Pokud byste nedejbože chtěli použít některou z aplikací v TV, jež může vyžadovat textové vstupy, pak musíte stále využít klávesnici vestavěnou přímo do aplikace a tu ovládat pohybem kurzoru. Škoda, třeba to půjde vyřešit v nějaké z budoucích aktualizací, protože tohle je podle mého názoru největší bolest smart TV obecně. Živě si vzpomínám, když jsem v hotelu v Portu zkoušel použít na televizi internetový prohlížeč. Jen doba k napsání adresy mě naprosto odradila, nemluvě o následném scrollování stránky.

Zkuste to

Jinak je ale Smart TV Remote  opravdu podařená aplikace a pro všechny majitele vhodné televize značky Samsung a nějakého vhodné zařízení s Androidem ji silně doporučuji.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

6 komentářů
  1. Díky za tip na spárování Samsung TV s youtube. Bojovala jsem s tím dost dlouho předtím ale už to konečně funguje. A to ovládání mobilem je taky super.

  2. Tahle aplikačka je přímo pro mě, to ovládání od Samsungu, bylo hrozné…!!

  3. Němuzu sparovat tv s androidem

  4. Super!!! U Phillipsu jsem rozchodil appku jen z malé části, na druhé telce Samsung mi tohle ale skvěle funguje.

  5. nemůžu spárovat TV samsung s telefonem, nemohl by mi někdo poradit? Aplikaci mám už v telefonu ale nejede. Předem díkes za pomoc. V.

  6. Super funguje! díky Karolína

    Leave a reply

    GeekLife.cz