MS Office 2013 – první dojmy

Koupil jsem si  nové MS Office 2013 a jsem docela mile překvapený. Používal jsem na jednom počítači starší verzi z roku 2010, na druhém pak edici Starter, která byla opravdu tragická. Starter jsem nahradil právě verzí 2013 a je to velká změna.

Počítač, na němž MS Office 2013 mám, je totiž malý netbook Lenovo S205 s dvoujádrovým Zacate Dual-Core E-350 CPU a 8GB RAM, na němž běží Win7 v 64-bit provedení. Office jsou v provedení 32-bit, protože mě vystrašily hláškou o možné nekompatibilitě s doplňky. Instalace proběhla online, během cca 20 minut bylo vše hotovo.

Logo MS Office 2013

Jakožto Windows Phone uživatele mě těší grafické rozhraní. Metro styl mi vyhovuje a ke všem programům z balíku sedí. Zásadní je ale svižnost programů. Edice Starter byla utrpení, na stejném železe ale Office 2013 běhají hezky. Zajímavé je i propojení s účtem SkyDrive, ten jako uživatel WP samozřejmě mám, takže bych mohl využívat automatické zálohy. Zatím jsem to nezkusil, donedávna jsem totiž zkoušel, jestli bych dokázal přejít plně na Google Drive. Asi budu schizofrenní, od MS budu používat Excel a Powerpoint, na běžné texty mi vyhovuje editor a dostupnost googláckého Drive, i když Microsoft má verzi SkyDrive i pro zařízení s Androidem, který pohání můj tablet, na němž často píšu poznámky a zápisy při jednáních.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz