Motorola představuje rodinku nových telefonů Moto G7

Jižní Amerika je oblastí, kde Motorola boduje na plné čáře, a proto není divu, že představení nové rodiny G7 naplánovala právě v Brazílii. Rodinka Moto G7, čítající čtyři členy, však dorazila už i do České republiky. Nyní můžete pořídit Moto G7 Power nebo Moto G7 Plus, do konce února už na (pomyslných) pultech potkáte i Moto G7 a Moto G7 Play.Motorola představuje rodinku nových telefonů Moto G7

Ve všech modelech je nový procesor Qualcomm Snapdragon 63x

Všechny čtyři modely rodinky Moto G7 dostaly do vínku nový procesor řady Qualcomm Snapdragon 63x. Jde o osmijádrový Qualcomm Snapdragon 636 s taktem 2,8 GHz u modelu Moto G7 Plus, dále o osmijádrový Qualcomm Snapdragon 632 s taktem 2,8 GHz u modelů G7, G7 Play a G7 Power.

Tímto Motorola prokázala, že se poučila z nedostatku Motoroly One, která je sice softwarově vychytaná, též krásně kompaktní, ale její procesor Qualcomm Snapdragon 625 patřil k dědečkům už v době, když šla Motorola One na trh jako novinka.Motorola představuje rodinku nových telefonů Moto G7

Všude je Android Pie

Všechny nové telefony řady Moto G7 jsou vybaveny operačním systémem Android 9 Pie. Tím se Motorola posunula do rodinky značek, které teprve pár měsíců starým operačním systémem osazují své novinky. V době, kdy se telefony dokončovaly, šlo samozřejmě u Androidu 9 Pie o úplnou novinku.Motorola představuje rodinku nových telefonů Moto G7

Čtyřnásobný výběr

Každý ze čtyř modelů Moto G7 je soustředěný na jiné detaily, a to i v designu a barvách, v materiálech. Hlavní odlišnosti ve vlastnostech telefonů, jak nám je na českém představení Moto G7 prezentovali zástupci Motoroly, jsou tyto:

 • Moto G7 – jde o základní model pokračující v duchu modelů řady G. Tedy střední třída telefonů s klasickými Moto prvky a funkcemi v novém designu.
 • Moto G7 Power – je soustředěný na dlouhodobou výdrž baterie. Zatímco ostatní modely mají kapacitu baterie 3000 mAh, G7 Power dostal 5000 mAh. Jeho hmotnost však narostla o pouhých 20 g.
 • Moto G7 Play – malý telefonek, ten nejkompaktnější na českém trhu s mobily. Je malý jak plchou, tak i svou hloubkou, takže se vejde o do malé kapsy v džínech. Je to jediný z modelů s RAM 2 GB a ROM 32 GB (ostatní tři mají RAM 4 GB a ROM 64 GB).
 • Moto G7 Plus – nejnadupanější model z celé rodiny G7, zaměřený je hlavně na fotoaparát a jeho aplikaci, má inteligentní focení v nedostatku světla a výborné vlastnosti i při dvounásobném zoomu, světelnost hlavní kamery je f/1.7.

  Motorola představuje rodinku nových telefonů Moto G7

Sedmá generace Moto G navazuje na úspěchy Moto G5 a Moto G6

Motorola slavila v posledních letech velké úspěchy s telefony řady Moto G, a to hlavně v latinské Americe, kde je široká základna fanoušků této značky. Ovšem i Česká republika ukázala Motorole vlídnou tvář, když čeští zákazníci ocenili jak modely Moto G5, Moto G5 Plus, Moto G5s nebo Moto G5s Plus, v další generaci pak i Moto G6, Moto G6 Play a Moto G6 Plus. Čtyři z těchto modelů jsme pro vás otestovali.

Drahá sranda? Rozhodně ne

Moto G7 nezklame ani zaváděcí cenou, která tradičně patří k nižšímu středu. Ale telefony můžeme směle počítat k modelům střední třídy, variantu Plus i k vyšší střední třídě.

Zaváděcí ceny odpovídají i hlavním vlastnostem telefonů, proto nejlevnější bude Moto G7 Play, za 3 799 Kč, následuje Moto G7 Power za 5 399 Kč, hned po něm je Moto G7 s cenou 6 499 Kč a řada G7 je cenově zakončená modelem Moto G7 Plus za 7 699 Kč.Motorola představuje rodinku nových telefonů Moto G7

Díky použitým materiálům si budeme moci u modelů G7 Power a G7 Plus vybrat z více barev, včetně modré, rudé a jemně lila v lesklém kovovém vzezření (povrch je však skleněný, respektive ze skleněného plastu, což je nová kombinace skla a polymerů).

V Praze představili Moto G7 Power a Moto G7 Plus

Představit čtyři telefony najednou, to by i pro mobilné a geek nadšence bylo přespříliš. Proto motorola zvolila cestu postupného představení nové rodiny Moto G7. Proces zahájili s Moto G7 Power a Moto G7 Plus. Jejich hlavní lákadla najdete v obrázcích z prezentace.

Všechny modely budou mít zachované Moto funkce a Moto displej, co jsou prvky, kterými se Motorola odlišuje od ostatních smartphonů. Zjednodušují rychlou práci s mobilem (rychlý přehled o dění, rychlá reakce na cokoliv), ale také významně šetří energii.

Na zoubek se v Geeklife.cz podíváme modelu Moto G7 Power

My pro vás otestujeme model Moto G7 Power, který nám Motorola zapůjčila do redakce právě na českém představení nové rodinky Moto G7, konaném 12. února v Praze. Na výdrž velké baterie jsme opravdu zvědaví. I na to, čím vším nás G7 model překvapí nebo kde potkáme doposud nevychytané prvky, které by stály za zpracování i v nižší střední třídě telefonů.

Chytrá elektronika mě baví, fascinuje a stále nechává napjatou, co nového zase dokáže. Můj zájem o smart technologie podnítil Zdeněk, se kterým v téhle branži spolupracuju od roku 2017. Pozornost věnuju i chytrým hodinkám, které testuju. Najdete je na webu Nejchytřejšíhodinky.cz.

Komentujte jako první!

   Leave a reply

   GeekLife.cz