Motorola představuje rodinku nových telefonů Moto G7

Jižní Amerika je oblastí, kde Motorola boduje na plné čáře, a proto není divu, že představení nové rodiny G7 naplánovala právě v Brazílii. Rodinka Moto G7, čítající čtyři členy, však dorazila už i do České republiky. Nyní můžete pořídit Moto G7 Power nebo Moto G7 Plus, do konce února už na (pomyslných) pultech potkáte i Moto G7 a Moto G7 Play.

Ve všech modelech je nový procesor Qualcomm Snapdragon 63x

Všechny čtyři modely rodinky Moto G7 dostaly do vínku nový procesor řady Qualcomm Snapdragon 63x. Jde o osmijádrový Qualcomm Snapdragon 636 s taktem 2,8 GHz u modelu Moto G7 Plus, dále o osmijádrový Qualcomm Snapdragon 632 s taktem 2,8 GHz u modelů G7, G7 Play a G7 Power.

Tímto Motorola prokázala, že se poučila z nedostatku Motoroly One, která je sice softwarově vychytaná, též krásně kompaktní, ale její procesor Qualcomm Snapdragon 625 patřil k dědečkům už v době, když šla Motorola One na trh jako novinka.

Všude je Android Pie

Všechny nové telefony řady Moto G7 jsou vybaveny operačním systémem Android 9 Pie. Tím se Motorola posunula do rodinky značek, které teprve pár měsíců starým operačním systémem osazují své novinky. V době, kdy se telefony dokončovaly, šlo samozřejmě u Androidu 9 Pie o úplnou novinku.

Čtyřnásobný výběr

Každý ze čtyř modelů Moto G7 je soustředěný na jiné detaily, a to i v designu a barvách, v materiálech. Hlavní odlišnosti ve vlastnostech telefonů, jak nám je na českém představení Moto G7 prezentovali zástupci Motoroly, jsou tyto:

  • Moto G7 – jde o základní model pokračující v duchu modelů řady G. Tedy střední třída telefonů s klasickými Moto prvky a funkcemi v novém designu.
  • Moto G7 Power – je soustředěný na dlouhodobou výdrž baterie. Zatímco ostatní modely mají kapacitu baterie 3000 mAh, G7 Power dostal 5000 mAh. Jeho hmotnost však narostla o pouhých 20 g.
  • Moto G7 Play – malý telefonek, ten nejkompaktnější na českém trhu s mobily. Je malý jak plchou, tak i svou hloubkou, takže se vejde o do malé kapsy v džínech. Je to jediný z modelů s RAM 2 GB a ROM 32 GB (ostatní tři mají RAM 4 GB a ROM 64 GB).
  • Moto G7 Plus – nejnadupanější model z celé rodiny G7, zaměřený je hlavně na fotoaparát a jeho aplikaci, má inteligentní focení v nedostatku světla a výborné vlastnosti i při dvounásobném zoomu, světelnost hlavní kamery je f/1.7.

Sedmá generace Moto G navazuje na úspěchy Moto G5 a Moto G6

Motorola slavila v posledních letech velké úspěchy s telefony řady Moto G, a to hlavně v latinské Americe, kde je široká základna fanoušků této značky. Ovšem i Česká republika ukázala Motorole vlídnou tvář, když čeští zákazníci ocenili jak modely Moto G5, Moto G5 Plus, Moto G5s nebo Moto G5s Plus, v další generaci pak i Moto G6, Moto G6 Play a Moto G6 Plus. Čtyři z těchto modelů jsme pro vás otestovali.

Drahá sranda? Rozhodně ne

Moto G7 nezklame ani zaváděcí cenou, která tradičně patří k nižšímu středu. Ale telefony můžeme směle počítat k modelům střední třídy, variantu Plus i k vyšší střední třídě.

Zaváděcí ceny odpovídají i hlavním vlastnostem telefonů, proto nejlevnější bude Moto G7 Play, za 3 799 Kč, následuje Moto G7 Power za 5 399 Kč, hned po něm je Moto G7 s cenou 6 499 Kč a řada G7 je cenově zakončená modelem Moto G7 Plus za 7 699 Kč.

Díky použitým materiálům si budeme moci u modelů G7 Power a G7 Plus vybrat z více barev, včetně modré, rudé a jemně lila v lesklém kovovém vzezření (povrch je však skleněný, respektive ze skleněného plastu, což je nová kombinace skla a polymerů).

V Praze představili Moto G7 Power a Moto G7 Plus

Představit čtyři telefony najednou, to by i pro mobilné a geek nadšence bylo přespříliš. Proto motorola zvolila cestu postupného představení nové rodiny Moto G7. Proces zahájili s Moto G7 Power a Moto G7 Plus. Jejich hlavní lákadla najdete v obrázcích z prezentace.

Všechny modely budou mít zachované Moto funkce a Moto displej, co jsou prvky, kterými se Motorola odlišuje od ostatních smartphonů. Zjednodušují rychlou práci s mobilem (rychlý přehled o dění, rychlá reakce na cokoliv), ale také významně šetří energii.

Na zoubek se v Geeklife.cz podíváme modelu Moto G7 Power

My pro vás otestujeme model Moto G7 Power, který nám Motorola zapůjčila do redakce právě na českém představení nové rodinky Moto G7, konaném 12. února v Praze. Na výdrž velké baterie jsme opravdu zvědaví. I na to, čím vším nás G7 model překvapí nebo kde potkáme doposud nevychytané prvky, které by stály za zpracování i v nižší střední třídě telefonů.

Chytrá elektronika mě baví, fascinuje a stále nechává napjatou, co nového zase dokáže. Můj zájem o smart technologie podnítil Zdeněk, se kterým v téhle branži spolupracuju od roku 2017. Pozornost věnuju i chytrým hodinkám, které testuju. Najdete je na webu Nejchytřejšíhodinky.cz.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz