Moto Z3 Play – fakt je si s čím hrát. I díky Moto Mods

Řada Moto Z jsou telefony, ke kterým si můžeme pořídit i doplňkové moduly, takzvané Moto Mods. A hned máte telefon o něco vybavenější. Ne že by Moto Z byly nějaké chudinky, to rozhodně ne! Jedná se o jedny z nejvybavenějších a nejvýkonnějších mobilů, které Motorola pod taktovkou Lenovo pouští do světa. Ale umožňuje nám, abychom si již tak dost slušně vybavené telefony pořízené v rozumné cenové relaci mohli ještě vyšperkovat.

Námi testovaná varianta Moto z3 Play měla v balení Moto Mod v podobě powerbanky. K mání jsou však i další. Jak se nám Moto Z3 Play ty dva týdny používalo, čím nás zaujalo nebo co mohla Motorola udělat pro uživatele jinak? Hned v úvodu musím zmínit, že Z3 Play vypadá skvěle, drží se současných designových trendů. A díky své vybavenosti se i bez doplňkových modulů v pohodě obejde. Moto Mods jsou opravdu spíše pro fajnšmekry.

Obsah recenze

Balení

Provokativní a sebejistá červená. Takovou barvu balení si vybrala Motorola pro model Z3 Play. A myslím, že udělala dobře. Hned při rozbalování totiž člověk pochopí, že má tu čest s mobilem, který toho umí opravdu dost. A navíc i skvěle vypadá. Sice trochu plácačka, ale aspoň tenoučká. V balení jsme měli i bohaté příslušenství.

My obdrželi Z3 Play s Moto Modem v podobě powerbanky. Pak tu samozřejmě byly nezbytné manuály k bezpečnosti a k základnímu použití. K tomu rychlo nabíječka, nabíjecí USB-C kabel se schopností nabíjet telefon i powerbanku zároveň (běžné kabely to nezvládnou).IMG 20181024 033329774

Pak ještě špuntová sluchátka, redukce z USB-C konektoru na 3,5 mm audio jack. A v neposlední řadě i jehla na výsuv šuplíčku pro SIM a paměťovou kartu, plus gumový držáček na sluchátka.

Červená krabička je pojata jako výsuvný šuplíček, který má čelo v černo-šedém provedení. Takže o tom, kudy jej otevřít, není nejmenších pochyb. Vše je vevnitř precizně zabaleno a upevněno v papírových obalech nebo uloženo v též papírových přihrádkách.IMG 20181024 033605374

Design a konstrukce

Na první pohled a zepředu je Moto Z3 Play dost nerozeznatelný od podobných modelů Moto vyráběných v podobné velikosti. Ale opravdu jen na ten první. Jakmile jej vezmete do ruky, ucítíte, že máte v rukou něco zcela jiného. Z3 Play je totiž velmi tenoučký – je o neuvěřitelný milimetr a tři desetiny užší než námi nedávno testovaný model G6 Plus! O to více ale vykukuje na zadní straně fotoaparát… Holt, něco za něco.

Pojďme to však vzít popořadě. My jsme dostali model v barvě deep indigo (a jiná se zatím na Z3 Play nedává). Moc příjemná barva, téměř černá, ale s magickými tmavě modrými odlesky. Na sluníčku to záda Moto Z3 Play rozehrají v plné parádě. Tedy, až je vyleštíte, protože jsou neustále upatlaná od otisků. Ano, záda jsou skleněná.

Velikostní parametry telefonu Z3 Play jsou tyto:

  • rozměry (v x š x h): 157 × 77 × 6,7 mm
  • hmotnost: 155 g

A co najdeme na zádech? Vévodí jim foťák, logo Motoroly a dole řada zlatých pinů na magnetické podložce. Na první pohled trochu zděšení, bála jsem se, že je upatlám a znehodnotím. Kdo má stejné obavy, může si pořídit asi milimetr silný kryt Shell Cover, který se dělá z různých materiálů. Díky tomu bude foťák méně vystouplý a piny kryté.

Další možností, jak piny přikrýt, je připojení některého z Moto Mods, my měli v balení powerbanku. A fakt je, že jsem ji v podstatě ani nesundávala. Příjemně totiž zdrsnila záda telefonu, takže se dobře držel, zakryla vystouplý foťák a hlavně prodlužovala výdrž telefonu na luxusní dva dny plného provozu, nebo i čtyři dny v „lážo plážo“ režimu.

Na zadní straně telefonu už je pak jen mikrofon. Když se posuneme na levou hranu Z3 Play, překvapivě tu narazíme na hlavní tlačítko ovládání, které slouží jak k zapnutí a vypnutí či restartu mobilu, tak k jeho uspání nebo probuzení. Tlačítko bylo přesunuto z pravé strany, aby uvolnilo místo čtečce otisků prstů, která je nově vpravo, místo na čelní straně, jak jsme byli u Moto telefonů zvyklí.

Levá strana už nic dalšího nenabídne, pojďme na tu pravou. Nad čtečkou otisků jsou tlačítka hlasitosti a jsou umístěna každé zvlášť. Čtečka je jen jakoby vykrojenou placičkou. Obecně jsem s ní moc spokojená nebyla, protože přiložení prstů na telefon po stranách je trochu jiné než na plochu přední či zadní čtečky. A já se to napřed musela naučit.

Takže mi chvilku trvalo, než jsem přišla na to, jak nasnímat prsty, abych se při běžné manipulaci s telefonem pak pohodlně dostala dovnitř. Jo, jsem trochu pomalejší, ale aspoň už víte, jak se ke čtečce postavit, až vám telefon přijde. Jakmile jsem vychytala správné postavení prstů (lze nasnímat více otisků více prstů), už to byla pohoda, čtečka fungovala spolehlivě a velmi rychle.

Horní hrana telefonu hostí mikrofon a šuplíček na dvě SIM karty nebo jednu SIM a jednu paměťovou kartu. No a ta spodní pak USB-C konektor. Reproduktory byste tu hledali marně… Zbývá přední strana telefonu, samozřejmě ta nejdůležitější.

Čelo telefonu vezměme odshora dolů. V horním rámečku nad displejem umístila Motorola čelní kameru, nutné senzory, vícebarevnou notifikační diodu a také reproduktor sluchátka, který slouží i jako hlasitý reproduktor. Proč? Protože jedním z Moto Mods, které k telefonu můžete přikoupit, je právě velký reprák (od JBL).

Spodní brada nese jen dva mikrofony a logo Motorola. Celá přední strana je kryta odolným sklem Gorilla Glass 3. Téměř 80 procent povrchu přední strany zabírá displej. Jde o dotykovou a kapacitní Super AMOLED záležitost, která nabídne zcela jiný zážitek než zatím mnohem běžnější IPS displeje.

A ještě fotoaparáty:

  • přední s kapacitou 8 Mpx (3 264 × 2 448),
  • ten zadní je duální a s kapacitou 12 Mpx (4 000 × 3 000)
  • možnost natáčet video je v kapacitě 3 840 × 2 160, takže jsme na 4 K!
  • nejlepší světelnost objektivu je f/1,7 (a je to znát!)

Celkově telefon působí luxusně, na první pohled je znát, že to není žádná plečka, ale pořádný stroj.

Displej

Dotykový a kapacitní Super AMOLED displej. Hloubka černé barvy je ohromující. Schválně jsem i navolila tapetu Vesmír, kde je možné si černou vychutnat, i v kontrastu se svitem hvězd nebo našeho slunce, v závislosti na denní době.IMG 20181024 033907149

Stejnou tapetu jsem si nahodila i na Motorolu One, kterou teď také testuju a která má IPS displej. Rozdíl je propastný. A když jsem si na displej Z3 Play kápla vodu, aby se mi zvětšil rastr displeje, téměř jsem žádný neviděla (rastry se pod kapkou vody běžně na IPS displejích ukáží).

Displej má tyto parametry:

  • rozměry (v x š): 136 × 68 mm
  • úhlopříčka: 6, 01″
  • poměr stran displeje: 18:9
  • rozlišení: 1 080 × 2 160 bodů (px)
  • jemnost: 402 PPI, neboli 25 111 bodů/cm2

Dotyková vrstva je neskutečně citlivá, byla jsem s její odezvou spokojená. Vše na první sáhnutí, na první gesto. Někdy dokonce i nechtěně, kdy jsem se displeje ještě ani nedotkla, ale signál už proběhl. Ach ta vodivost…

Na zamykací obrazovce jsou nedocenitelné funkce Moto Displej. Ale o nich později v Ovládání. Celou plochu displeje lze rozdělit na dvě obrazovky, které mohou mít poměr zobrazení stran 1:1. Velikost zobrazených oken lze upravovat dle potřeby.Screenshot 20181024 090305

Rozpětí jasu je plně dostačující. Automatické nastavení jasu někdy malinko pokulhávalo, ale to spíše v momentech, kdy na část displeje šlo světlo z okna, kdežto ta druhá byla ve stínu. Jinak bylo sledování displeje pohodlné, i na slunci a i v noci.

Konektivita a úložiště

Moto Z3 Play patří k modelům vyšší řady, a podle toho vypadá i jeho konektivita. Má v podstatě vše, na co vzpomenete, vyjma infraportu a 3,5 mm audio jack konektoru. Ale nevěšte hlavu, super nová sluchátka zahazovat nemusíte, v balení je totiž redukce z 3,5 mm jack na USB-C.

A co v telefonu je? V podstatě vše, co potřebujete:

  • GSM, WDCMA (3G), LTE (4G)
  • GPRS, EDGE, UMTS/HSPA, LTE
  • Wi-Fi 11 a/ac/b/g/n
  • Bluetooth 5
  • NFC
  • FM rádio přijímač
  • GPS, A-GPS, Glonass, Beidou, Galileo

Úložiště je nadstandardní, konkrétně 64 GB. K tomu možnost přidat paměťovou kartu microSDXC, a to až do velikosti úctyhodných 2 TB. Takže nedostatkem místa v telefonu rozhodně trpět nebudete. A to ani se slušnou knihovnou videí nebo filmů, případně svých záběrů, které fotoaparát nabízí v opravdu rozmanitých režimech – ovšem náročných právě na velikost úložiště.

Výkon, výdrž, nabíjení

Výkon Moto Z3 Play byl vždy celkem stabilní. Za celých 14 dní, co jsem ho mohla používat, se mi nezasekl, ovšem párkrát jsem musela strpět zaváhání, než přežvýkal, když jsem po něm chtěla více věcí najednou.  Přeci jen je takt jen 1,8 a Snapgragon je ve verzi 636.

Vyjela jsem s telefonem i do Bratislavy na představení novinky Motorola One. Záběry nového Motorola One telefonu jsou pořizovány právě s telefonem Moto Z3 Play.

O výkon se starají následující parametry:

  • procesor: Qualcomm Snapdragon 636 (8× Kryo 260, 14nm)
  • frekvence procesoru: 1,8 GHz
  • operační paměť: 4 GB
  • operační systém: Google Android 8.1 (Oreo)

Takže Z3 Play se mnou absolvoval nejen poměrně dlouhý výlet, ve vlaku s Wi-Fi, jinak s daty, celé dva dny bez dobíjení, ale i opravdu horkou testovací jízdu, kdy jsem si potřebovala kdeco vygooglit (nejlépe hned), kdeco poznamenat, ledacos vyfotit nebo si najít trasu, spojení a tak dále. Telefon se neflákal, byl v zápřahu a celé dva dny to díky Moto Mod powerbance a dobrému výkonu bez problému a prodlev zvládal.

Výdrž je cirka dvoudenní, při využití přibalené Moto Mod Powerbanky a při plném zatížení. Když máte telefon víceméně na okrasu, zvládne i pět dní (s Moto Mod Powerbbankou). Bez Powerbanky je to výrazně horší, cirka jeden den plného provozu nebo dva dny nenáročné pohodičky.

Tříhodinová cesta vlakem, celou dobu na Wi-Fi, vzala 20 procent baterie. Jedna noc se zapnutým Bluetooth a Wi-Fi vezme cirka 7 procent baterie. Nabíjení je dobře vymyšlené. V balení je USB-C kabel, který dokáže nabíjet zároveň jak telefon, tak připojenou Powerbanku. Pokud ale připojíte Z3 Play na jiný USB-C kabel, nabíjet se bude nejdříve telefon, pak teprve Powerbanka. Nabíjení je rychlé, za dvě hodiny máte nabité obě baterie.

Vybavení bateriemi je následující:

  • kapacita baterie telefonu: 3 000 mAh (Li-Ion)
  • kapacita Moto mod Powerbanky: 2 200 mAh
  • výstup adaptéru: 3 A (Turbo power)

Powerbanka sice telefon zcela nenabije, ale ono se to od ní ani nechce. Můžete si ji totiž nastavit tak, že bude telefon dobíjet, jakmile klesne nabití jeho baterie pod 80 procent. Jakmile se tak stane, aktivuje se nabíjení a vám se na displeji u baterky vždy zobrazí 80+.

To znamená, že telefon si postupně ucucává z powerbanky, aby se udržoval nad osmdesáti procenty. Teprve až je powerbanka prázdná, začne se baterie mobilu vybíjet. Díky tomuto systému udržujete svůj mobil v osmdesátiprocentní „nabitosti „ po mnoho hodin, třeba i celý den.

Nastavení lze ale i změnit, třeba zcela zakázat nabíjení z powerbanky, a to i přes to, že si ji na telefonu necháte přiloženou coby zadní kryt. Je totiž příjemná do ruky, neklouže, a zase o tolik telefon nepřitěžuje. V kapse to sice poznáte, v kabelce nebo v ledvince nikoliv.

[maxbutton id=”1″ url=”https://www.alza.cz/search.htm?exps=Moto%20Z3%20Play?idp=6415&banner_id=19437″ ] [maxbutton id=”2″ url=”https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Moto+Z3+Play#utm_source=geeklife.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20538&utm_content=Text%20link” class=”heureka-hn-link” ] [maxbutton id=”6″ url=”http://www.anrdoezrs.net/links/7635520/type/dlg/https://www.mall.cz/hledej?s=moto%20z3%20play” ]

Ovládání

Klasická Motorola, s mnoha Moto prvky, které uživatel vždy rád ocení. Celkově jde o poměrně čistý Android, Motorola si nic moc navíc nepřidává. Předinstalované aplikace jsou především od Googlu, ale zase patří mezi ty užitečné – například dokumenty, prezentace, tabulky. Samozřejmě Obchod Play a Google Chrome nesmějí chybět.

Co se Moto funkcí týká, nahlédněte na ně do recenze Moto G6 Plus. Tady jsem je celkem podrobně popsala. Na fotkách zde jsou screenshoty s popisem od Motoroly. Ale jak říkám já, Moto funkce si člověk musí zažít, vyzkoušet. Do té doby totiž není schopen je ocenit. Úžasná vychytávka, kdy na veškerou komunikaci můžete odpovídat ze zamknuté obrazovky. A ještě se vám na ní zobrazí i historie komunikace odehraná během aktuálního uzamčení obrazovky. Nepředstavitelnou měrou te šetří váš čas i baterii telefonu!

Trochu mi trvalo zvyknout si na hlavní tlačítko na levé straně telefonu. Teď už se ale zase přeorientovávám zpět na stranu pravou, protože zkouším Motorola One. Když obě umístění porovnám, nevidím mezi nimi rozdíl. Prostě síla zvyku.

Horší to bylo se čtečkou, protože je v podstatě tam, kde jiné Androidy mají ono tlačítko hlavního ovládání – na pravé hraně telefonu. A trefit sem prst tak, aby otisk mohl být věrohodně rozpoznán, nebylo ze začátku snadné. Chce to však přijít na grif, jak otisky prstů nasnímat. A pak je to už OK.

Díky Powerbance se telefon perfektně držel v rukách jak při psaní na virtuální klávesnici, tak třeba při focení. Měla jsem dobrý pocit, že ho jen tak neupustím, že mi nevyklouzne. Když jsem powerbanku sundala, bylo to horší.

Skleněná záda kloužou a dokonale rovný tvar neposkytuje záchytné body k lepšímu uchopení telefonu. Takže pokud nechcete používat powerbanku nebo třeba foťák či reprák v podobě Moto Mods, určitě si pořiďte ochranný kryt Shell Cover.

Moto Mods

Pro model Moto Z3 Play jsou k dispozici různé Moto Mods, plus kryt zad telefonu. Jde o doplňky, které se zezadu magneticky připnou na zlaté piny. Rozložení pinů je na každém modu jiné, proto mohou plnit různé funkce. Moto Mods jsou pro Moto Z3 Play v různých variantách, nejvyužitelnější jsou asi následující čtyři:

  • Moto Style Shell – coby zadní ochranný kryt z různých materiálů
  • Moto Power Pack – powerbanka s 2 200 mAh a nastavitelným využitím
  • Moto JBL SoundBoost Speaker – repráky od JBL, konkrétně dva 3W reproduktory oddělené výklopnou nožičkou, ozvučí i větší místnost, doladí každý film
  • Moto Insta–Share Projector – prostě projektor. Má výklopný stojánek, integrovanou baterii s kapacitou 1 100 mAh, což vydrží na hodinu promítání. Pak se začne brát energie z telefonu. Projektor umí regulovat promítaný obsah tak, aby výsledkem byl obdélník (ne lichoběžník)
  • Moto Hasselblad True Zoom – desetinásobná optický zoom s výsuvným objektivem a optickou stabilizací. Tento mod je vybaven ještě xenonovým bleskem, červenou diodou, vybouleným fotoaparátovým gripem pro lepší držení, ale také dvěma mikrofony, dvoupolohovou spouští, zoomovacím prstencem a zejména vlastním fotočipem. Nicméně, zatím recenze nijak extrémně dobré výsledky nepřinášejí. Je prý co zlepšovat, hlavně na světelnosti.

Motorola uvedla na trh již mnoho Moto Modů, spousta je zajímavých a praktických, jiné jsou spíše pro zábavu. Podařilo se jí však najít způsob, jak na mobil snadno, ale přitom efektivně napojit různá udělátka. Jen škoda, že jsou tak drahá!

Postřehy z používání

Moto Z 3 Play je parádně rychlé. Na Mi Note 3 od Xiaomi sice zdaleka nemá, ale jeho výkon je i tak pro mě, coby běžného uživatele telefonů, perfektní. Mezi aplikacemi přechází rychle, bez zaváhání. Na rychlé Wi-Fi se rychle surfovalo, přehrávání videí bylo bez přerušování nebo zasekávání. I náročnější hry frčely manželovi a synátorovi tak, jak si představovali.

Ale se sluchátky, která byla taky v balení, jsem už tolik spokojená nebyla. Možná to bylo tím, že jsou to špuntovky a já na ně nejsem zvyklá, nicméně mi zvuk připadal bez hloubky, možná i trochu zastřený. Ale to jsou jistě subjektivní záležitosti. A hlavně: sluchátka mobil nedělají. No a ještě jeden poznatek: až budete strkat jack od sluchátek do redukce, pořádně přitlačte! Já se pořád divila, proč mi sluchátka nejdou. Teprve až jsem vyvinula trochu hrubé síly a jack do redukce pořádně přimáčkla, bylo vše ok.

Při běžném používání telefonu mi trochu překážel fakt, že (pro mě) důležité prvky ovládání, které vyjíždějí z horní rolovací lišty, byly až ve druhém listu této lišty. Konkrétně mi jde o vypnutí zvuku (nebo nastavení režimu „nerušit“) a o ovládání Bluetooth. Tohle mě zdržovalo.

Čtečku otisků prstů jsem už jednou zmínila. Konkrétně to, že při načítání otisků prstů je potřeba předem mít vymyšleno, jak vlastně nejčastěji svůj telefon držíte nebo zvedáte třeba ze stolu, vyndáváte z kapsy. A podle toho ukládat pokládat prsty na čtečku, když si odemykání otiskem nastavujete. Je možno nastavit otisky více prstů, v tomhle ohledu je telefon univerzální a nenutí vás brát jej stále do stejné ruky.

Focení nabídlo spoustu možností a efektů. Tak nějak jsme u telefonů střední a vyšší třídy už zvyklí, že můžeme s fotkami i videem dělat kde co. Moto Z3 Play nabízí třeba tyhle vychytávky:

  • funkce cinemagraph – ta uloží do jedné fotky ve formátu „.gif“ několik snímků za sebou, kdy ve výsledku se budete dívat jakoby na filmový spot, kde se pohybuje však jen to, co k pohybu vyberete. Velmi veselé, už jsme mnohokrát odzkoušeli!
  • funkce slow motion, kde můžete snímat spousty snímků za vteřinu a pak si video pustit zpomaleně, přitom ale dobře vidět každý detail
  • funkce timelapse neboli časosběr, což je v podstatě focení jednoho místa v různých časech, přičemž se snímky v aplikaci následně spojí do plynulého videa
  • automatické je rozlišování obličeje a zaostřování na něj, i když s foťákem (telefonem) docela třesete – třeba při chůzi

Ocenila jsem možnost, kterou nabízí aplikace pracující s fotkami. A tou možností je úprava světla na již hotové fotce. Telefon dokáže dopočítat obraz na fotce tak, aby na tmavších místech bylo více světla a bylo na nich vidět více detailů. Tmavšími místy jsou myšlena ta, zpoza kterých přicházelo světlo, třeba z okna.

Celkově bylo focení s tímto telefonem jedna báseň. Fotky, co jsou tady jako ukázkové, jsou výrazně ořezané a naředěné, protože v plné velikosti mají i čtyři mega. Na originálu je však vidět každý detail. A to i tehdy, když jsem fotila venku, v oparu, v běžném světle, slunce za vrstvou právě toho oparu. Nejsem ve focení nijak zdatná, ale i přes to mi vycházely krásné snímky.

Nepřišla jsem na to, jak vyrušit hlášky systému Android o tom, že mi některé aplikace vybíjejí baterku. No, hernajs, tak když aplikace používám, tak mi logicky tu baterku budou vybíjet. A jestliže jsou to aplikace k chytrému náramku nebo chytrým hodinkám, které mám s telefonem propojeny přes Bluetooth hlavně kvůli notifikacím, tak je jasné, že je mám stále zapnuté a že na provozu telefonu se to projeví. Rozhodně ale nepotřebuju, aby mě telefon stále zahrnoval upozorněními, že mi tahle aplikace bere víc baterky, než on by si představoval.

Jako další zklamání musím uvést délku nabíjecího USB kabelu. Je fakt nedostačující. Ve vlaku, když jsem chtěla telefon zkusit přistrčit do zásuvky, mi pak telefon nedosáhl ani na opěradlo sedadla, natož na stoleček. Raději jsem ho zase hned odpojila. Jenže vzhledem k tomu, že tenhle kabel je speciální, dobíjí zároveň telefon i powerbanku, nelze argumentovat slovy, že si někde za pár kaček můžu koupit kabel delší.

Vyzkoušela jsem samozřejmě i odemykání pomocí skenu obličeje. Celkem pohodlná metoda. Stejně tak udržování telefonu v odemknutém stavu, dokud se na něj dívám. Odemykání bylo spolehlivé, ale samozřejmě pouze do určité míry osvětlení obličeje. V šeru to ještě šlo, v noci při minimálním osvětlení obývacího pokoje jednowattovou lampičkou už ne.

Vyhovovala mi předinstalovaná aplikace „Soubory“, jinými slovy správce souborů. Takže jsem si nemusela žádného průzkumníka stahovat, což bylo příjemné. Potřebuju mít přehled o souborech a složkách v telefonu, takže po správci souborů se vždy pídím mezi prvními.

Video

Ukázkové fotografie focené s Moto Z3 Play

Aby se sem vešly, jsou neskutečně ořezané a naředěné. Výsledek focení se tedy těžko představuje v reálné kvalitě. Ale vězte, že fotky byly v originální verzi perfektní. Vytisknout by se daly snad i jako tapeta na stěnu nebo alespoň velkoformátový obraz. Ukládaly se ve velikosti okolo 5 – 6 MB.

Hodnocení

[maxbutton id=”1″ url=”https://www.alza.cz/search.htm?exps=Moto%20Z3%20Play?idp=6415&banner_id=19437″ ] [maxbutton id=”2″ url=”https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Moto+Z3+Play#utm_source=geeklife.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20538&utm_content=Text%20link” class=”heureka-hn-link” ] [maxbutton id=”6″ url=”http://www.anrdoezrs.net/links/7635520/type/dlg/https://www.mall.cz/hledej?s=moto%20z3%20play” ]

9 Naše hodnocení
Moto Z3 Play – fakt je si s čím hrát. I díky Moto Mods

Moto Z3 Play je velký, designově vydařený a hlavně výkonný telefon střední třídy. A s využitím Moto Mods jej zařadím i do vyšší střední třídy. S dobrým foťákem, pohodlnou aplikací k úpravě fotek. S téměř nekonečnými možnostmi rozšiřování pomocí Moto Mods. Hluboké indigo na skleněných zádech, úžasný Super AMOLED displej s opravdu hlubokou černou. Neskutečná jemnost displeje, možnost natáčet téměř ve 4K. Telefon s rychlou odezvou, u kterého nemusíte na nic čekat. Na čtečku otisků je nutné si trochu zvyknout, stejně jako na otáčení domovské obrazovky, pokud chcete ponechat možnost otáčení displeje třeba při surfování internetem. Předinstalovaných aplikací je minimum, navíc je většina z nich prakticky využitelná. Plná výbava Moto funkcemi, které ocení každý uživatel mobilu.

[maxbutton id="1" url="https://www.alza.cz/search.htm?exps=Moto%20Z3%20Play?idp=6415&banner_id=19437" ] [maxbutton id="2" url="https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Moto+Z3+Play#utm_source=geeklife.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20538&utm_content=Text%20link" class="heureka-hn-link" ] [maxbutton id="6" url="http://www.anrdoezrs.net/links/7635520/type/dlg/https://www.mall.cz/hledej?s=moto%20z3%20play" ] 

PRO
  • Super AMOLED displej a aktuální design
  • výkonný a rychlý systém
  • Moto Mods
  • dobrý foťák
  • aplikace pro úpravu fotek
PROTI
  • vyšší cena
  • na čtečku na hraně telefonu je nutné si zvyknout
  • foťák hodně trčí ze zad
  • piny je nutné překrýt krytem, když není nasazený žádný z Modů
  • vyšší hmotnost při využití Powerbank Moto Mod

👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.

9 Komentáře
  1. Jejda 🙂 sice skoro jako Lomikar do roka a do dne od recenze, ale nedá mi to 🙂 tam jak píšete o té horní liště že Vám nevyhovuje pořadí těch funkcí, tak ty lze zcela jednoduše změnit, ťapnout na tužtičku a poté libovolně přeskládat…

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 13.11.2019 at 6.38

      Jj, taky už jsem na to přišla, snad 2 týdny po odeslání recenze. Ale už jsem ji měnit nechtěla. Já nejsem odborník, recenzuju čistě uživatelsky a učím se za pochodu. Takže i ta recenze je procesem vývoje 😉

  2. Jj a co ten displej, je tak hodně citlivý na dotek, že reaguje třeba i nechtěně? Čtečka na boku mi nevadí, ale tlačítko vypínání na druhé straně, nepřekáží tam a jak snadno jde zapnout, má lehký stisk anebo jde ztuha? Vím… je to po roce, ale teď je ta Motorola Z3 Play za krásné 4000kč

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 13.11.2019 at 8.11

      Franto, já měla z toho telefonu velmi příjemný dojem. Displej je citlivý, ale to je o zvyku s ním zacházet. Tlačítko se zapínalo snadn, pokud si vzpomínám, žádné velké problémy jsem s ovládáním telefonu neměla. A bez powerbanky byl nádherně placatý 😉

      • já se právě ptám na to tlačítko na boku proto, že pokud jde snadno zapínat, tak jestli se mi nebude samovolně zapínat třeba v kapse nebo v batohu… a v jedné recenzi psali, že LTE je na primární SIM, čili na druhé je pouze 2G (3G) i když se v nastavení přepnou SIMky?

        • Avatar photo
          Lenka Rutteová 13.11.2019 at 8.36

          Franto, za rok mi prošlo rukama několik telefonů k recenzi, takové detaily už si fakt nevybavím. Tlačítko, pokud jej zmáčknete, nic neznamená, dokud neodemknete telefon. Je přece jedno, na které straně je, ne? Může se zmáčknout tam i tam. Ohledně SIM fakt nevím…

  3. Jj vím že je to dlouho od recenze, proto je nesnadné se ptát na detaily, i tak ale velmi děkuji za rychlé odpovědi

  4. Ono nebylo kde si tu Motorolu osahat a vyzkoušet, protože od začátku prodeje měla exkluzivitu Alza a to byla za 9990kč, letos ji doprodávala za 5990kč no a teď Datart/Euronics nejprve za 4999kč a teď slevnili na 3999kč
    Mimochodem, tohle je poslední modulární Motorola na našem trhu, protože Moto Z4 se sem nedostane a další Motoroly s Moto Mods už nebudou

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo