35 palců od AOC – až oči přecházejí

Z dnešního pohledu jsou vzpomínky na starší monitory úsměvné. Můj první kousek byl značky LEO s velikostí 14″ a protože to bylo dost před rokem 2000, kdy mi trůnil na stole, pochopitelně to bylo klasické CRT, tedy bílá krabice. Časem jsem přešel na 19″, které stále trůnily v krabici a přenos na LAN party plně nahradil fitko. Dneska jedu na 2×23″, ale když se mi naskytla možnost vyzkoušet monitor s uhlopříčkou 35″, neváhal jsem.

Jde konkrétně o model C3583FQ od AOC. Abyste se netrápili, kolik je 35″, tak prozradím, že jde o skoro 90 centimetrů.  To je pro běžného uživatele extrémní hodnota. Ale AOC s tímhle kousek rozhodně nemíří na masové prodeje.

monitor-AOC-C3583FQ-BS

Jednak cenovka přes 16 tisíc  představuje spíše částku, za kterou běžný smrtelník koupí celý desktop. Technické specifikace monitoru taky minimálně pro herní zážitky vyžadují slušný hardware, protože rozlišení tohohle macíka je slušných 2560×1080@160Hz. Samozřejmě si můžete nastavit i menší, ale obraz poté už nepřináší wow efekt.

A ten se zákonitě dostaví. A několikrát. Poprvé, když monitor nesete. Pár kilo má a rozhodně jej nedávejte na poličku, co drží na vrutech ve zdi. Tento monitor patří jednoznačně na stůl. Monitor si můžete mírně natočit nahoru.

Další wow si užijete při běžné práci s počítačem a protáhnou se i vaše krční svaly. Pracovní plochy je při kombinaci uhlopříčky a rozlišení tolik, že nebudete pomalu vědět, co s ní. Dokonce si ji konečně můžete rozdělit třeba na dvě a pracovat ve více programech najednou na jediném monitoru.

Speciálním zážitkem jsou webové stránky. Dnes převažuje bílý design posazený na střed zobrazovače. Z většiny webů, jak je znáte, se stane nudlička uprostřed displeje. A není to vůbec na škodu, bílý prostor po krajích je osvěžující a dost mi zlepšil orientaci na stránkách, které rozhodně s reklamními bloky nešetří.

monitor-AOC-C3583FQ-BS-zakriveny

Ty pravé orgie přicházejí zákonitě až s hrami. Dnes jsem už spíš rekreant a pravidelně hraji pouze Battlefield 4. Musím říct, že zakřivený monitor mi původně přišel jako až marketingová hloupost, ale na velkém displeji mě vtáhl do hry o moc více. K tomu přidejte vysoké rozlišení. Prostě prvních pár minut jsem se jen kochal. Odvrácenou stranou mince je nutnost mít v PC hardware, který tohle utáhne.

Podívejte se pěknou video recenzi v angličtině nebo čtete rovnou dále.

Specifikace

Na monitoru najdete obří sbírku konektorů. Nechybí nic ze současných standardů. Špičková je i odezva 4 milisekundy a dost vyčnívá i obnovovací frekvence 160 hz.

Spodní podstavec je plastový, noha, která drží tělo monitoru, je kovová a je ukrytá pod krytem s lesklého plastu.

 • Velikost 35″
 • Formát obrazovky 21:9
 • Rozlišení 2560×1080@160Hz
 • Vstupy D-Sub , DVI , HDMI , MHL , Displayport (2x IN)
 • Jas 300 cd/m2 (type)
 • Kontrastní poměr 2000:1
 • Doba odezvy 4 ms
 • Funkce Plug and Play, i-Menu

Závěr

Znám několik lidí, kteří si potrpí na nejnovější a nejlepší hardware. Monitor C3583FQ je rozhodně kousek, který si zaslouží jejich pozornost. My ostatní se zasníme a pak se vrátíme ke svým běžným kouskům. U Battlefieldu se mi ale rozhodně bude stýskat.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

   Leave a reply

   GeekLife.cz