LG Lifeband Touch – když vykročíte špatnou nohou

Moje záliba v tzv. fitness trackerech je docela známá. Když se mi proto naskytla možnost otestovat první takový náramek z dílny LG, byl jsem zvědavý. Kromě standardního trackingu sliboval totiž displej a některé z notifikace z mobilu. A jak test dopadl? Ehm, rozpačitě.

LG Lifeband Touch FB84, tak zní oficiální jméno náramku, který na první pohled zaujme netradičním designem. Nejedná se totiž o klasický pásek, po obvodu není plně uzavřený. Nápad zajímavý, ale několikrát jsem si jej strhl z ruky, když jsem si sundával ze zad batoh. Jinak držel dobře, i když prvních pár dnů jsem se docela bál.

Další věci, které si všimnete na první pohled, je displej. Večer je opravdu parádní a na ruce je to hotové sci-fi, když jej zapnete.

LG Lifeband Touch

Zato přes den je to jiná káva. Když jen trošku svítí slunce, nevidíte prakticky nic a v diskusích jsem viděl hezký názor, že kvalitou diplej připomíná první hifi věže s displejem. Opravdu nevím, jak si vysvětlit, že něco takového projde uživatelským testováním u výrobce a dostane se až k uživatelům. Vlastně vím, bylo to levné a pár lidí se asi chytí.

K čemu vlastně Lifeband displej má? Umí na něm zobrazovat data o vašich denních výkonech a pak také nofitikace z telefonu. Notifikace jsou teď trendy a LG to tedy zkusilo. Pro údaje o volání a textové zprávy to funguje docela hezky. Nic dalšího ovšem do pásku nedostanete.

Další z funkcí displeje jsou hodinky. To se mi líbí, fitness trackery je lepší nosit na nedominatní ruce a nezbyde vám místo na hodinky. Takže hodinky super, ale vidíte na ně pouze večer nebo si musíte hodně stínit druhou rukou.

Displej je dotykový a dotykem se tedy přesunujete mezi jednotlivými údaji, nebo aktivujte měření konkrétní sportovní aktivity. Ano, i to Lifeband umí, k dispozici máte vlastní měření s “tlačítky” Start a Stop. Ač jsem se usilovně snažil celý měsíc, nikdy jsem nenabyl stoprocentní schopnosti zapnout tlačítko, kdy chci a jak chci. Displej je prostě citlivý velmi zvláštně. Dobře funguje gesto přikrytí, kterým tlumíte budík.

Když už jsem nakousl budík, ten pásek také nabízí. Vibrace jsou ale ve srovnání s Fitbit Flexem výrazně slabší. Tady mě napadá, že kdyby někdo prodával na ruku pouze vibrační budík, asi bych jej bral, protože toto tiché buzení mi vyhovuje.

K nabíjení jako obvykle potřebujete vlastní kolébku. Ta se nasazuje na pásek z boční strany displeje a musíte mírně zatlačit, aby pásek do kolébky zapadl a nabíjení mohlo začít. Plně nabitý pásek mi bez synchronizace vydržel 3-4 dny, což přičítám hlavně nepoužitelnému displeji, který jsem prostě nezapínal.

Vlastní appka

Vrcholem zoufalství je ale aplikace. OK, design má každý rád jiný a LG se drží asijským vlivů. Aplikace ale skoro každý den spadne a hádejte co. Z menu aplikací ji prostě nespustíte? Jediný trik, kromě opětovné instalace, je jít do Google Play a spustit ji odsud. Vyzkoušeno za vás asi 20x. Aplikace to samozřejmě slušivě schytává v hodnocení uživatelů a o ledasčem napovídá i datum aktualizace, které je 18.11.2014. Tohoto dítěte se prostě LG zřeklo.

Obsahově je jinak appka docela v pořádku a má zhruba to, co čekáte. Cíle, statistiky i v čase, trasy na mapě nebo zadávání výšky a váhy, to vše tam je. Z aplikací třetích stran umí komunikovat pouze s RunKeeperem nebo MyFitnessPal.

Finále

Rád bych o pásku napsal něco pozitivního. Potěšit může snad jen cena, ale jen v případě, že se na ni díváte jako na číslo. Adekvátní hodnotu za nic totiž nedostanete a je to škoda. Myslím, že LG už už chtělo mít na trhu svůj pásek a i když zohledním uvedení na trh na podzim 2014, byl to prostě uspěchaný krok, který u majitelů důvěru k LG určitě neposílil.

Děkuji CZC.CZ za zapůjčení pásku.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz