Lenovo Moto X4 – když chcete víc

Jakožto majitelka Lenovo Moto E4 a zároveň “testovačka” chytrých hodinek a náramků jsem se dostala do situace, kdy mi Bluetooth 4.1 už nekomunikovalo s většinou nových modelů nositelností. Takže jsem mužovi neustále brala jeho Xiaomi Mi Note 3, kde je Bluetooth 5, abych mohla hodinky či náramek otestovat. To ovšem není zrovna ideální stav, že…

Na řadu tak přišlo rozhodnutí, že upgraduju náš smartphonový park něčím s Bluetooth 5.0 a že své Moto E4 přesunu k mamince. Jenže co koupit? Věděla jsem, že chci zůstat u Moto telefonů, protože Moto Display mi nikdo jiný nenabídne (zatímco ostatní teprve odemykají telefon, já už mám přečtenou zprávu nebo email a na zprávu už i odpovídám). Věděla jsem, že chci rychlý stroj s aspoň trochu solidní výdrží baterky, s Bluetooth 5.0, se slušným foťákem, co má alespoň průměrnou světelnost a dobrou aplikaci k focení.

Moto Mods bych moc nevyužila, takže řadu Z jsem rovnou vynechala. Powerbanka v podobě Moto Mod je sice fajn, ale je těžká. Řada G nabídne solidní výkon až ve větší plácačce, kterou taky nechci. Navíc je tu Bluetooth jen 4.2. Motorola One je sice krásný a skladný model, ale hardwarově mě úplně nezaujala.

Ovšem když jsem se pustila do načítání parametrů řady X, zpozorněla jsem: Moto X4 má přijatelné rozměry, klasickou baterii, USB-C – ale zachovali tu i 3,5 mm jack, správné Bluetooth (pro mě), RAM 4 GB a i dost velkou paměť. Snapdragon je také z vyšších, slušný takt procesoru, k tomu aktualizace na osmičkový Android. A pro mě dostatečně dobrá grafická karta řady 508. Volba byla jasná.

Když jsem se začala rozhlížet po obchodech, dost jsem byla některými prodejci vytočená. Proč? Na Heuréce si inzerovali své nabídky jako Moto x4 ve verzi 4GB/64GB (RAM/ROM), ale když jsem na jejich nabídku klikla, v obchodě mi za cenu varianty 4/64 GB chtěli podstrčit 3/32 GB. Možná ještě dnes najdete můj dotaz u prodejce Expert Elektro. Dodnes (2.1.2019) mi z obchodu na mou otázku neodpověděli… Na variantě 3/32 GB sice není nic špatného, ale já prostě chtěla silnější výkon. Vyšší cenu u něcjterých obchodníků si vysvětluju nabídkou novějšího modelu roku 2018 (Moto X4 vyšlo v roce 2017, ale už za rok mělo celkem zajímavý upgrade).

Nakonec jsem s nákupem přece jen uspěla a telefon mám doma. Jak se s ním pracuje? Co zvládá? A vybrala jsem vůbec dobře?

Obsah recenze

Balení

Smartphone Lenovo Moto X4 mi přišel v krabičce nevalné tyrkysové barvy, v poněkud zašedlém odstínu. Na barvě krabičky sice vlastnosti telefonu nestojí, ale první dojem nebyl zrovna OK (jistě se najdou lidé, kterým barva padne do oka hned).IMG 20181221 100303

Výbava, se kterou telefon přišel, je dostatečná. V krabičce byla turbo nabíječka se výstupem 3V. K tomu datový USB-C kabel, špuntová sluchátka se dvěma sadami náhradních špuntíků, jehla na vysunutí hybridního šuplíčku na SIM kartu a paměťovou kartu.

K tomu samozřejmě nezbytné manuály, kde byla i čeština. Citelně chybí silikonové pouzdro, to považuju už za standardní výbavu vyšší střední nebo vyšší třídy, kam se dá Moto X4 směle zařadit.

A tady další pozor (první pozor bylo při nákupu), moto X4 má v prodeji dvě generace, kdy ta druhá se mírně liší od první generace tvarem, velikostí a umístěním ovládacích prvků. Takže při nákupu silikonového obalu dejte pozor, zda máte Moto X4 2017 nebo Moto X4 2018. O důvod víc, aby byl obal rovnou součástí balení. Tohle v Motorole nedomysleli.

Design a konstrukce

Motorola Moto X4 je elegantní telefon s tělem ze skla a kovu. Nejde sice o bezrámečkový kousek, ale ruku na srdce: vykrojený displej, to není nic pro mě. Já chci vidět notifikace, ne je mít schované ve výkroji. Telefon perfektně padne do ruky. Displej je sice víc než pětipalcový, ale pořád ještě má telefon rozumné rozměry na nošení v kapse. Velikostní parametry jsou následující:

  • rozměry (v x š x h): 148.3 x 73.4 x 7.9 mm
  • hmotnost: 163 g

A jak telefon vypadá? Design je typické Lenovo Moto, ve stylovém provedení. Vpředu i vzadu najdete sklo, rámečky jsou kovové. Konstrukce je pevná, nic nevrže, nehýbe se. Telefon má vodotěsné (!) provedení ve standardu IP68.

Jak vidíte na fotkách, já jsem sáhla po barvě SuperBlack. A fakt je černo-černá. Ovšem, otisky prstů jsou na zadní straně setsakramentsky rychle vidět. Tohoto problému mě samozřejmě zbaví silikonové pouzdro, které si tedy bohužel musím dokoupit (a vybrat to správné – mám verzi roku 2018).

Co nabídne zadní strana, mimo hluboké černé? Samozřejmě fotoaparát a samozřejmě duál. Řada X ještě na tři nebo čtyři čočky nepřešla. Dvě čočky bohatě stačí (mně). A jsou uspořádány ještě typicky motorolovsky, tedy do tvaru obličeje (i s diodami). Parametry zadního fotoaparátu jsou následující:

  • kapacita: 12 Mpx a 8 Mpx
  • světelnost: f/2.0 a f/2.2
  • blesk: přisvětlovací dvoudioda dvou barev
  • maximální rozlišení fotek: 4 000 x 3 000 px
  • rozlišení videa: 1 280 x 720 px rychlostí 30 snímků za vteřinu
  • optická stabilizace chybí

Mám potřebu zdůraznit, že obě zadní kamery mají vysoké rozlišení. Mnohé modely telefonů totiž sice mají hlavní zadní kameru pěkně nadupanou, ale ta druhá má pak kapacitu třeba jen 2 MPx. To se tady nestalo.

Na zádech telefonu je ještě mikrofon a logo Motoroly v kontrastním šedém pozadí.

Levá hrana telefonu je ponechaná čistá. Jen chladný kov a čirá čerň. Pravá hrana má klasické androidovské prvky, tedy hlavní tlačítko napájení pro zapnutí, vypnutí, probuzení a uspání mobilu, dále kolébku hlasitosti. Tlačítka jsou samostatná a jsou od sebe odlišena povrchovou úpravou, hlavní tlačítko je trochu zubaté.

Na horní hraně nejdeme jen mikrofon, designový zabroušený proužek, a výsuvný suplíček na SIM kartu a paměťovou kartu. Šuplíček je hybridní, takže do něj dáte buď dvě SIM karty nebo jednu SIM a jednu paměťovku. Ta přitom může mít kapacitu až 2 TB. Ale pozor, u původní verze Moto X4 jde použít „pouze“ 256 GB.

Dolní hrana nese USB-C konektor, k tomu kombinovaný 3,5 mm audio jack konektor. Dále nutné nápisy o recyklaci a modelu. Ještě dva designové proužky – a to je vše. Přední strana pak dostala displej překrytý ochranný sklem Corning Gorilla Glass v3 (mimochodem, Gorilla Glass je i na zádech telefonu). Plocha displeje tvoří dle výrobce 68,32 % plochy přední strany.

Pak je zde ještě reproduktor sluchátka, přední fotoaparát s diodou, mikrofon a čtečka otisků prstů, kterou lze využít i jako ovládací prvek k navigaci v telefonu. Nechybo nápis „moto“.

Méně nápadné jsou notifikační dioda a nezbytné senzory, bez kterých by byl telefon „splepý“ a nereagoval by na okolní podněty tak, jak už jsme si u smartphonů (rádi) zvykli. Pojďme se ale ještě zastavit u přední kamery:

  • kapacita: 16 Mpx
  • světelnost: f/2.0
  • blesk: přisvětlovací dioda
  • maximální rozlišení fotek: 4 640 × 3 480 px
  • rozlišení videa:
    • 3840 x 2160 px rychlostí 30 snímků za vteřinu,
    • 1920 x 1080 px rychlostí 60 snímků za vteřinu
  • optická stabilizace chybí

Jistě jste postřehli, že jsem nezmínila hlavní reproduktor telefonu, který bývá nejčastěji na dolní hraně. U Moto X4 ho nehledejte, za hlavní reproduktor byl zvolen ten ve sluchátku, další tu není. Reprodukce zvuku je však na tuhle pidi velikost překvapivě dobrá. Na videa bohatě stačí. A písničky si stejně pouštím přes Bluetooth reproduktor – z telefonu by zněly příšerně.IMG 20181221 091706

Možná trochu zklamou brady telefonu. Jsou totiž poměrně velké. To zvětšuje rozměry telefonu a zhoršuje možnosti jeho ovládání jednou rukou. Displej si samozřejmě můžeme zmenšit, když se chceme v telefonu hrabat pouze jednou rukou, pak je ale dost těžké se trefit do drobnějších prvků. Já mám celkem malé ruce a krátké prsty, tahle velikost telefonu je pro mě asi  maximem toho, co dokážu ovládat jednou rukou.

Displej

Ani malý, ani velký, ani dokonalý, ale ani zastaralý. To je asi to hlavní, co o displeji napsat. Není to AMOLED, ale zobrazuje perfektně. I černá je na něm hezky černá. Jedná se o displej IPS LCD, kapacitní, dotykový. A jeho číselné parametry jsou tyto:

  • úhlopříčka: 5,2 palce
  • rozlišení: Full HD: 1920 x 1080 px
  • jemnost displeje. 424 PPI
  • poměr stran: 16:9

Displej je jemný, rastr není na první pohled vůbec vidět. Teprve až na obrazovku kápnete malou kapičku vody, tak rastr jemně vystoupí (díky zvětšení onou kapkou vody). Grafická karta je na současnou dobu také dost výkonná, takže i 4K videa vypadají na telefonu k světu.IMG 20181221 091026

Hrám já sice nehoduju, ale syn sem na můj pokyn nainstaloval jakousi adventure hru s lepší 3D grafikou – a telefon se s ní popral prý ukázkově, včetně vykreslení prostředí. Tak mi nezbývá, než mu věřit.

Tapet je k výběru velká řada, plus vaše fotky nebo stažené soubory, možnosti personalizace obrazovky jsou nekonečné. Na screenshotech vidíte tapetu časoprostoru staženou zvenčí, dále tapetu s vesmírnou tématikou, ta je přímo z nabídky telefonu.

Displej je na dnešní dobu spíš menší, navíc jsou tu k ovládání softwarová tlačítka, která také vezmou kus obrazovky. Ovšem ta se dají převést i mimo displej! A spousta místa se pak na displeji ušetří.

Kam se mohou softwarová tlačítka v podobě kolečka, čtverečku a trojúhelníku posunout? Do čtečky otisků prstů. Díky tomu máte k dispozici celou obrazovku. Jak potom ovládání funguje?

  • místo kolečka (návrat na domovskou obrazovku) jen rychle klepnete na čtečku
  • místo čtverečku (seznam otevřených aplikací) jen přejedete po čtečce zleva doprava
  • místo trojúhelníčku (krok zpět) jen přejedete po čtečce zprava doleva

Co se jasu displeje týká, škála intenzity světla je dostatečná, od velmi tlumené pro noční použití, až po velmi jasnou pro dobrou viditelnost na slunci. Automatické přizpůsobování jasu funguje poměrně rychle, zatím se mi nestalo, že bych na změnu jasu musela čekat nějak přehnaně dlouho.

Obrazovka jde rozdělit na dvě samostatná okna. Při velikosti displeje se dá rozdělení celkem dobře využít – a hlavně se může posouvat hranice oken, jak jsme zvyklí i od jiných modelů a značek smartphonů.

Nastavení barev a kontrastu najdeme klasicky v oblasti nastavení telefonu. Na výběr je kontrast vysoký nebo běžný, zobrazení standardní či živé, teplota barev studená, neutrální nebo teplá. Mně nejvíce vyhovuje kombinace živých barev a teplých tónů.

Konektivita a úložiště

Lenovo Moto X4 má téměř veškerou konektivitu, kterou dnes vyžadujeme, chybí infraport (asi ne každému), ale chybět by mohlo i FM rádio. Parametry připojení a komunikace telefonu s okolím jsou jinak potěšující:

  • Wi-Fi 802.11, a/ac/b/g/n/n 5GHz
  • Bluetooth 5.0 BR/EDR + BLE
  • USB-C
  • 3,5 mm audio jack
  • NFC
  • GPRS, EDGE, UMTS/HSPA, LTE (datové přenosy)
  • GSM, 3G, 4G LTE (telefonní sítě)
  • GPS a další technologie navigace

Data si můžete uložit na 64 GB vnitřní úložiště. Reálné volné místo je necelých 46 GB, zbytek je zabrán operačním systémem a předinstalovanými aplikacemi. Systém samotný (Oreo) zabere 13 GB. Pro vyznavače čistého Androidu tu mám dobrou zprávu: nainstalovaných aplikací je minimum. Jen klasické systémové záležitosti, dále aplikace typu „Kalkulačka“, na které už jsme zvyklí všude, plus něco málo z pracovních aplikací typu dokumenty, tabulky apod.

Bloatware je na minimu, rozhodně není nutné telefon hned po uvedení do provozu čistit od balastu. Na druhou stranu, pokud jste spíše příznivci zajímavých (a hlavně propagačních) aplikací instalovaných výrobcem, budete muset sáhnout k jinému výrobci.

Už jsem zmínila, že do telefonu lze dodat paměťovou kartu. Musíte ale počítat s tím, že ji neintegrujete do vnitřního úložiště, tuhle funkci moto X4 bohužel ještě nemá.

Výkon, výdrž, nabíjení

Výkon je to, co jsem při výběru telefonu považovala za téměř hlavní parametr. U mého starého Moto E4 už jsem totiž bývala občas nervózní, že se aplikace ne a ne načíst nebo ne a ne přepnout. Než se mi u poklady načetla zákaznická karta konkrétního obchodu, tak to občas bylo až nepříjemné čekání (pro srovnání: Moto E4 má 2/16 GB). U Moto X4 zatím všechno frčí hned. Výkonově je na tom smartphone takto:

  • procesor: osmijádrový Qualcomm Snapdragon 630
  • jádra procesoru: Cortex A53
  • takt procesoru: 2,2 GHz
  • operační paměť RAM: 4 GB (jsou i varianty Moto X4 se 6 GB RAM, ale ne na středoevropském trhu – pro takový výkon musíte sáhnout třeba do Indie, my holt nejsme pro Lenovo lukrativní trh)
  • architektura procesoru: 64 bit
  • operační systém: Android 7.1 Nougat – hned po spuštění telefonu byl akrualizovaný na Android 8.0 Oreo
  • grafická karta: Adreno 508

Výdrž na jedno nabití je při běžném používání na dva dny, respektive den, noc a den. Běžné používání je z mého pohledu: zapnuté Bluetooth, několik hovorů, zprávy z chatů a SMS, emaily, občas brouzdání po internetu, nějaké psaní do dokumentů a pár desítek minut práce ve sdílených online prostředích.Screenshot 20181221 084527

Nabíjení je snadné a rychlé: USB-C konektor a k tomu ještě turbo nabíječka doplní baterii za hodinku a kousek. Po pár minutách nabíjení jste na kapacitě dostačující na několik hodin provozu. Konkrétně 15 minut nabíjení postačí na 6 hodin provozu.

[maxbutton id=”6″ url=”http://www.anrdoezrs.net/links/8752375/type/dlg/https://www.mall.cz/hledej?s=motorola+moto+x4&b” ] [maxbutton id=”2″ url=”https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=motorola+moto+x4#utm_source=geeklife.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20538&utm_content=Text%20link” class=”heureka-hn-link” ] [maxbutton id=”1″ url=”https://www.alza.cz/?idp=6415&banner_id=22165&search.htm?exps=motorola%20moto%20×4″ ]

Ovládání

Ovládání je snadné, rychlé a díky Moto Displeji a Moto Povelům neskutečně jednoduché. Ve výsledku jde o svižný telefon, kterému můžete dávat povely ve „zkráceném řízení“ – to znamená, že mnoho povelů vůbec není nutné odemykat obrazovku.

Jen telefon vezmete do ruky a pohnete s ním předem definovaným způsobem. A je to, telefon už dělá, co potřebujete: třeba se ztiší, nebo fotí nebo svítí zadní diodou nebo odmítne hovor, případně třeba zobrazí, co všechno se v něm dělo, když jste byli pryč. Snadné, rychlé, a hlavně velmi praktické. Tohle je (pro mě) nejvyšší přidaná hodnota telefonů od Motoroly, pod taktovkou Lenovo.

Systém je klasický Android, není narušován výrobcem a doplňován o žádné nadstavby, které známe třeba z Huawei, Samsungu nebo Xiaomi. Prostě jenom Android plus vymakané moto Funkce a Moto Displej. Které konkrétně?

Všechny najdete podrobně rozepsané u recenze Moto G6 Plus, kde je většina ovládacích Moto funkcí stejná. Jediné, co v Moto X4 nenajdete, je „Odemknout zvednutím“ – to je funkce, kdy se telefon odemkne, jakmile jej zvednete proti svému obličeji.

V Moto X4 je místo téhle funkce něco jiného: „Uchopením spustit Displej Moto“. V čem je rozdíl? Moto X4 poté, co jej chytnete do ruky, rozsvítí Displej moto, na kterém máte zobrazeny všechny přišedší notifikace, a kde můžete směle odpovídat na zprávy bez toho, abyste museli obrazovku odemknout.

Z mého pohledu skvělá výměna, mnohem praktičtější a využitelnější. Není nutné vyndávat telefon z tašky a namířit jej proti očím, abyste viděli, co se v něm v posledních minutách odehrálo. Stačí jen sáhnout do tašky, povysunout telefon spodní stranou napřed (notifikace jsou na spodní straně displeje) a hned všechno vidíte a také se můžete rozhodnout, zda telefon necháte v tašce nebo jestli je potřeba ho vyndat a něco řešit.

Telefon reaguje rychle, mezi aplikacemi přechází za minimum času. I když mám aplikací otevřených přes deset, mezi nimi i velké žrouty typu Skype, je telefon rychlý a svižný. Dotyková vrstva je krásně citlivá, povely není nutné opakovat, telefon zaznamená i jemné doteky, někdy reaguje dokonce i na těsné přiblížení prstu.

Postřehy z používání

Postřehy jsou veskrze pozitivní.

Například foťák a jeho aplikace jsou dovedeny do propracované podoby. K dispozici je spousta nastavení, doplňků a efektů. Práce se světlem nebo zaostřování dotykem na displej jsou důležitými drobnostmi, které usnadňují focení a použití výsledných fotek. Co od fotící aplikace ještě čekat?

Fotografie

  • režim Portrét – fotka bude zaostřena na člověka, ale pozadí se rozostří. Tím se umocní vyniknutí člověka nebo třeba zvířecího miláčka na snímku
  • výřez – co jste nafotili v popředí, to můžete vyříznout a vložit na jiné pozadí. Respektive aplikace to za vás rovnou vyřízne, na fotce je jen focený objekt, o který jste projevili zájem. A aplikace rovnou nabídne možná pozadí, na která lze vyfocený objekt přidat. Celkem zábava!Screenshot 20181221 084309
  • přímá barva – přímo si vyberete, kterou barvu chcete na fotografii ponechat, ostatní bude černobílé.
  • panorama – klasické panoramatické snímky až do 360 stupňů
  • skenování textu – zatím ne v češtině, ale jinak skvělá aplikace pro přepis textu z fotky do dokumentu a také jeho vyhledávání na webu, pokud potřebujete.
  • filtry obličeje – oblíbené veselé doplňky ke snímkům obličeje, třeba brýle, kočičí nebo králičí uši a vousy, helma skafandru astronauta atd.Screenshot 20181221 084325
  • Google Lens – vyhledávání na webu podle fotky. Můžete vyfotit nápis, krajinu, výrobek. Google podle fotky pozná, o co jde a hned vám vyhodí výsledky z vyhledávače.
  • snadné přepínání mezi širokoúhlým a běžným focením – jen jedním ťuknutím na displej

Video

  • pomalý pohyb – neboli slow motion – můžete snímat spousty snímků za vteřinu a pak si video pustit zpomaleně, přitom ale uvidíte každý detail
  • YouTube živě – není co dodat
  • filtry obličeje – opět dokreslení veselých prvků k natáčenému obličeji, tentokráte ve videu.

Podrobné jsou i možnosti nastavení fotoaparátu, včetně nastavení manuálního doostření, ISO a podobných vychytávek, které zaujmou uživatele zběhlejší ve focení (otázkou je, zda si člověk, co se vyzná ve focení, pořídí tenhle telefon – jeho fotografická výbava je sice dobrá, ale mezi špičku rozhodně nepatří).

Telefon dobře sedí do ruky, takže se mi s ním i snadno manipuluje. Ovládání jednou rukou u něj také zvládám, přestože mám kratší prsty, než je průměr v čeké populaci. A to si ani nemusím zmenšovat plochu, na které se displej telefonu zobrazuje.

Jsem ráda, že telefon má 3,5 mm audio jack, že mi sluchátka nemusejí blokovat nabíjecí konektor. Připojení s PC bylo zatím vždy v pohodě, díky USB-C i zatraceně rychlé. Suprové je snadné přesunutí ovládacích dlaždic, které se rolují od horní strany displeje.

A neméně příjemná je nabídka dočasného účtu pro hosta nebo nabídka k přidání uživatele, kdy vlastně vytvoříte kompletně nové paralelní prostředí v telefonu. Tohle je sice funkce, kterou nabídnou snad všechny Lenovo Moto telefony, ale i tak stojí za zmínku.

Oceňuju aplikaci Soubory, takže jsem nemusela stahovat žádného externího správce souborů. Přece jen jsem zvyklá přistupovat k telefonu spíše jako k počítači (kterým samozřejmě je), takže přehled o souborech a složkách je pro mě zásadní. Do Moto E4 jsem si správce musela stáhnout, tady jsem měla ušetřenou práci.

Stejné je to s aplikacemi k tvorbě dokumentů a tabulek. Také tu byly. Do E4 jsem je musela napřed natahat. Plus pro mě. Trochu mě obtěžoval Outlook, na který nejsem zvyklá a ani ho nehodlám využívat. Stačilo samozřejmě zablokovat jeho oznámení, později ho i odinstaluju (když mě nic nepřesvědčí, že tahle aplikace je k něčemu dobrá).

Někteří z nás jsou zvyklí na Tempow nebo Alexu, jinými slovy aplikaci k ovládání více připojených Bluetooth audio zařízení najednou. Alexu lze po aktualizaci na Android 8.0 nainstalovat a plně ji využívat. Zatím jsem se do toho ale nepustila, to je výzva do budoucna.

Stejné to mám s platbami telefonem, brzy se chystám s nimi začít, “moje” banka tu možnost dává. Až vyzkouším, aktualizuju recenzi o zkušenosti a postřehy z tohoto procesu.

Ještě chci pochválit čtečku otisků prstů. Reaguje perfektně. Mám v ní načteny oba ukazováky a oba palce. To pro běžné použití stačí – ukazováky využiju k odemknutí, když je telefon položený třeba na stole. A palce, když telefon tahám z kapsy nebo z tašky. Využívám třeba i Smart Lock, kdy telefon zůstává odemknutý třeba při jízdě v autě (navigace) nebo když jsem na blízku s chytrým náramkem.

Video

Ukázkové fotografie focené s Moto Z3 Play

Hodnocení

[maxbutton id=”6″ url=”http://www.anrdoezrs.net/links/8752375/type/dlg/https://www.mall.cz/hledej?s=motorola+moto+x4&b” ] [maxbutton id=”2″ url=”https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=motorola+moto+x4#utm_source=geeklife.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20538&utm_content=Text%20link” class=”heureka-hn-link” ] [maxbutton id=”1″ url=”https://www.alza.cz/?idp=6415&banner_id=22165&search.htm?exps=motorola%20moto%20×4″ ]

9 Naše hodnocení
Lenovo Moto X4 - když chcete víc

Designový telefon, co není ani malý, ale ani velký. Má slušný výkon, vychytané Moto funkce, a jinak je to čistý Android. Kvalitní IPS LCD displej v klasickém formátu 16:9. Vymakaná aplikace k focení, fotoaparáty s celkem velkým rozlišením a dobrou světelností. Procesor sice nepatří k nejnovějším, ale má dobrý takt. K tomu 4 GB prostoru v operační paměti a také velké úložiště s možností rozšíření pomocí paměťové karty. Nejnovější BLE, tedy Bluetooth 5.0. Precizní dílenské zpracování, o kterém svědčí i certifikace IP68, která říká, že telefon přečká i dlouhodobé ponoření do vody. V designu mohou trochu vadit brady telefonu, protože jsou poměrně mohutné. Ale díky možnosti ovládat telefon přes čtečku otisků prstů můžeme využít displej až do posledního pixelu v posledním řádku. Pohodlnější by jistě byl displej v poměru 18:9, ale tímto směrem se telefony teprve začínají vydávat.

[maxbutton id="6" url="http://www.anrdoezrs.net/links/8752375/type/dlg/https://www.mall.cz/hledej?s=motorola+moto+x4&b" ] [maxbutton id="2" url="https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=motorola+moto+x4#utm_source=geeklife.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20538&utm_content=Text%20link" class="heureka-hn-link" ] [maxbutton id="1" url="https://www.alza.cz/?idp=6415&banner_id=22165&search.htm?exps=motorola%20moto%20x4" ] 
PRO
  • design a kvalita zpracování
  • dobrý výkon
  • nové Bluetooth 5.0
  • Moto funkce
  • dobrý foťák a jeho aplikace
  • čistý Android
PROTI
  • cena
  • velké brady telefonu, které zvětšují jeho rozměry
  • procesor by mohl být vyšší řady
  • SD kartu nelze integrovat do vnitřního úložiště

👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.

3 Komentáře
  1. A naco si stěžuješ co jsi chtěla, to jsi dostala!

  2. Že jsou dvě verze moto x4, lišící se rozměry slyším prvně. Ok, je verze 3/32 a 4/64, ale tímto to končí.
    Zajímalo by mne, kde autorka k tomuto tvrzení přišla. A zda si nespletla řadu x s g.

    • Odpověď Avatar photo
      Lenka Rutteová 13.11.2019 at 8.59

      Mi, telefon byl i v obchodech nabízen pod označením dvou generací (2017, 2018) a při nákupu obalu dávaly ty lepší obchody info o verzi, prootže fakt má jiné rozložení. Já si obejdnala oba obaly, lišily se…

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo