Jaké jsou nejlepší fitness náramky v roce 2017?

Fitness náramky již dnes nejsou jen levnými páskami z umělé hmoty, které umí základním způsobem monitorovat vaši aktivitu. Nová generace fitness náramků prodávaných od značek jako je Fitbit, Garmin, Misfit nebo Withings nabízí zákazníkům nekompromisní styl a současně umožňuje nonstop monitoring srdeční aktivity i sběr dalších údajů o jejich zdravotním stavu. Které jsou ty nejlepší pro různé použití v roce 2017?

Výběr toho pravého fitness náramku bude vždy založen na vašich individuálních potřebách a na tom, jak aktivní je váš životní styl. Zatímco někteří se budou poohlížet po jednoduchém testeru s počítadlem kroků a záznamem spánkové aktivity, jiní budou vyžadovat GPS přijímač pro běhání, pokročilou analýzu klidové tepové frekvence či maximální spotřeby kyslíku VO2 max. Dobrou zprávou je ale rozhodně to, že pro každého se na trhu něco najde.

Následující shrnutí prezentuje ty nejlepší fitness náramky a jejich funkce, díky jejichž seznamu pro vás bude jednodušší vybrat si ten pravý.

Nejlepší fitness náramek? Garmin Vivosmart HR+

Tento funkcemi a technologiemi napěchovaný náramek není ideální volbou pro každého, avšak široké portfolio funkcí a vysoká výkonnost mu právem zajistily řadu ocenění.

Garmin vívosmart HR+ L

Garmin vívosmart HR+ L

Vivosmart HR+ nabízí monitoring aktivity, srdeční frekvence i GPS, což z něj činí ideální přístroj pro ty, kteří by si rádi užili komfort a funkce prostředí podobného Fitbitu, příliš je ale neláká představa nutnosti mít u sebe po celou dobu běhu velký, chytrý telefon.

I přes to, že pro někoho bude náramek příliš tlustý, jeho displej se ani vzdáleně neblíží displeji přístroje Fitbit Alta HR a výdrž baterie je spíše slabá, náramek je zatraceně dobrý v oblasti notifikací, a navíc je vodotěsný až do hloubky 50 m. Zklamáním je však absence specializovaného módu pro plavání.

Nabídka statistik pro běh není nikterak oslnivá, pokud chcete něco víc než základní data o uběhnuté vzdálenosti, tempu nebo srdečním rytmu, budete se muset poohlédnout po specializovaných GPS přístrojích určených přímo pro běh.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • nonstop sledování srdeční frekvence
 • GPS

Kup teď na Alze! | Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

Ten nejlepší pro všestranné použití. Fitbit Charge 2

S modelem Charge 2 zvedl Fitbit laťku vysoko. I když očekávání, která byla opravdu vysoká, tak úplně nenaplnil.

Stejně jako klasické sledování kroků a spánku, obsahuje Charge 2 i kontinuální monitoring srdeční aktivity, klidové tepové frekvence a maximální spotřeby kyslíku VO2, která platí za to pravé vědecké kritérium fyzické kondice. Vše je zaznamenáváno v perfektní Fitbit aplikaci. Tuto zářivou kombinaci skvělých wellness funkcí následně doplňuje i trénink dýchání na obranu proti stresu. Proč tedy není právě tento model na úplném vrcholu žebříčku?

Fitbit Charge 2

Fitbit Charge 2

Problémy s reakcemi displeje, zbytečně komplikované rozhraní i nesmyslné údaje o srdečním rytmu během hodně intenzivního cvičení prostě a jednoduše nesplňují požadavky mnoha aktivních uživatelů. Charge 2 vám také sice bude velmi přesně zaznamenávat data o vašem běhu, budete si ale muset sebou vzít i svůj chytrý telefon.

Avšak pokud je pro vás spíše než nikdy nekončící pocení v tělocvičně důležitější celková pohoda, Charge 2 je pro vás jedním z nejlepších produktů na trhu.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • nonstop sledování srdeční frekvence
 • dechová cvičení
 • VO2 Max

Kup teď na Alze! | Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

Nejlepší pro wellness? Jednoznačně Garmin Vivosmart 3

Tento celodenní fitness náramek navazující na Vivosmart HR+ si za svůj cíl vytyčil šlapat na paty modelu Charge 2 od Fitbitu. V Garminu se totiž rozhodli, že budou stres brát vážně.

Co se designu týče, model má stále podobu gumového náramku sportovního typu, nyní ovšem s větším monochromatickým displejem, který je díky nenápadnému, diskrétnímu přechodu velmi elegantní.

 Garmin Vivosmart 3

Garmin Vivosmart 3

Náramek obsahuje kromě standardních fitness sledovacích funkcí obsahuje také celodenní sledování srdeční frekvence, monitoring maximálního objemu využitého kyslíku a pro ty, kteří cvičí cviky spojené se zvedáním zátěží i počítadlo opakování. Přítomen je i populární Garmin Move IQ software. Chybějící GPS potom při sledování běhu nahrazuje slušný akcelerometr.

Jednou z hlavních funkcí je u Garminu sledování úrovně stresu za pomoci senzoru měřícího srdeční aktivitu. Právě data o její proměnlivosti slouží jako základ pro výpočet skóre stresu. Stejně jako model Charge 2, poskytuje Vivosmart 3 průvodce zklidňujícími dýchacími cvičeními. Občas to není úplně to pravé, přesto se stále jedná o nejlepší volbu, pokud se chcete stejnou měrou starat o své tělo i o svou čerstvou mysl.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • nonstop sledování srdeční frekvence
 • skóre stresu na základě variability srdeční frekvence
 • VO2 Max
 • počítání opakování

Kup teď na Alze! | Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

Král pro pro sledování srdeční frekvence – Withings Steel HR

Hybridní typy chytrých hodinek jsou obvykle o mnoho čistě fitness funkcí ochuzeny. Pro Withings Steel HR to však rozhodně neplatí!

Prvotřídní monitor srdeční frekvence, který se skrývá v ocelovém pouzdře hodinek pozorně hlídá vaše srdce 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Naměřené hodnoty potom odesílá do oceňované aplikace Health Mate. Opravdu obdivuhodná je také výdrž baterie, která dokáže pracovat až 25 dní a lehce tak strčí do kapsy např. modely od Fitbitu.

Withings Steel HR

Withings Steel HR

Krokoměr, sledování spánkové aktivity i spotřebované kalorie jsou zaznamenávány s velkou přesností. Mezi jednotlivými módy lze přeskakovat dlouhým stisknutím tlačítka. Modelu ale chybí GPS a nemůže se tak v oblasti běžeckých analýz rovnat např. Garminu.

Na OLED displeji umístěném u dvanácté hodiny se zobrazují právě fitness parametry i detaily jednotlivých notifikací. Malý ciferník umístěný u šesté hodiny pak zobrazuje to, jak se postupně blížíte ke splnění svých vytyčených cílů. Mezi hybridními chytrými hodinkami se jedná o model nejvíce se blížící čistě fitness náramkům, navíc na vašem zápěstí vypadá více než dobře. Pokud vám nejde o měření srdečního tepu, zkuste model Withings Steele, který je prakticky identický.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • nonstop sledování srdeční frekvence
 • výdrž baterie 25 dní

Kup teď na Alze! | Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

V jednoduchosti je síla – Misfit Ray

S tímto stylovým a elegantním modelem boří Misfit své vlastní tradice a namísto robustnějšího, kruhového náramku Shine nabízí tentokrát design o něco diskrétnější. Prostřednictvím své elegantní a čisté aplikace nabízí Misfit Ray krokoměr, sledování spánkové aktivity stejně jako upozornění na příchozí hovory ve spárovaném chytrém telefonu. Rozhodnete-li se investovat deset liber navíc, můžete z Misfit Ray udělat zařízení schopné sledovat i vaše plavecké výkony.

MISFIT RAY

Misfit Ray

Po celou dobu vaší fyzické aktivity bude Ray počítat vaše kroky, měřit ušlou vzdálenost, počítat odhad spálených kalorií a pozornost bude moci věnovat i aktivitám jako je jóga, cyklistika nebo tanec. To vše za pomoci tříosého akcelerometru. GPS modulem však model nedisponuje, stejně jako mu chybí možnost monitorovat srdeční aktivitu.

Výrobce si zakládá i na možnosti přizpůsobit náramek individuálním potřebám zákazníka. Náramek lze tedy nosit i jako přívěšek. Vezmeme-li v potaz široké možnosti fitness monitoringu, zajímavý design a velmi dobrou cenu, těžko s tímto produktem šlápnete vedle.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • nonstop sledování srdeční frekvence
 • notifikace propojené s chytrým telefonem
zpět do menu článku ↑

Jednička za styl – Fitbit Alta HR

Od svého staršího, ale velmi elegantního, sourozence se vzhledem Fitbit Alta HR příliš neliší, přidáním monitoringu srdeční aktivity tak vznikl skutečně nadprůměrný fitness náramek.

Je častým názorem mnoha lidí, že náramky s displejem nemohou být skutečně přitažlivé. Široké spektrum vyměnitelných pásků ale umožňuje udělat z modelu Alta HR diskrétní součást vašeho každodenního oblečení. Vybrat si můžete z levnějších, sportovnějších modelů Classic v černé, modré i švestkově červenofialové barvě i z dražších pásků řady Luxe vyrobených z kůže či kovu.

Fitbit Alta HR

Fitbit Alta HR

Z technického hlediska je patrné, že Alta HR dovedla k dokonalosti tradiční oblasti svého výrobce, tj. monitorování spánku, srdeční aktivity a prvků pro zlepšení vaší celkové pohody. Při monitorování srdeční aktivity probíhá měření v pětisekundových intervalech a zaznamenává se počet úderů v klidu i během zátěže.

I přes chybějící GPS a čistě cvičební mód je náramek schopen cvičení rozpoznat a začít s monitorováním. Náramek je tak možné použít i v tělocvičně. Opravdový nadšenci sice objeví v záznamech sem tam nějaké chybičky vznikající při skutečně velké zátěži, pro monitoring základních parametrů je Fitbit Alta HR dostatečný.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • sledování srdeční frekvence
 • vyměnitelné pásky

Cena na Alze | Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

Nejlepší model pro rodiče s kočárkem – Misfit Shine 2

Když v roce 2012 Misfit uvedl na trh svůj model Shine, dokázal tím, že počítání kroků a monitorování vaší kondice nemusí vždy provádět zařízení, které vypadá na vašem zápěstí jako ošklivý kus umělé hmoty.

Misfot Shine 2

Misfot Shine 2

Shine 2 zůstává věrný původnímu konceptu a přidává přepracovaný akční klip i notifikace spojené s chytrým telefonem a vibrace pro upozornění. Prodloužená životnost baterie navíc bez problémů porazí naprostou většinu ostatních dnes dostupných přístrojů.

Kde však přístroj skutečně exceluje je přesnost dat. Oproti běžeckým GPS hodinkám se v testu lišil o pouhých 100 m. Pokud si zakládáte na opravdu důvěryhodných datech, je to model přesně pro vás.

Zákazníky si jistě získá i svojí univerzálností. V balení totiž naleznete i sponu pro uchycení na tričku, pásku nebo botách a kapsách. To znamená, že jej snadno použijí i ti, kdo chtějí monitorovat svoji aktivitu během jízdy s kočárkem, to je koneckonců ze strany uživatelů hojně požadovaná vlastnost.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • notifikace pro propojený telefon
 • vodotěsnost pro sledování plaveckých výkonů
zpět do menu článku ↑

Chcete-li se dostat do formy – Moov Now

Moov Now je malý, kulatý gadget, který se používá tak, že jej pomocí pásku připnete k noze a propojíte se svým smartphonem. Zařízení cílí především na pokročilé tréninkové plány – v těch skutečně exceluje – spojenými se sběrem dat při běhání, cyklistice i plavání. Moov Now vám tak může pomáhat při zlepšování se ve sportech, které máte rádi.

Prostředí Moov Now nabízí stále se zvyšující obtížnost a pozvolna, přesto však hmatatelně, rostoucí křivku odrážející vaše zlepšující se výkony. Zahrnuté jsou běžecké programy i sedmiminutové cvičební sestavy, nudit se určitě nebudete.

Náramek Moov Now

Náramek Moov Now

Moov Now však může pracovat i jako krokoměr a každodenní monitor spánkové aktivity. Využijete jej tak i v případě, že vaším cílem nejsou jen špičkové sportovní výkony.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • pokročilé tréninkové funkce
 • běžecké i cyklistické sledování

Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

I se skromným rozpočtem – Xiaomi Mi Band 2

Mi Band 2, který je k dostání i mimo Čínu, a ačkoliv není tak levný jako jeho předchůdce Mi Band Pulse, s cenou pod 700 korun nabízí monitoring srdeční frekvence na zápěstí za opravdu úžasnou cenu. Výrobce navíc přidal i OLED displej.

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Jen v Číně prodal Xiaomi více než milion těchto náramků. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších fitness náramků mezi opravdu levnými modely.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • měření srdeční frekvence
 • chytré buzení
 • notifikace příchozích hovorů

Cena na Alze | Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

Zaostřeno na hubnutí: TomTom Touch

Model Touch má k dokonalému fitness náramku daleko, je ale unikátním zařízením, které umožní svým majitelům díky zabudovaným senzorům pro sledování parametrů jejich těl sledovat hmotnost.

TomTom Touch

TomTom Touch

Položíte-li prst na senzor, dostanete poměrně přesnou analýzu poměru tělního tuku a svalové hmoty. Musíte sice počítat s chybou v řádu několika procent, jedná se ale o skvělý způsob sledování úspěchů vašeho cvičení.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • nonstop měření srdeční frekvence
 • měření poměru mezi tukem tuku a svalovou hmotou
zpět do menu článku ↑

Pro univerzální sportovce – Garmin Vivoactive HR

Tento každodenní pomocník sportovce vhodně kombinuje fitness a čistě sportovní funkce s notifikacemi a nabízí se za slušnou cenu. Nejde o náramek s dokonalým designem, nenechte se tím ale odradit. Vivoactive HR využívá GPS k přesnému sledování vašich běžeckých, cyklistických i plaveckých výkonů.

Nejde rozhodně o dokonalý model, odezva displeje je pomalá a měření srdeční frekvence ani zdaleka nemůže soupeřit s hrudním pásem, ale pokud hledáte společníka pro rekreační sportování, jedná se o opravdu dobrou volbu.

Funkce:

 • krokoměr
 • nonstop měření srdeční frekvence
 • GPS sledování běžecké/cyklistické/plavecké trasy
 • notifikace

Cena na Alze | Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

Nejlepší kvalita displeje – Samsung Gear Fit2

AMOLED panel na přední straně tohoto fitness náramku je něčím, co staví tento přístroj do čela pelotonu zařízení, které mění kvalitní barevný displej za delší výdrž baterie. S 1.5 palcovým displejem o oku lahodícím rozlišení 432 x 216, tj. 322 pixelů na palec, zaujme především zákazníky, kteří si potrpí na kvalitu zobrazení.

Samsung Gear Fit2

Samsung Gear Fit2

Co se fitness funkcí týče, zaujme především vestavěný GPS modul pro sledování běžeckého výkonu a optický monitor srdeční frekvence. To vše za velmi přijatelnou cenu.

Funkce:

 • krokoměr
 • monitoring spánkové aktivity
 • GPS
 • optický monitor srdeční frekvence

Cena na Alze | Nej cena na Heuréce

zpět do menu článku ↑

Závěr

Jak vidíte, výrobci už myslí skoro na každého. Vybírat můžete čistě podle funkcí nebo ceny. I ten nejlevnější tip z článku nebude žádné ořezávátko. Skuteční sportovní profíci se ale musejí poohlédnout jinde.

1 Comment
 1. Upřímnou recenzi na Mi Band 2 si můžete přečíst tu
  http://filipbartos.cz/rolex-vs-fitness-naramek

  Leave a reply

  GeekLife.cz