Hangouts nově i jako aplikace pro Chrome

Google včera oznámil, že do světa vypustil svoji komunikační platformu Hangouts i jako aplikaci pro prohlížeč Google Chrome. Pokračuje tak ve snaze tlačit svoji aplikaci uživatelům a maximálně usnadnit hlavně přístup k ní. Jak aplikace vypadá a funguje? Má cenu ji instalovat nebo je lepší zůstat u verze integrované v Google+ nebo Gmailu?

Hangouts můžete instalovat jako rozšíření zdarma do svého Chrome prohlížeče, kde ji poté najdete mezi ostatními aplikacemi. Po spuštění se přidá na plochu nové okno s výpisem vašich kontaktů, jak je už znáte. K němu ovšem přibyla kulatá ikona s logem Hangouts, která zůstává vždy nad všemi otevřenými aplikacemi, dokud aplikace nevypnete. Samozřejmě si ji můžete přesunout podle potřeby, ovšem ne úplně kamkoliv. Protože se okno se seznamem kontaktů otevírá vždy do určité výšky, nemůžete mít samotnou ikonu úplně nahoře na svém monitoru. Tady by mohl Google ještě zapracovat, tak snad se dočkáme příště.

hangouts-na-plose

Mně se nová aplikace Hangouts pro Chrome líbí a nechám si ji instalovanou. Aplikace v prohlížeči jsou docela zajímavý trend, který Google potřebuje jak pro své Chromebooky, tak i pro držení uživatelů u svého prohlížeče. Používáte je? Pokud ano, jaké?

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Komentujte

      GeekLife.cz