Fitbit Blaze: výrobce fitness trackerů jde na trh s hodinkami

Průkopník mezi fitness trackery Fitbit na jaře vypustí do světa další kousek ze svého portfolia. Přizpůsobuje se trendu a vytvořil hodinky s názvem Fitbit Blaze.

Blaze je výsledkem postupné evoluce od prvního trackeru na ruku Fitbit Flex (moje recenze zde), který následovaly modely Charge a Charge HR.

Jak se stroječek z kategorie chytrých hodinek sluší a patří, bude kromě fitness trackingu umět i další věci:

  • upozornění na hovory, zprávy a události z kalendáře
  • ovládání hudby

Oproti starším produktům se údajně naučil sám detekovat, jestli už spíte. O tom mám své pochybnosti, podle mě žádný tracker nerozezná obyčejné ležení v posteli od spánku. Zůstává skvělá funkce vibračního buzení a monitorování tepové frekvence.

rsz_fitbit-blaze-aplikace

Fitbit Blaze bude využívat GPS v telefonu pro sledování polohy. Displej je barevný a doktykový, k ovládání ale nechybějí ani tři tlačítka. To na levé straně slouží k vrácení na předchozí obrazovku.

Hodinky jsou uloženy v kovovém rámečku, z něhož je můžete vyjmout. Pásky nejsou univerzální a budete tedy závislí na nabídce Fitbitu. Ta nabízí dvě řady, Classic s páskem , jak známe z modelu  Charge ve třech rozdílných barvách a Luxe, která stojí na kožených páscích ve 4 barevných provedeních.

Fitbit slibuje výdrž na jedno nabití 5 dnů, což strčí většinu konkurenčních hodinek do kapsy.  Na výběr bude dost druhý pásků, mezi nimiž nechybí ani ty z kovu.

V prodeji bude Blaze od března 2016 za cenu 199,95 USD.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

3 komentáře
  1. Není nad papírový kalendář 🙂

  2. Musím nesouhlasit. Můj Fitbit flex se po aktualizaci software konečně naučil automaticky rozpoznávat spánek a pokud člověk nebazíruje na každé minutě, tak pro orientaci funguje dobře. Ale zase spát kvůli tomu s hodinkami bych asi nechtěl.

  3. Dotaz, dotaz…… Blaze sice oznamuje udalost v kalendari, ci prijeti zpravy ale jen jako “nova zprava” ci nova udalost, ale bez konkretniho obsahu zpravy, ci udalosti….. muze byt problem v androidu 4.3???

    Leave a reply

    GeekLife.cz