Fitbit Blaze: výrobce fitness trackerů jde na trh s hodinkami

Průkopník mezi fitness trackery Fitbit na jaře vypustí do světa další kousek ze svého portfolia. Přizpůsobuje se trendu a vytvořil hodinky s názvem Fitbit Blaze.

Blaze je výsledkem postupné evoluce od prvního trackeru na ruku Fitbit Flex (moje recenze zde), který následovaly modely Charge a Charge HR.

Jak se stroječek z kategorie chytrých hodinek sluší a patří, bude kromě fitness trackingu umět i další věci:

 • upozornění na hovory, zprávy a události z kalendáře
 • ovládání hudby

Oproti starším produktům se údajně naučil sám detekovat, jestli už spíte. O tom mám své pochybnosti, podle mě žádný tracker nerozezná obyčejné ležení v posteli od spánku. Zůstává skvělá funkce vibračního buzení a monitorování tepové frekvence.

Fitbit Blaze bude využívat GPS v telefonu pro sledování polohy. Displej je barevný a doktykový, k ovládání ale nechybějí ani tři tlačítka. To na levé straně slouží k vrácení na předchozí obrazovku.

Hodinky jsou uloženy v kovovém rámečku, z něhož je můžete vyjmout. Pásky nejsou univerzální a budete tedy závislí na nabídce Fitbitu. Ta nabízí dvě řady, Classic s páskem , jak známe z modelu  Charge ve třech rozdílných barvách a Luxe, která stojí na kožených páscích ve 4 barevných provedeních.Fitbit slibuje výdrž na jedno nabití 5 dnů, což strčí většinu konkurenčních hodinek do kapsy.  Na výběr bude dost druhý pásků, mezi nimiž nechybí ani ty z kovu.

V prodeji bude Blaze od března 2016 za cenu 199,95 USD.

3 komentáře
 1. Reply
  Petronela 17.1.2016 at 22.42

  Není nad papírový kalendář 🙂

 2. Reply
  Vláďa 7.2.2016 at 17.36

  Musím nesouhlasit. Můj Fitbit flex se po aktualizaci software konečně naučil automaticky rozpoznávat spánek a pokud člověk nebazíruje na každé minutě, tak pro orientaci funguje dobře. Ale zase spát kvůli tomu s hodinkami bych asi nechtěl.

 3. Reply
  Martas 24.5.2016 at 19.39

  Dotaz, dotaz…… Blaze sice oznamuje udalost v kalendari, ci prijeti zpravy ale jen jako „nova zprava“ ci nova udalost, ale bez konkretniho obsahu zpravy, ci udalosti….. muze byt problem v androidu 4.3???

Komentujte článek

GeekLife.cz