Udělejte pápá Feedburneru, přejděte na Feedpress

Služba FeedBurner bývala synonymem pokročilé správy RSS feedu pro mnoho webmasterů. Poskytovala skvělé možnosti přehledu o výkonu RSS kanálu, jeho úprav a dalších funkcí. V červnu 2007 přišel strejda Google a za údajných 100 milionů dolarů službu koupil a pokusil se ji monetizovat přes AdSense for Feeds. Marně, po 4 letech byla ukončena podpora pro API a FeedBurner čeká na svou smrt, stejně jako další služby, které Google nepřinesly očekávaný nový kanál pro peníze z reklamy.

Sám mám FeedBurner na několika webech a přišel čas hledat náhradu. Času je málo, hledal jsem proto jednoduché a spolehlivé řešení, až jsem narazil na FeedPress. Jak tedy migrovat z FeedBurneru?

FeedPress logoFeedPress si pro uživatele připravil velmi hezký návod včetně videa.

Nejprve si musíte zřídit u služby účet, jeho nastavení je podobné, jako původně u FeedBurneru. Zadáte URL svého RSS feedu a zvolíte si jeho značení. Pro uživatele WordPressu je následně připravený FeedPress plugin, s nímž zvládne migraci dokončit i malé dítě. Pokud máte web běžící na Tumblru, stačí v nastavení do pole pro vložení původní FeedBurner URL vložit novou, kterou si zvolíte v nastavení FeedPressu.

Ostatní uživatelé musejí modifikovat svůj soubor htaccess následujícím způsobem:

# BEGIN FEEDPRESS
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !FeedValidator [NC]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !FeedPress [NC]
RewriteRule ^feed/?$ http://feedpress.me/MyCoolWebsite [R=302,NC,L]
# END FEEDPRESS

Posledním krokem je pak smazání feedu  FeedBurneru a současné přesměrování feedu na vaši původní URL vasedomena.cz/feed přímo v nastavení FeedBurneru, viz. dva screenshoty níže:

Smazání feedu na FeedBurner

Smazání feedu u FeedBurneru.

Přesměrování feedu na Feedburner

Přesměrování feedu u Feedburneru.

Statistiky budou vymazány a nové ve službě FeedPress uvidíte následující den. Důležité je, že nepřijdete o své odběratele a budete nadále pohodlně sledovat, jak se vám daří jejich počet udržovat nebo zvyšovat.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

Leave a reply

GeekLife.cz