Endora zraje a roste

Dřív jsem si hodně hrál s weby, hledal jsem nějaké pískoviště, kde bych mohl rychle a zadarmo zkoušel a našel jsem Endoru. Na tu dobu uměla fajn věci.

Moje zkušenosti

V základu byla Endora webhosting jako každý jiný. Měla ale k dispozici tarif zdarma a na rozdíl od konkurence tvorbu webů opravdu usnadňovala. Jako první jsem u nich viděl instalaci publikačních platforem na pár kliknutí. Chceš WordPress?  Tady to zmáčkni, tady to vyplň a za chvilku ti běží web.

K tomu dokázala přidat i různé domény třetího řádu taky zadarmo. Pro webové pankáče mého typu to bylo fajn a ta trocha vložené reklamy se dala vydržet. Takto jsem si kdysi udělal blog o své Nokii E75, který na rozdíl od té Nokie ještě funguje.  Plán jsem s ním žádný neměl, jen mě bavilo si dělat poznámky k aplikacím a telefonu vůbec.

Časem přibyly i placené tarify a další funkce. Endora pořád bojuje hlavně cenou, vždyť i nejdražší tarif s honosným názvem Mega stojí od 60 korun bez DPH  na měsíc, když si zaplatíte na 3 roky dopředu. Většině ale bude stačit tarif Plus, který stojí od 14 korun na měsíc. I za tyhle peníze se dá dostat slušná porce funkcí i trendových novinek.

Co umí teď?

České domény jsou zabezpečené přes DNSSEC, můžete si je přímo na Endoře i koupit. Vše na jednom místě je taky trend, který už dlouho a úspěšně funguje i jinde.

Hitem posledních týdnů je nasazování SSL certifikátů Let´s Encryt zdarma. Google na zabezpečení protokolu http přes SSL hodně tlačí a webový svět musí reagovat. Endora tohle nabízí k placeným tarifům na jedno kliknutí, stačí si požádat.

Hrají si ale i s dalšími věcmi, jako je Supercache, kterou si můžete aktivovat bez složitého nastavení. To se mi docela líbí.  Rychlý web pro laiky.

Pro koho je?

Endora tak jednoznačně cílí na lidi, nebo organizace, kteří chtějí mít svůj web někde zadarmo nebo co nejlevněji, ale nechtějí mít už hotovou šablonu nebo předpřipravené řešení. Školky, drobní živnostníci, kteří se odpoutají od drahého zápisu v nějakém katalogu a nestojí je to skoro nic. Těm jdou naproti i video návody.

I když i tohle trošku není pravda, protože jsem na webu našel něco zvaného webová vizitka, což je naprosto obyčejná stránka s obrázkem a několika texty. Karel Mašek, lokální instalatér. Co bych za takový kontakt leckdy dal.

Dobrá cílová skupina asi budou i lidi od SEO s podpůrnými weby, kde se hodí minimalizovat náklady.

Byť Endora nemá masivní reklamu jako jiní poskytovatelé podobných služeb u nás, jedná se o použitelný hosting. Podívejte se sami, jestli jej můžete využít.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz