Víte, kdo čte vaše e-maily? Chraňte svou elektronickou poštu pomocí šifrování PGP

Ryze český e-mailový klient eM Client je nyní nově vybaven technologií PGP (Pretty Good Privacy), která umožňuje bezpečnou a snadno šifrovatelnou komunikaci. Ta garantuje, že vaše e-maily si opravdu přečte pouze adresát, nikdo další.

Co je PGP

Technologie PGP slouží ke dvěma účelům, k podepisování a šifrování. Podpis umožní příjemci prověřit integritu zprávy, tedy zda nedošlo k narušení podepsaného obsahu, jeho nežádoucí změně. Podpis je také důkazem, že zpráva pochází od daného odesílatele. Šifrování zase umožňuje takové zabezpečení zprávy, aby si ji kromě adresáta nikdo jiný nepřečetl, tedy ani poskytovatel internetového připojení.

Velmi často se rovněž používá kombinace podpisu a šifrování – prokáže se tak, že zprávu vytvořil skutečně odesílatel, a zajistí se, že narušení zprávy neprojde bez povšimnutí a že zprávu bude moci přečíst pouze zamýšlený adresát.

Jak PGP funguje, to ukazuje ve zkratce následující video.

zpět do menu článku ↑

PGP a EmClient

Dd verze 7.1 EmClient podporuje formáty Inline PGP a PGP/MIME. Celé nastavení je maximálně zjednodušeno a ukazuje video na stránce https://cz.emclient.com/ 

E-mailový klient eM Client je tak vhodným nástrojem nejen pro jednotlivce, ale také firmy, protože díky jeho pokročilým funkcionalitám nejen v oblasti zabezpečení elektronické pošty, ale také díky funkcím kalendář, úkoly, kontakty, integrovanému překladači a snadno nastavitelným šablonám představuje alternativu Outlooku. Jeho největší výhodou je vysoká míra kompatibility prakticky se všemi technologiemi, která umožňuje snadnou integraci rovnou několika e-mailových účtů do jednoho prostředí.

zpět do menu článku ↑

O společnosti eM Client

eM Client (www.emclient.com) byl založen v roce 2006 s jasným cílem: vývoj moderního emailového klienta, který bude vždy kompatibilní s nejnovějšími technologiemi a bude podporovat všechny významné emailové poskytovatele, to vše v pohodlí desktopové aplikace. eM Client v sobě kombinuje širokou funkcionalitu s moderním a intuitivním rozhraním. Jeho kvality, včetně profesionální podpory, oceňuje více než 1 500 000 uživatelů a 50 000 společností po celém světě.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

Komentujte

GeekLife.cz