Dodržujte pitný režim se svým smartphonem

Docela dost lidí má problémy dodržovat pitný režim. Nedostatek vody přitom může mít mnoho nepříjemných důsledků, jako například bolesti hlavy, nevábný dech, zhoršené zažívání a vyprazdňování nebo ledvinové kameny. K dodržování pitného režimu si ale můžeme pomoci díky našim chytrým hračkám. Pro všechny hlavní operační systémy totiž najdete nějaké aplikace, které vám budou připomínat, kdy a  jak máte pít. 

V případě Androidu můžete vyzkoušet aplikaci Drinking Water. Ta je zdarma a v jednoduchém rozhraní vám po nastavení, které obsahuje od kdy do kdy chcete dostávat připomínky, a počtu sklenic, který si přejete vypít, bude v notifikační liště automaticky připomínat, že je čas se napít. Pro nás geeky je k dispozici i jednoduchá statistika ve formě grafu. Nelze si však nastavit objem vody, vše se počítá na sklenice. Doporučuji tedy se stabilně držet jednoho objemu.

drinking water android

Na Windows Phone můžete zdarma zkusit třeba Water Log. Oproti androidímu kolegovi si sami můžete nastavit i frekvenci připomínek, notifikace uvidíte na živé dlaždici.  I tady se můžete kochat grafem:)

Water Log pro Windows Phone

Majitelé jablečných stroječků pak mohou zdarma užívat Waterlogged, Ten umožňuje nastavit si cíl v měrné jednotce, která vám vyhovuje. Stejně tak si můžete nastavit cíle, jichž chcete dosáhnout.

Waterlogged screenshot

A co vy a pitný režim, jak vám to jde?

Autorem náhledového obrázku je http://pau4o.deviantart.com/.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz