Doca 13000 mAh, to je kopec energie na cesty

Protože moje současná powerbanka Powerseed PS600S už je na konci životnosti, začal jsem hledat náhradu. Napřed jsem mířil vysokokapacitní model od Xiaomi, nakonec ale asi skončím u značky Doca.

Konkrétně mě zaujal model Doca 13 000 mAh. Z číslovky v názvu je jasné, že na cestování poskytuje hodně slušnou porcičku šťávy pro mobil nebo tablet.

Ani se nejedná o nějakého macka, rozměry jsou 104x65x23 milimetrů a hmotnost je mírně přes 250 gramů, což je naprosto v pořádku.

baterie DOCA 13000 mAh

Doca 13 000 mAh má dva výstupy:

 • 5V-1A
 • 5V-2,1A

Zvládá se tedy dvě zařízení v jeden moment a to i v případě, že ji současně dobíjíte. Rychlý 2,1A výstup navíc znamená, že při nabíjení ušetříte čas.

Aktuální kapacitu oproti jiným powerbankám ukazuje na digitálním displeji. Máte tedy naprostý přehled, kolik energie ještě máte v záloze. To je fajn změna proti běžnému řešení s čtyřmi diodami, které jsou z principu nepřesné (60% kapacity se přes LED ukazuje vždy jako 75%, tedy 3 svítící diody).

Displej na powerbank DOCA 13000mAh

Doplňkově nechybí ani svítilna.

Uvnitř baterie jsou Li-Ion články (5 ks), které mají garantovanou životnost 500 cyklů a ochranu proti úplnému vybití nebo naopak přebití a přehřátí. Nabití do plného stavu zabere necelých 13 hodin, což vypadá jako dost, je to ale daň za vyšší kapacitu. Dobíjení tak musíte dobře plánovat.

K dispozici je celkem 6 různých barev:

 • bílá
 • modrá
 • černá
 • červená
 • žlutá
 • růžová

Vybere si tedy opravdu každý.

Já si tímto kouskem nejspíš nechám udělat radost k narozeninám. Vy ale čekat nemusíte. Doca 13 000 mAh stojí 749 korun a jediný český distributor ji má stále skladem.

Tip: mrkněte na další recenze powerbank.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

1 Comment
 1. Powerbanky od Doca doporučuji. Sám jednu mám a nedám na ní dopustit 🙂

  Leave a reply

  GeekLife.cz