Cogito – chytré hodinky trochu jinak

Chytré hodinky jsou bez debat tím, co se nám výrobci elektroniky v současnosti snaží jako novinku protlačit nejvíce. Většina takových hodinek na trhu už disponuje docela hodně funkcemi, které nejsou jen pouhými notifikacemi. Daní za ně je chaboučká výdrž baterie. U těch lepších se dostanete se štěstím na dva dny provozu. A tady je prostor pro hodinky se značkou Cogito. Výměnou za ořezané funkce dostanete i rok provozu. Líbí?

Cogito vypadají a fungují jako docela běžné hodinky. V klasicky kulatém tvaru se pohybují skutečné ručičky a ukazují čas. Samozřejmostí je voděodolnost až do tlaku 10 atmosfér (atm). K tomuto základu ale Cogito ve třech různých modelech přidává doplňkové informace, které získává z vašeho mobilního telefonu se systémem iOS nebo Android. Ty zobrazuje díky LED ikonám. Právě díky tomu, že Cogito zobrazují statická upozornění a umožňují jistým způsobem na dálku ovládat některé funkce telefonu, vydrží je 2 běžné hodinkové baterie napájet až rok.

Cogito Classc

 Cogito Classic

A co na displeji můžete sledovat nebo přes hodinky a aplikaci ovládat?

 • notifikace
 • příchozí a zmeškané hovory
 • upozornění na došlé e-maily
 • upozornění na aktivity na sociálních sítích
 • ovládat přehrávání hudby
 • spouštět fotoaparát
 • najít ztracený telefon nebo hodinky

Pořád líbí? Stačí si už jen vybrat ten správný model značky Cogito.

cogito-pop-sede-hodinky

 Cogito Pop na Smarty.cz

Na mladší a aktivní uživatele cílí model Cogito Pop. Konzervativně založené zájemce pak uspokojí Cogito Classic. Odlišný, minimalističtější design nabízí produktová řada označená pouze jako Cogito, u které si můžete vybrat z několika modelů, jejich názvy hovoří jasně – Home, Lux, Exec a Sport. Nové Cogito navíc nabízí i fitness funkce, jako je sledováním počtu kroků nebo ušlé vzdálenosti. Bohužel jsem u této verze nenašel nic do době výdrže baterie. Jelikož používám Fitbit, vím, že aktivní tracker si svoji porci energie rozhodně vezme a nevím, jak dlouho jej uživí klasická hodinková baterie.

cogito-light-green-hodinky

Design téhle verze si můžete částečně sami měnit pomocí vyměnitelných rámečků. 

Cogito jsou tedy chytré hodinky jaksi na půl cesty. Nabízejí jen to základní, což ale mnohým může stačit. Patříte mezi ně? Pokud ano, u nás hodinky Cogito nabízí například Smarty.cz a nebo si najděte prodejce Cogito na Heuréce

Tags:

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

   Leave a reply

   GeekLife.cz