BFit by LAMAX Tech: důstojný soupeř pro MiBand

Lamax se dlouhodobě zabývá vývojem a produkcí inteligentní elektroniky, akčních kamer či Bluetooth audia. Pustili se i do chytrých náramků, kdy se nechávají prezentovat elegantním kouskem s velkým displejem a označením BFit. Od firmy s podobným zaměřením očekáváme dobře promyšlený produkt. Ale cena je poměrně nízká. Očekáváme tedy správně?

Co v recenzi najdete?

Balení

Pozakoupení BFit by LAMAX Tech vám přijde obdélníková krabička ve světlém provedení a v ní dva náramky. Ale pozor, jen jeden bude osazen funkční složkou, tedy displejem. Ten druhý bude prázdný, přichystaný pro výměnu, až budete chtít změnit styl. Chybí jakákoliv nabíječka a není to chyba těch, co náramky balí. Displej náramku je totiž vybaven USB, přes které jej nabijete absolutně kdekoliv.

zpět do menu článku ↑

Design a konstrukce

Lamax se vydal směrem okamžité variabilnosti náramku, kdy náročnějším uživatelům rovnou poskytuje jednu variantu v černém, elegantním provedení náramku, druhou, dovádivou vzorovanou variantu s bílým podkladem a barevnými proužky.

Displej je velmi snadno vyjímatelný a na jedné straně osazen USB konektorem. Ten je před vnějšími vlivy chráněn díky zasunutí do silikonového náramku. Design náramku pak není ničím rušen. Je čistě rovný, hladký, bez jakýchkoliv tlačítek.

 

Nemá ani senzory ze spodní strany, protože jde o chytrý náramek bez pokročilých fitness funkcí. Takže neměří tepovou frekvenci, nesleduje srdeční aktivitu.

OLED displej je z logiky věci na dotykové ovládání a reaguje samozřejmě i na pohyb. Pohybem jej probudíte, dotykem pak ovládáte. Využijete poklep i gesta. Displej je černý. Zobrazí notifikace, základní informace o vašem pohybu. Můžete se na něm přečíst, kdo vám právě volá, případně celou zprávu, kterou jste právě obdrželi.

Silikonový náramek se docela dobře nosí a neobtěžuje ani v noci, kdy je schopen sledovat spánek a také vás jemnými vibracemi ráno probudit.

Celkové rozměry náramku jsou

 • šířka displeje: 19 mm
 • délka displeje: 46 mm
 • výška displeje: 8mm
 • váha: 26 g
 • úhlopříčka displeje 0,91 palce

Kup na Alza.cz Vyber na Heuréce Kup na Patro.cz

zpět do menu článku ↑

Voděodolnost

Náramek je prezentován jako voděodolný Výrobce jej vybavil stupněm ochrany IP67, ale k plavání asi není zcela využitelný. Vydrží pod vodou až 30 minut, v hloubce jednoho metru, jenže bez pohybu. Při plavání jej voda přece jen může poškodit.

Rozhodně se však nebojte si s ním umýt ruce, jít do sprchy anebo i do vany, pokud jste jejími příznivci. Běhání v dešti či na prašných cestách také ustojí.

zpět do menu článku ↑

Výdrž a nabíjení

BFit by LAMAX Tech se nabíjí asi půl hodiny a na jedno nabití zvládne fungovat až sedm dní. Nabíjení samo o sobě je vymyšleno uživatelsky velmi příznivě. Displej je vyjímatelný a z jedné strany vybavený USB. Takže displej zastrčíte, kamkoliv to jde, včetně počítače nebo prodlužovacího kabelu vybaveného právě USB konektory. Žádné nabíječky, žádné kabely. Problém nastane jen tam, kde se ocitnete bez techniky s USB konektorem, přímo z elektrické sítě náramek totiž bez adaptéru nedobijete. Ale vzhledem k tomu, že nabíječku na telefon nosíme téměř stále s sebou, problém asi nenastane.

zpět do menu článku ↑

Ovládání

Chytrý náramek BFit by LAMAX Tech je ovládán dotykově, což je viditelné na první pohled z absolutně beztlačítkového designu. A jde opravdu o pokročilé dotykové ovládání. Displej vnímá doteky i gesta, kterými se dostáváte do požadovaných funkcí (na rozdíl například od FitBit Charge 2, který reaguje pouze na otřesy způsobené poklepem na displej).

Displej probudíte pohybem či dotykem. Poklepy se dostáváte do jednotlivých funkcí, v nichž se pak můžete pohybovat pomocí gest.

Náramek funguje i jako dálkové ovládání pro váš telefon. Jednak jej dokáže přimět ke zvonění, když telefon hledáte, jednak s ním na dálku například stlačíte spoušť fotoaparátu na vašem smartphonu. Spárovatelný je náramek s Android i iOS vyšších řad, spojení funguje pomocí Bluetooth 4.0.

zpět do menu článku ↑

Funkce a aplikace

Náramek je schopen fungovat i bez mobilního telefonu (ale je nutné jej s ním nejdříve spárovat). Pokud nevyužíváte napojení na telefon, tak náramek sám o sobě:

 • měří vzdálenost, kterou jste na den ušli;
 • počítá kroky, které jste udělali;
 • vyzve vás k aktivitě (nutno předem nastavit telefonem);
 • sleduje váš spánek;
 • probudí vás v předem nastavený čas (také nastavíte v telefonu);
 • ukazuje přesný čas (také nejdříve nutno nastavit telefonem).

Ve spojení s mobilním telefonem a při použití aplikací (které ale nejsou v češtině) je funkcí v náramku mnohem více. Využít můžete například:

 • sledování pitného režimu (zobrazí se jen v telefonu),
 • notifikace, kdy si můžete přečíst vše, co vám na telefon přišlo, ale i to, co jste si sami předem nastavili. Na zprávy však musíte odpovědět mobilem.
 • upozornění na příchozí hovor,
 • sledování statistik o vaší aktivitě, či průběhu spánku.

Co rozhodně od chytrého náramku BFit by LAMAX Tech čekat nemůžete, je měření tepu nebo tréninková dechová cvičení, ani GPS, která nabízejí některé (výrazně dražší) modely třeba od FitBitu. Využitelný je tento náramek proto v podstatě pouze pro běh a turistiku. S fitness vám bohužel moc nepomůže.

Ještě důležitý poznatek ohledně aplikací. Původní aplikace LinkFit se vývojářům příliš nepovedla. Seká se, zobrazí často pouze černý displej a musí se restartovat celý telefon. Lepší volbou je aplikace LinkSmart, která v pohodě aktualizuje firmware náramku a vše ostatní v ní také funguje bez problémů. Nabídka funkcí je i v této aplikaci příjemně široká.

zpět do menu článku ↑

Video

 

zpět do menu článku ↑

Hodnocení

5.5 Total Score
Chytrý náramek bez fitness funkcí

Náramek je designově povedený a velmi zdařile je vyřešeno nabíjení. Baterka vydrží docela dlouho. Spolehlivě sleduje kroky a vzdálenost, vzbudí vás a upozorní na cokoliv v telefonu. Příjemný je velký dotykový displej. Ale tím končí to, co se dá na náramku vyzdvihnout. Pokulhává původní aplikace, není měření tepu, velmi úzká je nabídka měřitelných aktivit. Odolnost náramku je standardní.
PRO
 • velký opravdu dotykový displej
 • nabíjení přes USB
 • dobrá výdrž baterie a krátké nabíjení
 • povedený design
 • dva náramky v balení
PROTI
 • chybí měření tepu
 • nedokonalá původní aplikace
 • úzká nabídka činností ke sledování
 • nepomůže s fitness

Chytrá elektronika mě baví, fascinuje a stále nechává napjatou, co nového zase dokáže. Můj zájem o smart technologie podnítil Zdeněk, se kterým v téhle branži spolupracuju od roku 2017. Pozornost věnuju i chytrým hodinkám, které testuju. Najdete je na webu Nejchytřejšíhodinky.cz.

4 komentáře
 1. Užitečná a hezky napsaná recenze. Díky!

 2. Dobrý den, může mi někdo poradit jak spárovat Huawei P8 lite s tímto náramkem? Aplikace stále jen vyhledává…najde, ovšem vůbec nespáruje….. děkuji za odpověď

 3. S P8 Lite náramek nespáruješ. Tenhle náramek jsem také testoval a zjistil jsem, že existuje seznam, kde je potíž s kompatibilitou. Tvůj telefon mezi ty nekompatibilní bohužel stále spadá. Tady je seznam: https://tech.lamax-electronics.com/BFit-PRO/compatibility/

  Leave a reply

  GeekLife.cz