Aplikace Swarm od Foursquare je tady!

Před nedávnem Foursquare oznámil, že se chce posunout dále a vytěsnit check-in funkce do samostatné aplikace s názvem Swarm. Změna právě započala  na Androidu i iOS je nová aplikace s názvem Swarm venku. Jaká je?

Grafika a layout

Předně si musíte zvyknout na nové barevné schéma, klasické barvy zůstávají u značky Foursquare a Swarm je laděný do broskvového odstínu. Nově je hlavní menu rozděleno do čtyř složek. V té první vidíte přehled svých známých rozdělený podle toho, jak jsou aktuálně vzdálení od vaší polohy. Druhá položka v menu ukazuje chronologický výpis check-inů přátel, jak jsme na něj z Foursquare zvyklí. Třetí položka je naprostou novinkou a slouží k plánování událostí. Prostě zde můžete vytvořit tzv. Plán, ke kterému se ostatní mohou připojit. Zajímavý nápad, uvidíme, jak se prosadí proti Facebooku, kde se zatím odehrává většina společenského plánování mezi mými přáteli a známými. Hlavní menu završuje poslední položka, která je věnována notifikacím a je identická se zpracováním notifikací ve Foursquare. Co chybí?

Swarm screenshot 1

Sbohem gamifikace?

Ať dělám, co dělám, nějak ve Swarmu nevidím body za check-iny, ani tabulku s výsledky, ani hlášky o starostovi místa. Pokud opravdu herní prvky ve Swarmu nejsou, je to docela škoda, s některými kamarády jsme se hezky popichovali, kdo komu kde ukradne prvenství a na titul fiktivního starosty na místní radnici jsem byl docela hrdý:) Naštěstí na blogu Foursquare jsou změny v herních mechanismech vysvětleny a souboje o starosty budou nyní zúženy pouze na okruhy přátel. To asi trošku pokazí business využití u podniků, které starostům nabízely bonusy?

Tak vypadají plány ve Swarmu

Check-iny

Celá práce s check-iny je ale ve Swarmu rychlejší, nově je můžete také doplnit ikonami, které mají reprezentovat váš stav nebo dokreslit, co právě děláte. Aktuálně je jich tam pouze 10 a tak rozhodně nepokryjí všechny možnosti.

Ikony ve Swarmu

Novinkou je Neighborhood Sharing, které můžete zapnout či vypnout podle potřeby a které ostatním umožňuje vidět, kde se právě nacházíte.

Neighborhood sharing ve Swarmu.

Na hodnocení celé změny u Foursquare a nového bratříčka Swarm je ještě brzy, protože Foursquare zatím změnami  neprošlo. Jsem docela dost zvědavý, jak se Foursquare povede udržet uživatele u dvou aplikací současně. Ledasco už ale naznačilo automatické spouštění s tipy na zajímavá místa nebo události u Foursquare.  Jaké jsou vaše dojmy ze Swarm? P.S. při hledání v Google Play si dejte pozor, existuje i jiná a starší aplikace s názvem Swarm.

Stahujte na Google Play nebo AppStore.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz