5 tipů na aplikace pro společensky angažované

O tom, že se s telefonem můžete nejenom pracovat nebo prokrastinovat, bude tento článek. Ukáži vám tipy na aplikace pro smartphony, s nimiž můžete zlepšit své okolí nebo projevit politický názor. Pojďme na to.

Smrt skládkám!

Dost lidí okolo nás si evidentně nevystačí s popelnicí u domu nebo sběrným dvorem nedaleko. Raději svůj odpad odhodí na polní cestě, do příkopu u silnice nebo do lesa. A s tímto se rozhodli bojovat tvůrci aplikace Trashout.

Díky ní můžete snadno nahlásit, když se někde válí kupička nebo rovnou hromada bordelu. Ta se ale sama neuklidí! Aplikace zprávu předá dobrovolníkům, kteří se ve svém volnu vydají na úklid. A mezi takové dobrovolníky můžete díky aplikaci patřit i vy.

Stahujte: Android | iPhone | Windows Phone

O krok dále je český projekt Zmapuj To. Má vlastní aplikaci, díky níž zase hlásíte smetí. Ale správci projektů za vás přímo předají informace místní samosprávě, celkový počet napojených institucí je nyní 1411! Zmapuj to mimo jiné stojí za každoročním velkým dobrovolnickým úklidem, na nějž jste možná už narazili pod názvem Ukliďme Česko.

ZmapujTo

Stahujte: Android | iPhone 

Zkažené potraviny v obchodě?

S aplikací Potraviny na pranýři můžete sami a hned nahlásit obchod, kde jste viděli plesnivou zeleninu nebo třeba myší bobky, přímo Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Ta na oplátku do aplikace posílá soupis aktuálně nevyhovujících potravin a další tipy.

Stahujte: Android | iPhone 

Nahlaste cokoliv na místní samosprávu

Slovenský projekt City Monitor si klade za cíl, podobně jako Zmapuj To, usnadnit předávání podnětů na jakékoliv nedostatky, které ve svém místě bydliště najdete, na místní samosprávu.

CityMonitor

Aplikace je zatím silnější na Slovensku. V Česku jsou do ní zapojeny jen tři města. Jedno z nich je Kroměříž, kde bydlím. City Monitor používám a město na moje podněty opravdu reaguje a řeší je. Hlásil jsem tak třeba rozbité chodníky nebo odpadkové koše. Pokud chcete, aby i vaše město City Monitor používalo, napište na svůj úřad nebo na web City Monitoru.

Stahujte: Android | iPhone 

A trošku politiky na konec

Jestli nepatříte mezi příznivce nejbohatšího českého politika, můžete bojkotovat produkty jeho firem díky aplikaci Bez Andreje. Aplikace skenuje čárové kódy produktů a podle výrobce v nich uvedeném vám ukáže, jestli je produkt z produkce firem, které patří pod Agrofert.

Stahujte: Android | iPhone 

300x300-heroes.png

Znáte nějaké další aplikace, které usnadňují projevy společenské odpovědnosti? Podělte se v komentářích!

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Komentujte

      GeekLife.cz