Časosběrné video mobilem? Stačí vteřina denně!

Snahy o ukládání vzpomínek jsou staré jako lidstvo samo. S rozmachem digitálních fotoaparátů a později smartphonů se nejrozšířenějším způsobem staly fotografie. Pohyblivé obrázky jsou ale lepší, jak si nejspíš řekl i autor aplikace 1 Second Every Day.  

O čem to je

Ta majitelům telefonů s iOS a Androidem umožňuje vytvářet časosběrná videa založená na použití jedné vteřiny denně. Protože používám Nexus 4, můžu hodnotit pouze aplikaci pro Android.

Základem je, že musíte každý den natočit nějaké video, aplikace totiž k vytváření časosběrného záznamu potřebuje videa ze všech po sobě jdoucích dní z období, které si později zvolíte. Možná natáčíte každý den něco i bez aplikace, ale pokud ne, můžete si nastavit připomenutí v jednom z pěti denních období:

 • 6-12 hodin
 • 12-17 hodin
 • 17-20 hodin
 • 20-23 hodin
 • 23-2 hodiny

Díky notifikaci byste na vytvoření videa neměli zapomenout, pokud se Vám to přesto stane, zkuste si změnit v nastavení telefonu datum (geek tip:) a dané video natočit ex-post. Video samotné můžete nahrát i přímo z aplikace, dostupná jsou i videa použitá v jiných aplikacích, jako je například Instagram.

Jak na to

V aplikaci samotné po spuštění vidíte kalendář, v němž jsou barevně vyznačeny dny, k nimž máte nějaké video. Z něj si pak musíte vybrat vytouženou sekvenci, kterou aplikace šikovně ukazuje pod náhledem samotného video ve formě vteřinových políček jako u animovaného filmu. Výběr sekvence potvrdíte použitým ikony s nůžkami.

Samotná videa pak můžete kompilovat buď pro období měsíc a rok, nebo si vybrat vlastní z určitých po sobě následujících dní. Jak jsem psal výše, pokud pro některý den nemáte záznam, nemůžete vytvořit video.

Verze pro Android nabízí i zálohování videí do Google Drive, takže byste o svá data neměli přijít.

Cena

Aplikace je prvních 30 dnů zdarma, poté stojí 99 centů.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

3 komentáře
 1. Opravdu zajímavá aplikace. Škoda jen že není stále pro Windows Phone telefony.

 2. Vďaka za článok a linky na aplikaciu.
  Ako svadobný fotograf a videograf som nad podobnou vecou uvažoval už dávnejšie. Mobily a tablety naozaj umožnia byť tvorivý i keď by sme na to inač nemali čas, ani nadanie.

 3. Toto je taky vytvořený mobilem a vypadá to vskutku pěkně.
  https://youtu.be/WGyAB7mNGsA

  Leave a reply

  GeekLife.cz