Zásuvka PowerCube na vlastní oči (a kabely:)

Zásuvky PowerCube jsem tu už zmiňoval. Zaujaly nejenom mě. A konečně se mi povedlo dostat jednu domů. Jde konkrétně o model PowerCube Extended USB. Jak z anglického názvu vyplývá, jde o typ, který má prodlužovací šňůru a pochopitelně na něm nechybí ani USB konektory.

Konstrukce

PowerCube názvem popisuje svůj tvar. Jde o kostku se zkosenými a mírně zaoblenými hranami. Čtyři stěny jsou osazeny zásuvkami, do jedné vede prodlužovací kabel a v poslední najdete USB konektory. Ty jsou konkrétně dva a dohromady dávají výstupní proud 2.1 A. To je hodnota typická spíše pro tabletové nabíječky a díky tomu se mobily dobíjí fakt rychle, tedy pokud nabíjíte jen jeden. Navíc nabíječku mít nemusíte, stačí kabel a jste v pohodě.

PowerCube | Extended USB |

Prodlužovací kabel o délce 1,5 nebo 3 metry metru umožňuje postavit samotnou kostku třeba na stůl. Aby byla stabilní, musíte obětovat jeden vstup, do nějž zapadne chytře vymyšlený stojánek.

Ten můžete díky přiložené oboustranné pásce přilepit ke stolu, jestliže neplánujete s PowerCube cestovat. Na kabelu nechybí ani malá plastová úchytka s otvorem pro malý hřebík, kterým kabel uchytíte ke stolu.

Zásuvka snese zátěž až do 16A, takže se nemusíte bát ji nasadit i u spotřebičů náročných na odběr proudu. Nechybí ani dětská pojistka.

Celý PowerCube je, jak vidno, propracovaný do posledního detailu.

Já jsem PowerCube začal vozit i sebou v případech, že pracuji někde u klienta. Populární určitě může být i na různých školeních nebo konferencích, kde se díky vám může připojit k síti několik dalších lidí. Stejně tak zaboduje v open space.

Design

Samostatnou kapitolou je design. PowerCube už v minulosti získaly významné ocenění (Red Dot Design Award 2014)  a právem. Design je totiž nejenom extrémně praktický, když umožňuje nekonfliktně zapojit více šňůr, ale umožňuje i řetězení kostek.

PowerCube PowerBar

Celkově převažuje bílá barva a pouze vstupy pro zásuvky mohou mít různé odstíny. V  nabídce je zelená, červená, modrá nebo šedá, která se mně osobně líbí nejvíc.

Další produkty a doplňky

PowerCube ale nekončí pouze zásuvkami. Mít můžete i audio kostky nebo promakaný obdélníkový PowerBar včetně úchytů pod stůl. Existují navíc i doplňky v podobě dálkových spínačů nebo 80 cm kabel, který nabízí 3 zatím nejrozšířenější konektory současnosti, tedy MicroUSB, MiniUSB, Apple Lightning.

audioCube

Jednotlivé kostky si dokonce můžete nechat i obrandovat, nabízí se tedy i jako dobrý promo dárek nebo posílení firemní identity v kanceláři.

Shrnutí

Byť se nejedná o výkřik nejmodernější techniky, je to nakonec jen chytře vyřešená zásuvka, povedený design způsobuje, že PowerCube na stole vnímám jako hi-tec věc. A už teď vím, že nezůstanu u jedné. Přidaná hodnota je totiž velká, cena velmi rozumná a dosažitelná pro skoro každého a promyšlenost celého konceptu budí velkou důvěru.

Koupit je můžete přímo u výrobce.

Tags:

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz