Space: Uncharted – MMO strategie pro ty, co nemají čas na dlouhé hraní

Na MMO strategii Space: Uncharted jsem narazil, když vyšla v roce 2010 pro Palm Pre běžící na WebOS. Její koncept mě hned zaujal a jsem rád, že jsi autoři připravili i pro Android, iOS a také pro hraní v prohlížeči. Pokud máte rádi strategie, sci-fi a přitom nemáte k dispozici souvislých několik hodin na hraní, pak zbystřete.

Herní styl

Koncept Space: Uncharted je totiž nastavený tak, že ve vesmíru prostě vše nějakou dobu trvá. Vývoj zabere nějaký čas, těžba také, stejně jako překonávání vesmírných dálek. Splnění jednotlivých cílů totiž trvá desítky minut, nebo dokonce hodiny, proto se herní systém podobá tahových strategiím. Prostě zadáte své povely, hru vypnete a průběh se odehrává v cloudu. Pokud se ve hře stane něco, o čem musíte vědět, dostanete notifikace podle svých preferencí, tedy přímo ve hře, mailem nebo jako SMS, přičemž poslední možnost je dostupná pouze pro operátory v Severní Americe.

Současně probíhá několik her, do nichž se můžete přihlásit. Jedna je hlavní s kapacitou 270 hráčů (zahájena 11.11.2013), druhá je určená nováčkům a restartuje se každý pátek. Další dvě běží ve zrychleném módu. Ve všech dohromady bylo dnes 562 hráčů online.

Space Uncharted

Můj kolonizér za necelých 20 minut obsadí neobydlenou planetu.

Jinak je Space: Uncharted vesmírná klasika. Budujete impérium, obsazujete planety, těžíte suroviny, vyvíjíte lepší budovy a vesmírné stroje, tvoříte aliance a bojujete. Vývojové stromy jsou docela košaté a co se týká vesmírných lodí, dají se z nich vytvářet slušné flotily, kde má každá z nich své místo.

Ovládání

Vše si přímo ve hře můžete i nastudovat a současně máte přehled o veškerém dění ve vaší říši. Na mapě vesmíru si můžete jednoduše vizualizovat naplánované cesty či dosah vaší viditelnosti. Pro rozsáhlejší říše pak slouží přehledné tabulky, kde můžete své flotily a planety sledovat podle jejich statusu(v nečinnosti, v boji).

Space Uncharted screenshot

Náhled na moji říši po dvou dnech.

Ovládání celkově mi přijde docela intuitivní, vesmír samotný je rozdělený na sektory, do nichž můžete v několika úrovních zoomovat a sledovat tak detaily probíhající v jednotlivých kvadrantech. Vzhledem k dlouhým časům pro jednotlivé akce je dobře vyřešeno  i plánování, kdy pro jednotlivé činnosti zadáváte fronty úkolů (postav továrnu, pak v ní vyrob dva kolonizéry a pak postav další budovu), které můžete nechat i cyklicky opakovat. Neprobíhá zde ale žádný vývoj znalostí, jako například v Civilizaci.

Space Uncharted

Budu novou výrobní linku – detail náhledu na planetu a její činnost.

Grafika

Celá hra je ve 2D a ovládací rozhraní designově vychází z WebOS, ovládácí prvky jsou tedy všechny zaoblené. Samotné planety a vesmírné lodě jsou kreslené ručně a spíše schématicky. Grafika tedy celkově neoslní, ale je vkusná a přehledná, což je zásadní. Mrkněte na tutoriál níže.

Cena

Space: Uncharted je zdarma s omezením, kdy se hra po 3 týdnech restartuje. Pokud vás toto rozčiluje, můžete si předplatit premium za 0,99 USD na měsíc s pravidelnou platbou z PayPalu.

Stahujte pro:

Nebo hrejte v prohlížeči. Pokud byste chtěli hrát se mnou v alianci, hledejte ID gydous.

[schema type=”review” url=”http://spaceuncharted.com/” name=”Recenze hry Space: Uncharted” description=”MMO strategie pro Android, iOS, WebOS a prohlížeče.” rev_name=”Space: Uncharted ” author=”Zdeněk Dvořák” pubdate=”2013-12-08″ user_review=”5″ min_review=”1″ max_review=”5″ ]

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz