Hudebně sociální integrace se Soundwave

Na konci června 2013 vyšla pro iOS a Android zajímavá konkurence pro last.fm, dosavadní, bohužel nikterak se vyvíjející jedničku mezi službami pro záznam vaší hudební historie a rozšiřování hudebního rozhledu. Služba se jmenuje Soundwave a funguje pouze na mobilních operačních systémech.

Soundwave je zdarma pro Android a iOS. A co přesně dělá? Napojí se s vaším souhlasem na přehrávače nebo hudební služby, z nich stahuje data a vytváří z nich feed podobný třeba tomu facebookovému.

soundwave-web-screenshot

Na co vše se Soundwave umí napojit?

V rámci aplikace funguje systém sledování účtů dobře známý všem uživatelům Twitteru. U jednotlivých interpretů a kapel pak vytváří historie, kdo je poslouchal v minulosti a to je přesně způsob, jak můžete se Soundwave objevit novou hudbu. Aplikace totiž stojí na myšlence, že novou hudbu, co by se vám mohla líbit, objevíte právě u lidí, jejichž hudební vkus se protíná s tím vaším. Mohou to být přátelé z reálného života, ale i naprosto cizí lidé. Sociální prvky má například i Google Music, ale co když vaši přátelé používají například Spotify? Soundwave vše spojí.

Můj profil na Soundwave

Můj profil na Soundwave.

Jednotlivé záznamy o poslechu může vzájemně lajkovat, sdílet a vytvářet si playlisty. Zajímavě vypadá funkce Music Map, kde si na mapě vyznačíte nějakou oblast s Soundwave ukáže, co se kde poslouchá. Zde zase připomíná Foursqaure. Mimochodem, ČR je v této době až na moji maličkost (tečka u Brna:) úplně prázdná.

Music Map v podání Soundwave

Music Map v podání Soundwave.

Nechybí samozřejmě ani žebříčky nejvíc oblíbené a neoblíbené hudby. Ano, Soundwave zná i palce dolů.

Na Soundwave se mi zdá sympatické, že to nemusí být otravná sociální síť. Dala by se použít jako pouhý sběrač dat. Takové last.fm mi už hodně krát pomohlo, když jsem zapomněl jméno nějaké kapely nebo desky, co jsem v minulosti slyšel (na last.fm jsem od dubna 2005, tedy víc, jak 8 let), Soundwave k tomu samému navíc přidává sociální rozměr. Dáte jí také šanci?

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

4 komentáře
  1. dodnes nechapu, proc lastfm nezapracovalo na socialni strance veci. tak snad konecne nekdo. 🙂

  2. Ahoj všem, jak funguje synchronizace. Nějak jsem to nepobrala, přijde mi, že si to dělá co chce. mám iPhone.

  3. jo, už to vidím, ono to tomu chvilku trvá než se sesynchronizuje.

    Leave a reply

    GeekLife.cz