Jak snadno snížit zátěž procesoru ve Windows?

Možná jste se s tím také setkali. Nějaká aplikace si bere tak moc výkonu vašeho procesoru, že už na počítači nemůžete dělat nic dalšího nebo se dokonce přehřívá. Jednoduchým řešením je omezit dané aplikace přístup k procesoru a tím snížit jeho zátěž. Jak to udělat?

Vyzkoušel jsem několik různých aplikací a zůstal u jediné. BES, nebo Battle Encoder Shirase je zdarma a funguje na operačních systémech  Microsoftu od Vist nahoru, pro ty starší pak v režimu kompatibility. Rozhraní aplikace rozhodně není grafická hitparáda, funguje ale skvěle a to je to hlavní.

Na základní obrazovce vidíte pouze 4 tlačítka. Target vybírá proces k omezení, Unlimit all zruší všechna omezení, Control slouží ovládání omezení  jednotlivých procesů a Exit je prostě konec.

BES

Při výběru v sekci Target uvidíte kompletní přehled procesů, které aktuálně běží ve vašem počítači. Stačí si jeden vybrat, kliknout na něj a spustí se základní omezení s hodnotou mínus 33%.

BES přehled běžících procesů

Pokud chcete nastavit jiné hodnoty omezení, musíte jít do sekce Control a jednoduchým tažením vlevo nebo vpravo vybraný proces omezíte. Funguje to skvěle. Spuštěný BES přidá malou ikonku do systémové lišty a pořád tak máte přehled o to, co vše jste omezili.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

1 Comment
  1. Díky moc 😀

    Leave a reply

    GeekLife.cz