Poslední plastová láhev, kterou si koupíte, je Ohyo!

Taky vás občas trápí ta kvanta plastů, která po nás zůstávají? Chtěli byste je aspoň trošku omezit? Mám pro vás tip na láhev, kterou můžete používat pořád dokola a to i na cestách. Seznamte se se značkou Ohyo a jejich smršťovacími plastovými láhvemi.

S nápadem přišel v roce 2008 anglický environmentální vědec Guy Jeremiah a první láhve, vyrobené z LDPE, byly známé pod značkou Aquatina. Na podzim 2012 se značka proměnila v Ohyo.

Nápad je přitom jednoduchý a vlastně geniální. Když je láhev plná, s její velikostí moc neuděláte. Zato prázdná láhev, ta vlastně tolik místa zabírat nemusí. Mrkněte.

Láhev Ohyo

Na obrázku je litrová verze Ohyo s pevným uzávěrem a s kovovou karabinou pro přichycení láhve třeba k batohu. Existují ale i půllitrová provedení, jako ta na obrázku níže.

Láhev Ohyo

Mám doma litrovou verzi a jako zatěžkávací zkoušku jsem ji s sebou vzal na necelý týden do Irska. V kufru nezabírala místo, má průměr 8,5 cm, ve smrštěném stavu i stejnou výšku a k váhovému limitu Ryanairu mnoho nepřidala. V hotelu jsem ji napustil a celý den ji nosil v messenger batohu vedle notebooku a tabletu. Uzávěr držel opravdu pevně a když jsem kus upil, láhev jsem jednoduše zmenšil o třetinu, pak na polovinu a nakonec na úplné minimum.

Ohyo taky neobsahuje žádné ftaláty nebo BPA (Bisfenol A na Wikipedii nebo zde detaily u Greenpeace). Můžete ji taky klidně strčit do myčky.

U nás ji můžete koupit v eko eshopu Econea, 189 korun stojí menší provedení, litrová láhev je k mání za 449 korun Jestli jste zvyklí nosit si pití s sebou, je Ohyo skvělá možnost.

Elektronické hračky, technika a počítače mě vždycky zajímaly. Jako většina pánů jsem ani já z této záliby nevyrostl a ve volném čase píšu Geek Life. Odebírejte RSS kanál Geek Life.

Komentujte jako první!

      Leave a reply

      GeekLife.cz