PopSocket, aneb aby vám mobil už nikdy nevypadl z ruky (a ani z kapsy)

Spousta z nás stále řeší otázku, jak to udělat, aby mobily pořád nepadaly na zem. Přece jen jsou to poměrně plochá, ale široká zařízení, která navíc musíme držet jen zlehka a jen na předem určených místech, abychom si nechtěně nesáhli na některé z postranních tlačítek nebo dokonce na nevhodné místo na okraji displeje. Jednoduché udělátko s názvem PopSocket nám může s touto nesnází pomoci. O co jde a jakým způsobem se PopSocket zaslouží i vyšší bezpečnost našeho telefonu? Vyzkoušeli jsme to!

Co v článku najdete

Proč držíváme mobil jen zlehka?

Přestože nám mobil prostě nesmí spadnout, stejně ho většinou držíme velmi zlehka. Proč? Všichni to víme:  nevhodný pevný úchop s prsty sahajícími až na okraj displeje by totiž mohl způsobit, že se například při brouzdání internetem najednou přemístíme na webovky inzerenta, který měl reklamu při straně displeje, kam jsme zrovna nechtěně přitlačili palcem. Anebo přeskočíme na jinou položku v menu stránky.

PopSocket je nainstalován na silikonovém obalu telefonu Xiaomi Redmi Note 5

PopSocket je nainstalován na silikonovém obalu telefonu Xiaomi Redmi Note 5

A při omezené porci dat je to velmi nepříjemný odskok. Stejný odskok v hrách nebo v chatu vyvolá podobnou nevoli. Stejné je to s nechtěným zmáčknutím uspávacího tlačítka umístěného na boční straně mobilu. Už několikrát jsme tak nechtíc ukončili hovor nebo vyskočili z aplikace.

zpět do menu článku ↑

Jak PopSocket pomůže s pevnějším a bezpečnějším úchopem mobilu?

PopSocket je nálepka, která je schopná měnit svou velikost podle potřeby toho, kdo ji používá. Nalepuje se na zadní stranu mobilu, v lepším případě zezadu na silikonový obal mobilu. V základním tvaru je to jen větší knoflík.

Ale pokud jej povytáhnete, získáte téměř kužel, který se rozšiřuje směrem od mobilu. Díky tomuhle tvaru vznikne mezi mobilem a širším okrajem PopSocketu luxusní místo pro prsty jakékoliv velikosti. PopSocket je totiž velikostně dost variabilní.

zpět do menu článku ↑

Jak a kam PopSocket nalepit?

Na záda telefonu, to už jsme zmínili. Ale nezapomínejme, že každý má zcela jinou ruku. A tak výrobce doporučuje postup, který se osvědčil i nám: Nejdříve si uchopíte mobil tak, abyste jej drželi v přirozené poloze. Tím si označíte místo, kde by měl PopSocket mezi ukazovákem a prsteníkem být.

Jestli má váš telefon čtečku otisků prstů vzadu, sledujte i ji, a PopSocket nalepte tak, aby identifikující se prst pohodlně na čtečku dosáhl. Jakmile máte vysledované místo, kde se bude PopSocket nejvíce hodit, můžete ho s klidem nalepit.

zpět do menu článku ↑

Drží nálepka PopSocketu dobře?

Ano, lepidlo je neskutečně pevné, nálepku se nám nepodařilo strhnout ani při poměrně velkém tahu, který běžným používáním rozhodně nikdy nevytváříme. Podmínkou samozřejmě je čistá a odmaštěná zadní strana mobilu nebo odmaštěný silikonový obal telefonu.

K obalu typu kniha nemá PopSocket smysl kupovat, protože tento obal je vždy možné dobře uchopit mimo tělo nebo displej telefonu. Tady by byl PopSocket nadbytečný. Ale v případě používání jen silikonového obalu a ochranného skla je PopSocket slušnou zárukou, že i bez dotýkání se stran a displeje mobilu jej budete vždy pevně držet.

zpět do menu článku ↑

Do kapsy a z kapsy – to už je trochu horší

Přestože se nalepovací držáček na mobil jmenuje PopSocket, je manipulace s ním při zasouvání mobilu do kapsy a vyndávání z kapsy přece jen o trochu horší. Je potřeba získat grif, jak mobil do kapsy zastrčit, aniž bychom zavadili o samotný PopSocket.

Ale na druhou stranu – díky PopSocketu drží mobil v kapse mnohem lépe, jen tak nevyklouzne. A jestliže nosíte mobil v tašce, v diplomatce, v kabelce, v ledvince, prostě kdekoliv jinde než v kapse, s použitím PopSocketu se vaše zvyky s manipulací mobilu nemusejí nijak měnit.

Ale ruku na srdce – když se podíváme na většinu novějších a ultra tenkých telefonů, tak zjistíme, že čočky fotoaparátů stejně vystupují nad okolní povrch zad. A když položíme takový telefona na stůl, leží vlastně na foťáku. Pořízením PopSocketu nebo dvou PopSocketů a jejich nalepením za sebe (viz následující odstavec), budeme foťák dobře chránit. A na to, že při strkání do kapsy o něco zavadil (o vystouplý foťák), už jsme vlastně zvyklí.

zpět do menu článku ↑

PopSocket nahradí pouzdro na sluchátka

Kam se špuntovými sluchátky nebo sluchátky do uší, to často řešíme také. Stále je vyndávat a zandávat so pouzdra, taštičky, obalu, to je celkem vopruz. Když si ale koupíme dva PopSockety a nalepíme je za sebou, s dostatečnou mezerou pro prsty, budeme mít místo, kam sluchátka navineme, nejlépe do osmičky (na jeden PopSocket zatočit zleva a na druhý zprava. Tím jsou sluchátka v rychlosti uklizená a hlavně kdykoliv k dispozici.

zpět do menu článku ↑

Hodnocení

Vyber na Heuréce

9 Total Score
PopSocket, aneb aby vám mobil už nikdy nevypadl z ruky

PopSocket je vychytané udělátko pro ty, kdo mají mobil jen v silikonovém obalu nebo zcela bez obalu. PopSocket je nálepkou v základním tvaru většího knoflíku, která se umístí na zadní stranu mobilu a která umí měnit svůj prostorový tvar podle toho, jak potřebujete. Je možné onen knoflík vysouvat a zasouvat, čímž vytváříme kuželovitý držák. Pod něj pak zajedeme prsty – a pevný úchop mobilu je na světě. Pevný úchop, díky kterému nemusíme sahat na boční hrany telefonu a ani nechtěně přesáhnout na displej. Technologie s tenkými rámečky okolo displeje je sice krásná, ale jak telefon potom držet, abychom se displeje nechtíc nedotýkali. PopSocket nabízí snadné a levné řešení, které se vyplatí i přes to, že budeme muset trochu změnit způsob zasouvání mobilu do kapsy a též jeho vyndávání.

Vyber na Heuréce

PRO
 • nízká cena
 • jednoduché použití
 • bezpečný úchop telefonu bez sahání na hrany telefonu nebo bez přesahu prsty na displej
 • bezpečné držení telefonu při chůzi nebo jiném pohybu
 • možnost navíjet sluchátka (když máme PopSocket dvakrát)
PROTI
 • horší manipulace s telefonem při zandávání do kapsy a vyndávání z ní
 • telefon má po nalepení PopSocketu mnohem větší hloubku (je tlustší)

Chytrá elektronika mě baví, fascinuje a stále nechává napjatou, co nového zase dokáže. Můj zájem o smart technologie podnítil Zdeněk, se kterým v téhle branži spolupracuju od roku 2017. Pozornost věnuju i chytrým hodinkám, které testuju. Najdete je na webu Nejchytřejšíhodinky.cz.

2 komentáře
 1. Tak to vidím poprvé takovou suprovou vychytávku. To je fakt paráda. No to bych si tedy měla koupit. Na druhou stranu se mi moc nelíbí, že bych v ruce držela dvakrát takový telefon. No ještě to promyslím. Já teď mám v plánu si koupit tvrzené sklo, tak doufám, že alespoň to trochu zabrání pádu.

  Leave a reply

  GeekLife.cz